Prosim o radu zo sona prsnika

Príspevok v téme: Prosim o radu zo sona prsnika
orchidea0

Ahojte, chcem sa spytat ci nahodou neviete o co sa jedna v tejo sprave? bola som na sone prs,lebo ma palio v pravom prsniku a lekar ma len poslal do psnikovej poradne, ze nieco sa tam vyvija a nepovedal co. vpravo v HLQ prepektorálne hypoechogénna vaskularizovaná area 32x26x7mm, echogenitou podobná tukovému tkanivu, bilat. bez solídnych a cystických patomorfolog. zmien v teréne fertilnej žlazy. Dukty nedilatované. Axilly volné,bez LAP. usg BI RADS 3 - hypoechogénna area vpravo v HLQ, dif. dg. ložisko adenózy. Je to rakovina?

hviezda01

ja tam mam tiez raz BIRAD 4,alebo BIRAD 3....ale to si najdes aj na nete,ktore so namena....rakovina ma ine cislo...BIRAD,len neviem kolko...

palacinka123

urcite netreba stresovat, vychadzajuc z toho oznacenia BI RADS 3 je zrejme, ze zhubny nador to na 98% nie je.. rakovina sa da pekne rozoznat na sonografii lebo vrha iny tien.. neboj sa, ja mam tiez nejaku hrcku v prsniku a chodim pravidelne na kontroly na sono aj do prsnikovej poradne (onkologickej) a v sprave mam raz BI RADS 2 a raz BI RADS 3.. je to tazke urcit co to je, lebo som este dost mlada a vraj v madom veku su prsniky plne hrciek ktore sa zvyknu po porode vytratit..proste ta zlaza je taka zrnita