Xanax + Persen?

petra21

no len ide o to ze ja si v takychto uzkostnych chvilach, ked ma to popadne hned zacnem mysliet ze nie som psychicky v poriadku a ci to nemoze byt nieco vazne, nejaka porucha alebo tak aj ked nemam na to nejaky dovod.. len uz som si to asi nejak vsugerovala a velmi tazko sa mi od toho upusta aj ked by som velmi chcela.. ja viem ze je to proste vsetko v mojej hlave, len sama to asi velmi nezvladam, uz som rozmyslala aj ze pojdem k psychologovi alebo tak, len zase nechcem to zbytocne dramatizovat lebo si este viac budem mysliet ze nieco so mnou nie je v poriadku..

RNG

Moja zena berie v pripade uzkosti vytazok z lubovnika bodkovaneho, narazova davka ma obsahovat 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu. Inac to neucinkuje poriadne. A neodporucam to brat pravidelne, len v pripade krizy alebo ocakavanej krizovej situacii(davove akcie, pretazenie v robote, neprijemne situacie) tato davka zaucinkuje asi za 2 hodiny a ucinkuje vyse 8 hodin.
Nesmies to pravidelne opakovat castejsie, nez raz za den, inac mozes dostat privysoku hladinu serotoninu v mozgu=serotoninovy syndrom. Tj ako kazdy iny doplnok, pouzivas to len vtedy, ked to potrebujes. Nie je to navykove a v tychto malych a nepravidelnych davkach je to uplne neskodne.
V literature si mozes najst, ze to ma najma SSRI ucinok, tj zvysuje nizku hladinu serotoninu, ale zaroven to ma ucinok aj ciastocne na norpinephrine aj GABA v mozgu.
Moja zena a mnohe jej zname to pouzivaju s uspechom uz vyse 10 rokov, samozrejme len obcas.
Dokonca vo velkom strese som to pouzil aj ja a znacne ma to upokojilo.

Annika1987

ja som s HAK prestala a potom som si nedala pokoj a ze este skusim Nouvaring, ten kruzok. Ale z toho som zas dostala ekzem :D. Tak som teraz skoncila pri chemickej antikoncepcii Pharmatex. Zatial je spolahliva a ja som spokojna, lebo nezatazujem svoje telo nicim.
Neviem, ako dlho to trva, kym sa telo vycisti od HAK. Ja som ju brala 7 rokov a zopar mesiacov po vysadeni som este mala problemy s menzesom a mala som vyrazky. Uz som v poriadku.

petra21

dakujem za podporu baby :) ja vazne nechapem preco na mna HAK zrovna takto blbo zaucinkovala, mala som aj vtedy take trosku vypatejsie obdobie ale verim ze kebyze si ju nedam tak by som to ovela lepsie zvladala, co ja viem mozno jej dam este sancu ked toto prehrmi a bude lepsie ale v dohladnej dobe to teda urcite neplanujem.. keby som vedela co ta antikoncepcia vyvola ani by som ju radsej nezacala brat, ale clovek nikdy nevie, hlavne po tych prvych depkach som sa zacala viac sledovat a potom to uz islo, aj teraz sa podvedome stale sledujem a rozmyslam ci sa nespravam divne, ci nerozmyslam divne a neviem co..no proste katasrofa..ale verim ze sa to da doporiadku len to chce trochu casu.. ja mam neurogennu tetaniu, cize to nemam s nervami najlepsie, tak mozno sa to vsetko nejak skombinovalo..a takto to dopadlo :D

biba55

petra xanax je anxiolitikum, takze zabera relativne rychlo v pripade uzkosti. nie je to antidepresivum. antidepresiva sa beru dlhodobo v urcitych davkach, ktore sa potom znizuju a postupne sa to vysadza. xanax sa nesmie brat dlhodobo, tak ako sa napr nesmie lexaurin a podobne lieky, z dlhodobeho hladiska sposobuju navykovost. ale verim ze doktorka ta v tomto smere usmerni. ten persen by som k tomu nejako neriesila, on je slabucky a myslim ze to nema nejako vyznam k tomu xanaxu.navyse lieky ktore ovplyvnuju psychiku radsej vzdy konzultovat s lekarom, aby si si nahodou nieco neprivodila. drzim palce aby to preslo, tiez som presvedcena o tom ze HAK je svinstvo a neberiem ju.

petra21

no ja som s antikoncepciou uz naisto skoncila :D aj ked teraz ma trapi ze co vymyslime s priatelom aby som nahodou nezostala tehotna..:/ ale aj on mi povedal ze to urcite nemam brat nech sa na to vykaslem tak som rada ze to tak vzal pretoze mne to sposobovalo fakt problemy.. inac nevies kolko to trva kym sa po brani HAK daju tie hormony a cely organizmus doporiadku? lebo niekde som citala ze by sa to malo napravit okamzite po vysadeni, inde ze to moze ttvat aj mesiac... tak neviem, mne to stale celkom nepreslo

Annnika1987

podla toho, co opisujes, to snad zacne velmi rychlo odznievat. a uz to do seba nepchaj, ja som tiez uzivala HAK a prestala som s tym. kvoli migrenam s aurou.
ak si doteraz nemala v povahe ziadne taketo sklony, ako opisujes, tak to fakt moze byt sposobene antikoncepciou. hormonami.

petra21

No mne tieto stavy vpodstate odstartovalo uzivanie antikoncepcie, samozrejme som ju uz vysadila po nejakych troch mesiacoch, ale predtym som nieco taketo vobec nezazivala, teraz mam pocit akoby som niekedy mala neurozu, napriklad obcas vyslovene nemozem pocut hudbu, nemozem vystat ked ma niekto pustene radio lebo ma to irituje.. alebo mam take divne myslienky a furt si v hlave preberam ci nie som nahodou psychicky chora a uplne sa v tom zacyklim a som bezradna..a hlavne sa bojim ze to bude mat nejaky vplyv na moje okolie.. netusim ci taketo nieco moze vobec antikoncepcia sposobit, ale ja som fakt nikdy takymito stavmi netrpela, som zdrava a mala som pocit ze aj psychicky na 100%, ale teraz je to cele nejake divne... no antikoncepciu neberiem tyzden, teda po tyzdnovej pauze som ju uz nezacala brat, tak dufam ze to vsetko odoznie..a cim skor

Annika1987

ked sa ti zlepsi stav, doktorka ti bude znizovat davkovanie. myslim, ze si to zacala riesit velmi skoro, to znamena, ze aj liecba by mala byt kratsia. neviem ti povedat, ako rychlo to pojde, ale ratala by som to v mesiacoch, kym ho uplne vysadis.