Surova strava

Príspevok v téme: Surova strava
rawfood

Ahojte,

po preštudovaní viacerých odborných kníh som sa rozhodla prejsť na čisto surovú stravu. Stravujem sa tak už asi dva mesiace a musím vám povedať, že je to skvelé. Odrazilo sa mi to hlavne na pleti, vlasoch, celkovej kondícii, lepšom spánku, strate zopár kg a hlavne som spokojná a šťastná. Je tu niekto tiež, kto sa stravuje tak ako ja?

ashika

Stretla som mnohych surovcov, na Hawaii aj ciste frutariana, ktory ale mal energiu z tepla a dennych meditacii...
Surova strava sa da konzumovat aj zivocisneho povodu, co je iste rozumnejsie v zemepisnej sirke Slovenska...
Dalej si osobne myslim, ze raw food je cool na urcite obdobie precistenia sa tela, schudnutia a taktiez je to velmi individualne... kazdy sme iny...
Nie sme vsetci David Wolf, vid rawfood.com,
osobne odporucam denny prijem zeleneho dzusu z mladeho jacmena, alebo trav... dostat ho v prasku...

ashika

Ahoj, bola som na raw food pred niekolkymi rokmi rok a pol ciste raw food...
Bolo to skvele, ale myslim, ze po tom case som sa uz potrebovala "najest" aj ineho... ovsem moja strava bola raw, ale v mnohm nedokonala, nedodrziavala som uplne striktne surovecky trojuholnik... jedna sa hlavne o denny prijem tmavej listovej zelene, kde mas vo velkom zastupeni vapnik a mnohe enzymy... je to nejlepsia strava, co mozeme prijimat...

marlonn

prinosom surovej stravy je to, ze obsahuje vela enzymov. ale na druhej strane moze u niekoho velmi drazdit traviace organy. preto treba dobre zvazit ako takuto stravu kombinovat. dva-tri mesiace, to je prilis kratka doba aby clovek mohol posudit, ci mu tato strava naozaj vyhovuje alebo nie. ked sa budes vyborne citit aj po dvoch rokoch, potom sa o tom mozeme porozpravat. ale velmi tomu neverim. ja som to skusal pred piatimi rokmi, vydrzal som osem mesiacov a skoncilo to nakoniec trojtyzdnovym pobytom v nemocnici. odvtedy viem jedno: jest surove bio-ovocie a zeleninu je dolezite, ale to samo osebe pre zdravie nestaci.

watermelon

rastlinna strava: helmut Wandmaker Co ti doktori nereknou a dalsie knihy, Victoria Boutenko 12 krokov k surovej strave
zatial mi viac nenapada

Joo

surova strava akeho povodu ?
..... rastlinneho ?
..... ci aj zivocisneho ?
rada si nieco precitam ,tak napis konkretne

watermelon

ja som raw na 80 - 90% a chystam sa na 100% v najblizsich dnoch. Ako dakedy.
ked sa chces nakontaktovat na rawfoodistov tak chod napr. na vitarian.cz alebo freshness.cz

elele

Ahoj, akurát sa na niečo podobné chystám aj ja, preto by som si rada prečítala aj viac nejakých podrobností z praxe :). ak sa ti chce, popíš viac, dík