Koho pozvat na promocie?

Príspevok v téme: Koho pozvat na promocie?
letana23

Viem, ze mam este 5 mesiacov cas, ale uz som z viacerych stran konfrontovana tym, ze kto bude pozvany na promocie a promocny obed. V pamati mam este kar mojho dedka, kedy sa nan nasilnicky nasackovali ludia, aby sa najedli zadarmo, pritom dedka nevideli ani raz v zivote, sedeli za stolom ako prvi a najuzssia rodina a priatelia nemali kde sediet. Preto sa chcem spytat, ako sa zabezpecuje, aby na promocny obed prisla len uzka rodina napr. stryko s detmi, ale bez frajerov a frajeriek(pretoze oni tie niekolkomesacne znamosti vodia na vsetky rodinne oslavy, kde to podla mna nie je vhodne a nechce sa mi platit obed cloveku, ktoreho vobec nepoznam a uz spominali, ze sa na moju promociu chystaju). Na druhej strane mam vela kamaratiek, ktore sa navzajom nepoznaju a chcela by som si ich uctit, ze ich pozvem-jednu z mladosti, jednu zo strednej, jednu z 1.stupna VS a jednu najlepsiu. Aby sa necitili trapne, mam pozvat aj ich frajerov? Pri najlepsej kamaratke mam tiez dilemu-jej maminu poznam uz hadam aj 15 rokov, mame dobry vztah s jej frajerom, ktory je s nou uz 7 rokov, mam tiez dobry vztah, koho z nich uprednostit a pozvat?

letana23

myslienka presne pre toto budeme mat s frajerom svadbu na seyshellach:-)
beskyd hovori ten, kto skoncil na urade po promociach?;-)
jajka001_ no na ten kar sme ich tiez nevolali a oni isli za nasim autom, akoby sa nechumelilo:-) a vyhadzuj ich potom odtial:-))) niekto proste nema chrbtovu kost a bere to automaticky, ze na vsetky rodinne akcie je pozvany...
zewa len ked pre mna su kamosky viac ako ten zvysok rodiny, lebo pri mne stali vzdy, co niektori z rodiny ma ani nepoznaju a nemame si, co spolu povedat.. a spravit pre nich potom zvlast oslavu by bolo divne, ked sa medzi sebou ani nepoznaju, su z inych miest a pod.
xy:) no bohuzial, su aj taki, co sa samovolne pozvu, ked sa ma pytali, aky dar mi maju priniest na promocie, ake menu bude, lebo bratrancova frajerka nema rada maso,... jednoducho niektori ludia nemaju sudnost

dobra vila

letana - tak ich tam nepozyvaj! Nie si povinna! Kto ti to moze prikazat? rodicia? vsak aj oni sami vedia, ze na promocie sa pozyva iba uzsia rodina a co do vzdialenej rodiny do toho, ze ty koncis, ked ako vravis, ani nevedia pomaly kto si??? Ved to je nonsense a si o tom presvedcena, ze by vobec mali v zaujme prist? Niekedy to je "trapenie" aj pre tych najblizsich (no nie trapenie v tom slova zmysle, ale proste ta saskaren malo koho zaujima, chapes :D). Nepozvi ich, je to tvoja udalost a tvoja oslava...A mimo toho, keby si ich chcela pozvat aj do restauracie, tak to budete mat co robit, zaplatit obed niekolko desiatim ludom...ufff
A s kamoskami je to jasne ze ine...nech ta dojdu pozriet, ked chces a vecer si vybehnete von na drink, zvycajne je to tak...
Ja nechapem, preco treba pozvat niekoho koho clovek nechce...aj u nas sa riesia niekedy taketo veci, ale ked je ta vec ohladom mna-mojej udalosti, tak sa to snazim presadit podla seba... Takze ta chapem.

zewa

Na poromociu sa napozyvaju kamosky.. To by mala byt cisto rodinny oslava. Urob potom o den niekde zurku s babami a tam to oslavte. Ale nie takto oficialne..

beskyd

alebo sa na to rovno vykasli, nechod tam ty, diplom si preber na studijnom oddeleni a nech si na tu ceremoniu pride kto chce:P aj tak mozno polka z vas skonci na uradoch prace takze je to viacmenej malomestiacky cirkus.

xy:)

nechapem, ako sa niekto moze svojvolne pozvat. to povie pred tebou? ze aa budes mat promocie, idem tam s tebou ci co? ja neviem, tak vsetkym ohlas, ze ten a ten pojde a neprajes si, aby s nimi boli nejake ich kratke flirty a je to. ty si ta osoba, co pozyva, nechapem, ako to moze za teba urobit niekto iny.

zewa

Tym, co chces pozvat to povedz osobne a daj im to oznamenie. A tym, co nechces pozvat o tom nehovor, len posli oznamko den pred promociou a mas pokoj (dojde im to v den promocie a to sa ti tam ozaj nenasackuju). Pozyva sa len blizka rodina. Pozyvaju sa zvacsa ti, co ti pri studiu pomohli: rodicia, stari rodicia, surodenci (pripadne s manzelmi/kami a ich deti pokial ich neni vela). Na prvych promociach nas bolo 5, na druhych 12, na tretich 5. Ziadna veda :)

[zruseny20]

nechapem preco sa riadis "harmoniou rodiny".. sice som clovek, ktory sa snazi tiez vsetko robit pre "pokoj v rodine", ale tak hadam promocie su cisto tvoja vec a je len a len na tebe koho si tam pozves.. a teba tiez vsetci v rodine pozyvali na svoje promocie?