Aku antikoncepciu?

jankaaaaaaaaa

bella: skus nejakej zene, ktora uziva hak zaplatit niekolko ovulacnych testov a poziadaj ju, nech si ich robi trebars aj kazdy den .. aj ja sama by som bola zvedava na vysledok

jankaaaaaaaaa

bella: nepovedala, som ze ucinok oslabenia sliznice nastupuje AZ po vynechani tabletiek. je samozrejme, ze hak ma tento ucinok pocas celeho uzivania.
a experimentom bolo dokazane, ze k ovulacii dochadza az po 3-4vynechanych tabletkach. bohuzial, nemam uz k tomu dokument
samozrejme vzdy sa najde nejaka vynimka a nic nieje 100% ani to , ze ak zena otehotnela pocas uzivania hak a nebola si vedoma ziadnej chyby v uzivani, nieje 100% to, ze ziadnu chybu ani neurobila

bella12

jankaaaaaa, o treťom účinku HAK, ktorý pôsobí na výstelku maternice tak, aby nebola schopná prijať oplodnené vajíčko, sme už spolu diskutovali a neposkytla si dostatočné argumenty pre svoje tvrdenie, že tento účinok nastupuje až vtedy, ak žena vynecháva tabletky. Ku každému lieku či farmaceutickému prípravku (HAK možno ťažko považovať za liek) jeho výrobca v príbalovom letáku uvádza pokyny pre jeho správne užívanie ako aj jeho účinky pri správnom užívaní, čiže užívaní podľa týchto pokynov. Nevidím dôvod, prečo by to malo byť pri HAK výnimkou a výrobca by bez toho, aby to výslovne v letáku uviedol, prvé dva účinky (zabránenie ovulácie, zahustenie hlienu) spojil so správnym a tretí s nesprávnym užívaním HAK. To, že ovulácii sa vždy nepodarí zabrániť potvrdzujú aj prípady žien, ktoré brali HAK bez chýb v užívaní a predsa otehotneli.

panča

uhniezdenie...ovulacia..rozdielne veci, rozdielny typ antikoncepcie. Pri HAK spravidla zena nema ovulaciu, takze nemoze otehotniet (su to tabletky, jedia sa raz denne po dobu 21 dni, potom 7 dni pauza). Dana je vklastne maly ,,drotik,,ktory vylucuje med - DANA brani uhniezdeniu vajicka. Vklada sa do tela zeny gynekologom. Pesar je taky klobucik -zena si ho sama vklada pred stykom.

Naplaste sa lepia na telo (rameno, chrbat) -dobu neviem. A este je implantat do ramena, ale ten je drahy a telo ho nemusi prijat

jankaaaaaaaaa

vnutromaternicove teliesko funguje na principe vylucovania medi - nici to spermie a zamedzuje uhniezdeniu vajicka v maternnici
su aj telieska fungujuce na baze hormonov, ktore stencuju stenu maternice
a odporucaju sa hlavne zenam po porode

mačiatko1234

priznam sa ze sa v tych dalšich metodach tiez nevyznam. ale zda sa mi, ze tu danu odporučaju len staršim zenam, ktoré maju deti. Myslim ze som to čítala u mojej gyn. v čakarni

jankaaaaaaaaa

jeden typ vnutromaternicoveho telieska funguje na baze hormonov , a naplaste a podkozny implantat je tiez forma hormonalnej antikoncepcie

jankaaaaaaaaa

este existuje antikoncepcia podla sledovania ovulacnych dni. existuju na to ovulacne testy, alebo podla merania bazalnej teploty sa tiez da urcite ovulacia.