Ako vypočítam plodné a neplodné dni?

jednaHolka

babenky ... mozem ostat tehotna ked som soma mala sex bez ochrany aj sa priatel domna vyvrcholit tyzden po menstruacii?na 5 den som si ale robila test a vysla mi len jedna ciarocka ... ze niesom,ale citala som te test by sa mal robit tusim neskor.Stale ma pobolieva v podbrusku a dva dni mi bolo zle... ale mysli ze to skorej zo stresu len ... ale teraz uz stres nemam a brusko ma stale pobolieva. Co myslite?

melo

*******PRE okoloiduca*******
odkial mas taku volovinu ze kondom je ucinny len na 89% - 93% ? :D ved to by bol sacok z rozkov ucinejsi :D ja viem o tom ze kondom je ucinny na 98.xy% (to som cital po strankach svetovych vyrobcov kondomov ale ok... :D

layonela

ahojte.. chcem sa opytat ci je mozne ze otehotniem ked som mala s chalanom sex dva dni po skonceni menštruácie,ale bez ochrany a on sa urobil.. dakujem a prosim odpiste mi

mandarinka

no moja mila Nikinka... este chvilku sa toho drz a je dost pravdepodobne, ze za chvilu budes chodit s velkym bruchom... Je to totiz PRESNE NAOPAK!! Asi si si to zle zapamatala. Najplodnejsia si totiz ca. tyzden PO menstruacii, pretoze si v strede cyklu (cyklus sa zacina v den, ked dostanes menstruaciu)a a vtedy-pri ovulacii ta nepobolieva v podbrusku, ale zvykne na jednej alebo druhej strane - teda vajecnik. No a tesne pred menstruaciou sa to riziko uz znizuje, teda uz by si nemala mat plodne dni (no su aj take zeny, co su prave vtedy plodne) - cize chranit sa stale.

nikinka99

Ahojte!Ja som bola na jednej prednáške kde hovorili, že plodné dni sú približne v týždeň pred menštruáciou, vtedy by mala mať žena tzv. ovuláciu. To vtedy keď tak pobolieva v podbrušku. Vtedy je najväčšie riziko otehotnenia. A neplodné dni sú v týždeň po menštruácií. Vtedy je najmenšie riziko otehotnenia. Držím sa toho a podľa mňa je to skutočne pravda.

babatkooo

ahojte, ja mam nepravidelny cyklus (rozdiel 28-37)a neviem si vyratat plodne a neplodne dni. Babatko by sme s priatelom chceli, no nedari sa. Ked si vyratam plodne dni sposobom od najkratsieho cyklu odratajte tolko a tolko a od najdlhsieho zasa tolko a tolko vzdy mi vyjde blbost. Napisem vam mojich poslednych 6 cyklov:
24.12.2008
20.1.2009
25.2.2009
30.3.2009
27.4.2009
30.5.2009
Teraz uz jul a ja este menstruaciu nemam. 19 juna som mala nechraneny styk a priatel sa do mna urobil. Viem, ze je velka pravdepodobnost tehotenstva, no neviem na kolko percent. Viete uz viackrat sa do mna urobil a stale nic. Zeby sa to teraz podarilo? Aka je velka pradepodobnosť, ze ovulacia u mna prebehla prave 19 juna? Viete mi niekto poradit presnejsi sposob vypoctu plodnych dni pri nepravidelnej menstruacii okrem meranie bazalnej teploty? Dakujem za odpoved.

blem

Ak sa chalanovi pri pohlavnom styku bez ochrany uvoľňovalo malé množstvo hlienu a bolo to cca 3 dni po menštruácii...môžem otehotnieť??K ejakulácii nedošlo.Tak??

tip

Zalezi aky dlhy a pravidelny alebo nepravidelny mavas cyklus. Niektore zeny maju ovulaciu aj na 21 a dalsie dni. Je to individualne. Musis poznat samu seba a prejavy plodnych dni.