ako z toho von?

Príspevok v téme: ako z toho von?
tinkuska

Mám taký problém, bývam v priateľovom byte už vyše 2 rokov..byt je jeho, ale nabytok, auto a všetk ostatne mame kupene na polovice.. Ide o to, ze mame krizu, teda hlavne z mojej strany, neviem ci nas vztah ma dalej zmysel. Neviem, či budeme spolu aj nadalej, alebo sa rozídeme, nechcem však prist o to, čo som do bytu vlozila. Priatel mi raz povedal, ze ak sa cokolvek stane, tak mi vsetko vráti, uz sme sa parkrat skoro rozisli, ale mam pocit, ze vzdy sa dame dokopy len preto, aby priatel nemusel nic riesit s bytom a vratit mi peniaze. Pretoze ja by som uz chcela planovat spolocnu buducnost, zasnuby a tak..ale on nechce, dokonca mi raz povedal ze si vlastne ani neni istý, či som tá pravá, vraj je zmateny, keby som vtedy nemala povinnosti, ktore mi nedovolili odist, tak by som uz davno tu nebola a vykaslala sa nanho, ale on ma vzdy odprosi. Neviem, čo robiť, mama mi uz nadava, ze som irobila chybu, lebo este odidem s holou ritou. Neviem, co robit. Mame obaja 28r, financií je málo, ale mam pocit, ze by nam odluka len pomohla. Ja však byvam v jeho rodnom meste, moje je 300km vzdialene. Som uz mierne zufala, ak ma niekto nejake skusenosti, tak by som bola rada za kazdy nazor. Díky

tinkuska

nic nerobi, ani neviem co by tu robil, sice bolo by tu kopu roboty ale na vsetko kam sa pozriem treba nejake financie. A to ma aj hneva, ze vlastne zijeme jak keby sme boli zobratí, ale ja nemam nic na papieri. Mam vzdy velke h.vno na ucte, a aj on..ale raz do tyzdna min.na pivo s kamosmi to ma vzdy. Ja uz pozeram nejak do buducnosti, a vidim to len čierne. Mam kopu napadov, chcela som aj ze niekam odideme do zahranicia, a byt dame do prenajmu ale on nechce ziadnych cudzich ludi v byte. Ze to radsej byt zavrie a bude platit. Mne sa uz posledne mesiace tiez nic nechce, uz som rezignovala, preco by som mala variť, upratovať? Ked niekto ani nevie co chce, a ani neplanuje alebo planuje ale furt to odklada spolocnu buducnost so mnou.

majula3

tak to mi čosi pripomína dievča zbal si kufor a v nohy. Ked si teraz dávate takmer všetko na polovice tak čo bude potom? Ešte horšie a tuším sa vieš o seba postarat tak načo sa trápit v takomto vztahu

slnečnicaa

Pozri, on má možno rovnaké myšlienky, takže si sadnite, porozprávajte sa čo chcete od života, či pojdete daľej spolu alebo každý sám. Možno pomôže pauza, utriedenie myšlienok.
Ja som raz odchádzala s holou riťou, ale štastná a slobodná

jajka001_

myslim ze problem je v tom ze mas pocit ze to tahas vsetko ty. on ked je doma stale,robi nieco? lebo zena ked nema pracu, aspon sa stara o domacnost.

tinkuska

jajka :D to by som musela zarabat aspon 1000e aby som ho nechala na materskej, mamickovske povinnsoti by som si rada uzila sama :D je to hlavne o financiach, ale rozchadzame sa aj v nazoroch coraz viac

tinkuska

slnečnica, mame krizu vo vztahu a byvam v jeho meste, moje je 300km odtialto, a po 5 rokoch vztahu nie je lahke odist a vsetko hodit za hlavu, mne nejde o peniaze ale uvazujem realne, ked sa rozideme, mam obavy, aby som neostala s holou ritou, kedze nemam na papieri nic, co som do bytu a do ostatneho vrazila.

jajka001_

su vase problemy len financneho razu?
v dnesnej dobe je tazke zohnat pracu , vezmi si ze by to bolo naopak
niekedy to proste musi tahat zena
na materskej ostane on a basta:)

tinkuska

ved to je to, ze vydavky by s bábom narastali a ked teraz nas nevie zabezpecit, tak potom co bude? Od zaciatku všetk platíme na polovice, ucty, najom, nakupy..vsetko. Ja driem v robote na smeny, a on je uz vyse roka na ÚP, má sice brigádu ale to zarobi tak 400e mesacne a uz teraz nam to nevychadza. Vzdy som si hovorila ze sa nenecham od chlapa zivit, ale keby som bola na materskej a tak, to by sme ako zili? aj to by bolo vsetko na polovice?? Je to tazsie o tom, ze ho mam rada, ze je fajn chlap, slusny, mily, starostlivy..ale je to všetko?

jajka001_

ak vam to uz teraz neklape, je lepsie ukoncit to teraz, bez ohladu na majetok, lebo naklady na spolocny zivot casom len rastu. nejak si to podelite, ak ti nevie zabezpečit a pomoct s odvozom on, zabezpeč si to sama. nespoliehaj sa na neho, hlavne si musis byt ista tym co chces.