Beriem antikoncepciu a mešká mi....Poraďte mi prosím

Príspevok v téme: Beriem antikoncepciu a mešká mi....Poraďte mi prosím
trinity

Beriem antikoncepciu, konkretne Diane 35- nasadila som si ju v piaty den
menstruacie.. pocas prvych dni sme mali sex, ale spytala som sa na to
svojho gynekologa a ten mi povedal ze pokial to bolo tesne po
menstruacii by som sa nemala obavat. K ejakulacii totiz nedoslo a islo o
tie prve dni tesne po menzese. Tabletky som uzivala pravidelne a uz 5
dni ich neberiem(vybrala som prve balenie). Nove balenie by som mala
zacat uzivat v stredu ale menzes sa este nedostavil. Mam si tabletky
nasadit bezohladu na to ci ho do stredy dostanem? Je to normalne?
Nemozem byt tehotna?...Máte s tým nejaké skúsenosti?

natalia222

Podľa mňa by si sa naozaj nemala obávať, keď ste mali sex hneď po menštruácií. Vtedy si tak povediať fyzicky neplodná. A ďalšie balenie tabletiek začni brať bez ohľadu na to, či si krámy dostala, alebo nie. Je to asi normálne, možno si len tvoje telo zvyká na hormóny. Pre istotu by si možno mala zájsť za doktorom, aby ti pichol "vyvolávačku". Hneď po nej by sa ti krámy mali dostaviť a tým pádom už môžeš byť kľudná, že nie si tehotná. Veľa šťastia a bez obáv. Pa

neva

Môj názor napriek všetkemu,čo som popisala je, že ak by si aj nedostala menzes, tak začni v stredu s novym balenim. Ale podľa mna ho ešte dostaneš,snáď zajtra :)

trinity

Odkaz pre Nevu:
1, Piaty den som konzultovala s gynekologom, ktoremu doverujem a viem ze sa mozem na jeho rady spolahnut. Dost odborne mi vysvetlil preco sa ma uzivanie HAK zahajit 5 dnom menzesu. nejdem sa teraz hadat- ale suvisi to s endokrynologiou ci s cim... 7 dnova ochrana- viem o nej, no mala som tesne po kramoch a tak som to riskla a nespravil sa do mna partner. Poslednu pill som zjedla v utorok..teda 4 dni po spravnosti ich neberiem. V stredu nove balenie. Tvoj nazor?

neva

1. Nikdy by som nezačala uzivať HAK na 5-ty deň menštruacie = Najvhodnejši je v prvy deň.
2. Ak si začala v 5-ty deň, mala tam byť zachovaná 7 dňová iná ochrana.
3. Kedy si vlastne zjedla poslednú tabletku? Nijako mi nevychadza, že 5 dni neberieš a máš začať v stredu. Prosim upresni to.