Neistota medzi ludmi.

Príspevok v téme: Neistota medzi ludmi.
rola1

Dobry den, Chcela by som sa vas ludkovia opytat, ako sa citite vy v spolocnosti. Ja ked idem niekde niekomu na svadbu, na oslavu, alebo len niekde do spolocnosti, kde je viacej ludi, tak okamzite zacinam mat tremu, zacinam si byt neista, mam strach nieco povedat, aby som nepovedala nieco hlupe, citim sa neprijemne, lebo si myslim, ze ini ma v duchu kritizuju atd... tak len ticho sedim, usmejem sa ak treba alebo poviem nieco, len vtedy ak sa to patri, proste trpim v spolocnosti. je to nejaky problem, alebo je to normalne? Je tu niekto, kto preziva nieco podobne?

rola1

pravy huhu Takze v podstate sa tu jedna iba o nacatie nejakej temy a potom to uz pojde samo. Tak snad niesom az taky magor, aby som strielala blbosti stale. Prave zajtra idem s manzelom stretnut jeho byvaleho kamarata z vojenciny, pride aj s frajerkou a sakra, nikdy pred tym som ich nevidela. A vies, coho sa bojim? Ze poviem nieco, co strapni manzela a oni si budu mysliet, ze aku ma blbu zenu.

pravy huhu

rola,

o takej babe by som si pomyslel, ze chce komunikovat. Samozrejme sa to akceptuje len na zaciatku rozhovoru, kym sa ludia trafia do nejakej spolocnej temy. Ked budes hovorit blbosti stale, tak to je asi fakt uz lepsie byt ticho a nechat rozpravat niekoho ineho.

rola1

pravy huhu, viem kde smerujes. Nakoniec je z teba este aj sympatak. Tak ja neviem, z tvojej strany, keby si ty bol vonku s nejakymi ludmi a je tam nejaka baba, ktora trepe nezmysly, co ja viem, ako napr: ze maju doma pekny pribor, co by si si o nej myslel? Ze je hlupa, lebo trepe blbosti? ALebo, ze iba "komunikuje"?

rola1

j111, Zijem na Cypruse. Moj manzel je Grek, ale Cypersky. Cyprus nema s Greckom nic spolocne. Ak trochu ovladas politicke rozdelenia, vies, ze Cyprus je samostatny stat, ma svoju vladu a nieje zavisly od Grecka. Je to ovsem tak dolezite? Slovensko je aka diera.

pravy huhu

rola,

to nie je dovod, aby si mlcala. To by sa potom nikto z nikym nerozpraval, lebo kazdy sa s niekym musi stretnut prvy raz a zazit nejaky zazitok, aj ked je to len rozhovor. Musis zacat nejakym nezavaznym rozhovorom . Napr:"Mate tu ku.va dobre vino, kde ste ho zbierali?", alebo "Ten obraz na stene je pekny, ze?"
Jednoducho musis niecim zacat. Ludia vedia, ze na zaciatok sa musi nadhodit nejaka tema, do ktorej sa nemusis na prvy krat uplne presne trafit.

J111

Kazdy je nejaky:D Co s tym narobime? Zacneme brat od vsetkeho lieky? Keby jestvovali:D
Na S. by som velmi nespominal, ze zijem v Grecku. My sme na G. tak trochu haklivi:D
Ale pomahat si treba /smejem sa do popuku/.

rola1

pravy huhu, ja zijem v zahranici. V Grecku. Po 1.je to ina mentalita a po 2. skoro stale sa stretavam s ludmi, ktorych vidim prvykrat, s ktorymi som nic nezazila, ziadne spomienky, ziadne zazitky. Mam muza Greka a som tu sama bez rodiny, nemam tu nikoho. Inac ovladam plynule anglictinu a ovladam plynule tiez grectinu, tam jazykova bariera nieje, len je to pre mna tazke sa naladit na notu cudzieho cloveka. Ked niekoho nepoznam, najprv si ho nacitavam, aby som vedela, ako mam s nim jednat. Niekedy mi to ale trva velmi dlho...

pravy huhu

rola,

ked budes mlcat, tak si o tebe budu mysliet, ze si hlupa. "udia nechodia do spolocnosti na to, aby mlcali. To mozu robit aj doma.