Paroxetin

Andy321

Ahojte, vidim ze tu dlho nikto nebol. Pisala som sem pred 2 rokmi, ze ako mu je z Paretinu nahovno, nastadtie tie stavy po mesiaci presli a uz bolo fajn, casom som aj uplne vysadila frontin bala som sa ho ako cert kedze je navykovy.... Teraz su to uz dva roky a asi 5 den som po vysadeni paroxetinz, ale dnes uz citim abstak, cudna nervozita mam pocit, ze mi chce niekto urvat z tela ruky nihy :))) ... Ale povedala som si ze vydrzim.... Kazdopadne paretin pomohol ale budem rada ak uz nebude szcastou mojho zivota... Fuj prec s tym , drzte sa

Boh

ja som zhrozena s tychto prispevkou ...ja mam dojem ze farmaceut. mafia presne vie co robi ... ale na co su im zombi ludia to som zatial nepochopila ... dnes mi Dr.predpisal Paroxetin a nech si ho aj sam zozerie, nech sa s nim sam otravi ...namiesto toho aby mi zacal liecit cievy ... vyliecim sama , cesnakovo-citronovym elixirim --- jediny zdravy usudok som tu citala od RNG a touto cestou mu zaroven dakujem za skvele recepty na podporu hormonu stastia :)

xirenka1

Veru,proste ti nesadol...ja ho beriem uz vyse roka,taketo stavy som po nom nemala,akorat po zviysseni davky ma presupol do manie:)

monisek80

Dobry den,devet dnu beru paroxetin teva 20mg,prvni dva dny dobry ,po druhe noci jsem mela zrychlene dychani,halucinace a strach ze se neco stane,po konzultaci s psichiatrem jsem jedla jen ctvrtku a to tyden ale vcera po tablete chveni tela,zima a buseni srdce,dnes mi rekla doktorka at ho do uterka vysadim,mate nekdo prosim podobnou zkusenost?s vysazenim a znovu nasazenim antidepresiv?Dekuji moc za kazdou odpoved

Heno2222

Takže paroxetín užívam už viac rokov. Zabral mi asi po mesiaci. Depresia sa výrazne znížila. Prvé dva či tri týždne je ešte horšie ako pred začatím užívania. Čítal som tu že tu k nemu ľudia berú Frontin či Neurol. To je bežná kombinácia. Lenže dávka 0.25 či 0.5 mg frontinu či Neurolu (účinná látka je alprazolam) je dosť málo na depresiu či panické ataky. Treba prvý mesiac aspoň 0.5 mg ráno a 0.5 večer. Neurol či Frontin má vykriť dobu prvého mesiaca pokiaľ plne zaberie Paroxetin. Inak ja som začal zo Seroxatom a ten je vlastne originál od GSK. Potom keďže bol drahý a bol ho nedostatok tak som prešiel na generikum Paroxetin-Ratiopharm. Ten mi však účinkoval o dosť slabšie. Potom prechod na Paroxetin - Teva. Ten je rovnako účinný ako originálny Seroxat a pritom je doplatok malý. Jediná nevýhoda je že pokiaľ chcem Paroxetin vysadiť tak sa depresia vráti. Takže pokiaľ ho pravideľne beriem tak je všetko OK. Mesiac však na začiatku treba vydržať dokiaľ zaberie!

RNG

Nuz ja mam dost skusenosti pri schvaslovani dovozu, ked som daval doplnky do odporucenych laboratorii na Slovensku, co v nich vedeli zistit a co nie.
Na niektore latky treba velmi specialne zariadenia a tie si mozu dovolit len laboratoria s podstatne vacsim rozpoctom.
V USA su vyrobcovia vitaminov a doplnkov zdruzeni do organizacie nnfa, ktora ma k dispozicii desiatky vyborne vybavenych nezavislych laboratorii, co aj hojne vyuzivaju.
A doplnkovy priemysel je dnes uz v USA cez 60 miliard dolarov, tj si mozu vselico dovolit, co je na Slovensku nepredstavitelne.
Spomen si na stare Slovenske prislovie: "za malo penazi malo muziky"

Janik4

Dakujem za info o prirodnych produktoch, idem hladat, pripadne sa neskor obratim na Teba.
Ja inak mam skusenosti so slovenskou kontrolou potravin, ktora je ovela prisnejsia ako v EU alebo v Cine. A dalej mam rodinne prislusnicky - chemia, potravinarska chemia a biochemia, ktore pracuju na kontrole lieciv a potravinovych doplnkov a z poznania viem, ze nase normy a sposob kontroly lieciv je prisnejsi ako v EU a priblizne rovnako prisny ako v US. Rozdiel je v tom, co je vsetko v potravinovom doplnku povolene, a v tom je SK norma ovela prisnejsia. Potravinovych doplnkov beriem dost, ale uz nie tie z USA, kedze casto aj v tzv."cistom" stave obsahovali latky, ktore su napriklad pre sportovca v SK pomeroch zakazane, pricom v US su povolene.

RNG

Inac xanax, benzodiazepin, tlmic mozgovej akcie sa da nahradit Picamilonom(GABA + B-3 2 x 300 mg)) a L-theaninom (2 x 200 mg plus)
Oba su prirodzene latky, ktore sa nachadzaju bezne v tele a L-theanine je aminokyselina zo zeleneho caju, znameho ukludnovadla.