Je tu niekto, kto sa stal tercom ohovarania?

Príspevok v téme: Je tu niekto, kto sa stal tercom ohovarania?
porta1

Dobry den. Mam 30 rokov, som vydata a mam syna. Chcela by som sa vas opytat, ci Ma niekto skusenosti s ohovaranim? Ja som pred par dnami zistila, ze kolegina, ktora ma 40 rokov, stale slobodna a bezdetna, ma skaredo ohovara a vymysla si na mna kadejake klamstva, ktore siri po celej praci. Akokeby si na mna zasadla a len hladala kazdu chybu a ked ju nenajde, tak si ju vymysli. Snazi sa znicit mi meno a bonzuje ma managementu. Toto robi aj inym par ludom, (ja si myslim, ze musi byt nejak psychicky chora alebo co). Ked som sa jej to priamo opytala, tak to poprela. Ale ja som si ju vyskusala. Povedala som jej nieco, co som nikomu inemu na firme nepovedala. Na druhy den to vedeli vsetci, takze to znamena, ze si predsa len otvara na mna hubu. Ak niekto zazil nieco podobne, ako ste sa proti tomu branili? Da sa to aj nevsimat si ju, ale dokedy? Dokedy mi uplne neznici moje meno?

evadur234

Aj ja som zažila niečo podobné s jednou kolegyňou. Došlo to až tak ďaleko, že neostalo iba pri ohováraní, ale začala si privlastňovať aj výsledky mojej práce a prezentovať ich ako svoje a mňa samozrejme ohovárala pred nadriadeným, že ja nič nerobím a ona sa ide zodrať. Tajne som teda požiadala nadriadeného o stretnutie, predložila som mu dôkazy o tom, že zverenú úlohu som vypracovala ja a požiadala som ho o pomoc. A pomohol. Zadal jej aj mne úlohu. Ja som ju po dohode s nadriadeným naschvál vypracovala zle. Kolegyňa ju okopírovala a rýchlo odovzdala ako prvá. Chytila sa do vlastnej pasce. Potom som už nadriadenému nemusela nič vysvetľovať. Pochopil, že kolegyňa ma iba ohovárala... Už je nezamestnaná...

Laurina22

Porta,zazila som to,dvakrat

Moja rada:Ignoruj

Pokial ti to vsak zacina zasahovat vyrazne do zivota,dalsia moja rada:Nic tej osobe nedaruj

Hovorim z vlastnej skusenosti

Drz sa

jajka001_

magy to vystihol. najlepsie je ignorovat, najma ak ostatni vedia, aka je, neobhajovat sa, nevysvetlovat. bud taka aka si, ti co ta poznaju, pridu na to kde je pravda.
ak naozaj robi taku zlobu vsetkym, spoj sa s tymi ktore tiez ohovara a ak ju aj neporiesite, aspon si na nu spolocne ponadavate, zasmejete sa na nej a ulavi sa vam.

alexisa

Jeden clovek mi raz povedal, ze zlo plodi iba zlo.. takze kto do teba kamenom ty do neho chlebom ako sa hovori a ako som tu uz citala nenechat sa vytocit, myslim, ze ta dotycna chce spavit zlu povest tebe.. ale tym co robi, robi zlu povest sebe a maximalne je tak na smiech :).... tazko vysvetlit choremu cloveku nech so sebou nieco robi lebo taky clovek sa nezmeni to ma uz v krvi a trpi nejakym komplexom ktory si lieci takouto cestou...alebo sa vyhybat tomu cloveku.. niektore zeny su take pliagy co chcu zle druhemu pre vlastne dobro aj cez mrtvoly...verim tomu,ze vsetko sa raz vrati :)

porta1

Magy, aj asi uz viem, ze ktorym kolegyniam to tiez vadi, tak nenapadne nacrtnem temu, a dohodneme sa ako dalej. Esteze tu taketo forum existuje, ani nevies, ako taketo nazory, ako ty pises, ludom pomahaju...

Magy

milky - paranoici a podobne chore mozgy si podobnu zmenu spravania, aku navrhujes, rychlo vsimnu a budu sa mat este viac na pozore. a ta druha cast suvisi ale s prekracovanim zakona a to sa moze nakoniec obratit proti porte s kolegynami a vitazom bude "zmlatena chudera".

Magy

kazdopadne ona nesmie ani len tusit, ze sa zbierate proti nej. otukaj si nejaku kolegynu, o ktorej si myslis, ze tiez trpi jej ohovaranim medzi recou a dohodnite sa na stretku mimo pracovisko niekde v kaviarni. a tam si rozoberte situaciu a zistis, ci aj ona ma podobny nazor, skusenosti, prip. napady. takto sa nenapadne date dohromady vacsia skupina, ale podotykam - vzdy mimo pracovisko a tak, ze na pracovisku kde je ona, nesmie nikto nic poznat, ze pradiete siete nejakej pasce. ak mate dobreho a feroveho sefa, ktoremu ona chodi zalovat, po case ho bud vytiahnite tiez na stretko mimo pracovisko, alebo spravte oficialnu audienciu a predostrite mu/jej situaciu na posudenie aj s dokazmi, ktore budu rozhodne dost padne, aby sefa presvedcili, ze nie ste len partia nenavistnych kolegyn, co sa snazi vykopnut "dobru a pracovitu" kolegynu, ale ide naozaj iba o obranu proti intrigam choreho mozgu.

porta1

Milky :) tvrde, ale ano. Pri niektorych ludoch sa to inac riesit ani neda. Budu vyskakovat dovtedy, kym nedostanu na hubu. Toto je pravda, je to realita.