kvasinky

mana

ahojte,rada by som taktiez prispela do fora.ja som mala problemy s kvasinkami rok a nevedela ma z nich gynekologicka vyliecit.nakoniec som musela uplne vypustit z jedalnicka plesnove syry ktore milujem,obmedzit vseobecne syry,sladke jest velmi opatrne,a najma sa naucit zit bez akehokolvek stresu.po roku som ako tak vyliecena,prezila som si svoje,sex s partnerom pocas celeho roka takmer vobec nebol vdaka kvasinkam a neustalemu svrbeniu a paleniu.Hygienu som mala tu istu co pocas vsetkych ostatnych rokov,cize som nerozumela z coho zrazu kvasinky,nikdy som ich nemala predtym- 1-2x denne sprcha,zacala som pouzivat mydla na intimnu hygienu ake mi odporucala gynekologicka.takisto sme zhanali informacie odkial a z coho to moze byt,a dalsim prostriedkom bola antikoncepcia,aj to uvadzali na forach dievcata.vypustila som aj tu,a po takmer 3 mesiacoch od skoncenia uzivania som kvasinky konecne prestala mat.teraz mam uz len vytok,ktory je obcas silnejsi,obcas vobec ziadny-ale palenie,svrbenie a neprijemne pocity uz chvalabohu nie su.zeny to vraj mavaju raz za zivot to ma kazda,ale zial sme aj my,ktore sme si prezili svoje,najma ak gynekologicka predpise liek na mykozu a ste nan alergicka a potom dostanete tak silny alergicky sok az krvacate a neviete od bolesti ani sediet,ani stat.vtedy treba ist okamzite na pohotovost,aj ked je 8 hodin vecer.
su naozaj rozne pomoci k tejto neprijemnej chorobe,ale vzdy treba verit ze to prejde.pekny den prajem.

nana

žofka, hned chod k lekarovi, s kvasinkami nie su zarty, treba nasadit liecbu, nejedz nic sladke ani biele pecivo vtedy sa mnozia,kvasinky sposobuju naduvanie, bolesti,krce,hnacky,kozne problemy ...Dobre je jest biele jogurty, acidko, vitamin C,E, Calcium, horčík, echinaceu. Lebo kvasinky narusaju imunitny system.Drzim palce na skore uzdravenie. Jana

micka

milá žofia,nie som si istá,či kvasinky,na ktoré sa pýtaš,je ochorenie tráv.systému,ak áno,tak naopak myslím,že pomáhajú chrániť črevnú flóru,čiže prispievajú k lepšiemu tráveniu,možno však myslíš na kvasinky,ktoré sa týkajú žen.pohl.orgánov,sú tam tiež ako prirodzené pre prostredie,no ak sú premnožené môžu spôsobovať výtoky a viesť aj k vážnejším ochoreniam...v každom prípade podľa mňa zájsť za lekárkou nebude na škodu,aspoň budeš mať istotu ,o čo vlastne ide...lebo takto ti radia len laici,tak isto ,ako aj ja,len môj názor....