sociálna fóbia-príznaky diagnostika a dôsledky

Príspevok v téme: sociálna fóbia-príznaky diagnostika a dôsledky
sociopat

aké sú príznaky? Zmení sa po diagnostike niečo, budú ma liečiť alebo dostanem nejaké výhrady? Nakupovať dokážem len v známom obchode potom, čo som tam s niekým bol a keď sa ocitnem v predajni, v ktorej používajú iný princíp nakupovania, úplne spanikárim a opäť to nechám na druhých...mám strach pútať pozornosť na verejnosti, čím myslím akúkoľvek prudšiu gestikuáciu, svetlé oblečenie, odhalené časti tela a jedenie ...a davy...ten strašný strach sa ani nedá opísať...už len keď vidím dav v telke dostanem závrat a keď si predstavím že som v ňom tak mi je jasné, že jediné po čom by som vtedy túžil by bolo okamžite ujsť...neviem čím to je ale som strašne zmätený, vidím okolo seba toľko životov, toľko názorov, a mám pocit že nie som jedinečný a pripadám si úplne zbytočný...akoby zo mňa ľudia vysávali šťastie a jedinečnosť, vždy chcem ujsť a najhoršie je, že to nikto okrem mňa nechápe...:(...dokonca som stretol ľudí, ktorí mi povedali, že moja panika je predvádzanie sa...prajem im zažiť ten pocit, či aj potom ma budú považovat za herca...práve preto sa pýtam ako sa táto fóbia diagnostikuje a čo diagnóza obnáša, rád by som to totižto mal oficiálne ak mi to umožní vyhýbať sa takýmto situáciám...

jajka001_

este mi to vysvetli s tou jedinecnostou. citis sa byt vynimocny ale nechces na seba putat pozornost, chces splynut s davom ale vadi ti ze ti ten dav berie jedinecnost

jajka001_

co si myslis ze ti diagnoza zabrani chodit medzi ludi? jedine ak sa nechas zavriet na psychiatriu.na to ale potrebujes tazsiu diagnozu :)socialnu fobiu ma pomaly kazdy piaty, hoci ty mas dost tazku formu.
ak budes na tom fakt zle - a to chces? - ze nebudes vladat vyjst z domu - depresia, agorafobia - a zbavia ta svojpravnosti a daju ti opatrovnika, co sa bude o teba starat - najskor sa toho ujme tvoja mama - tak mozes trcat zatvoreny doma a nikam nechodit.

sociopat

ok, prečítal som to a dokonale to sedí...ale ja do seba žiadne lieky pchať nebudem, ja som chcel len aby ma ľudia tolerovali ja sa nechcem meniť, všetko patrí do mojej povahy a osobnosti, ja som ale myslel, že vďaka oficiálnej diagnóze by som sa vyhol trápnemu vysvetľovaniu mojich pocitov ľuďom...ale ok, to radšej nechám tak

zewa

myslis, ze sa to tu niekomu chce dvadsiatykrat pisat? Pouzi hore to "vyhladavanie v temach" alebo google. Dozvies sa toho viac ovela rychlejsie tymi sposobmi.