strach z trpaslikov:)

Príspevok v téme: strach z trpaslikov:)
[zruseny17]

Nas patrocny syn ma velmi velku fantaziu, ma rad rozpravky, hry a mava zive sny. Naposledy sa mu snivalo, ze mame v byte rozpravkove bytosti a ze v pracke byva trpaslik:) Odvtedy sa boji ist sam do kupelne a vzdy musi najprv zavriet pracku aby z nej nanho nevyskocil trpaslik:)). Ako mu mam vysvetlit rozdiel medzi snami a realitou? Denne mu opakujeme ze duchovia, strasidla, trpaslici u nas nie su, ale moc to nepomaha...

cloud

o detoch neviem absolutne nic, ale napadlo mi toto- skus mu ukazat napriklad nejake opticke iluzie co najdes na internete, obrazky, alebo videa na youtube a na zaklade toho ho nechat aby si sam vsimol a postrehol rozdiel medzi realitou a vlastnou iluziou a fantaziou. a vysvetlit mu to s tym ze veci okolo nas maju vzdy nejake vlastnosti pricom my sami mozeme tie vlastnosti vidiet trochu inac, alebo vobec, alebo si naopak niektore veci sami domyslime... to by mohlo pochopit aj dieta nie?:D

jajka001_

nas maly tiez cosi videl a to nemal odkial vidiet strasidla, ked bol taky malinky. zasadne odmietal chodit do jednej miestnosti ked tam bolo pritmie a hovoril bubu. pritom "bubu" som ja ani nikto iny v jeho pritomnosti nepouzila. ked bol uplne mimi, zvykol zirat na stenu kde nic nebolo, akoby sa dival na prizrak.
tak mozno mate doma trpaslikov:) povedz malemu, nech ich nakreslí.

[zruseny17]

inak,mozno troska od temy,ale hovori sa ze male deti maju schopnost vidiet anjelov a duchov...a nas maly ked mal asi rok vzdy maval rucickou jednym smerom a skeril sa,potom ked bol vacsi tvrdil ze videl ducha-opisal nam ho ako biele svetlo...potom sme sa ho na to parkrat este pytali a vzdy nam ukazal na to iste miesto kde "to" videl...neviem ci ma len bujnu fantaziu uz od narodenia alebo naozaj nieco videl...ale snad teraz tych trpaslikov nevidi naozaj:))

[zruseny17]

jajka-tak snad nam po byte nebehaju trpaslici:)

upokojujem ho ako sa da, vysvetlujem a opakujem, tak dufam ze z toho naozaj vyrastie...len teraz nechce ani sam spinkavat a to uz je dost zle:(

laurina-to som skusala na neter asi desat rokov dozadu,ze snicky nosi snovy muzicek a ona mala potom z toho zle sny a bala sa spat:)

Laurina22

Toto mala aj moja sestra.Ja neviem kde tych trpaslikov beru:-)

Ja som jej povedala,ze trpaslici su super,kazdu noc jej rozprasia zazracny prasok po izbicke aby kludne spinkala a strazia ju

Ze zli trpaslici neexistuju

A zabralo to vazne

lionesssssss

nevysvetľuj, to nevysvetlíš. proste ho len upokoj, nech sa nebojí, ale nesnaž sa ho presvedčiť. on z toho pomaly vyrastie