Hormonalna antikoncepcia-nahrada

Príspevok v téme: Hormonalna antikoncepcia-nahrada
Pupino

ahojte,
poradili by ste mi prosim vas, ze aka by bola najvhodnejsia antikoncepcia okrem HAK, ale aby to obnasalo aspon to co pri uzivani HAK? :)
parnterka brala HAK, dokopy asi 1 rok, ale uz sa mi to prestava pacit, pretoze to zacalo obnasat vela negativ. Intenzivnejsia migrena(sice mavala, ale teraz to bolo silnejsie), frigidita, precitlivelost, a myslim ze aj castejsie infekcie v pohlavnej oblasti.
Viem, existuje riesenie vymenit antikoncepciu a skusit inu. Asi pol roka brala Artiziu, teraz ma na mesiac nejaku KarHlu, aby ju vyskusala. Myslim, ze doktor robi z nej pokusneho kralika, lebo uz ma asi 4 druh HAK, a o to ja nestojim, aby ju niekto takto testoval :). Kedysi som zastaval nazor, ze nech to uziva, pretoze s prezervativom to nebolo ono. Myslim ze mi je prednejsie priatelkino zdravie, nez aby si pchala do seba hormony a zanechalo to nasledky, z ktorych sa moze velmi dlho vysekavat.
Tak by som vas poprosil, ze co moze byt nahrada za HAK?
PS: partnerka je aj nejaka precitlivena na latex.

maruska111

a tie čo ste aj bez pharmatexu až velmi vlhke pouzivate ho aj napriek tomu? lebo mne dost vadi, ze som velmi vlhka a ked si predstavim ze by som si tam dala nejaky krem tak to nieje nič prijemne...

Annika1987

pharmatex, zatial je spolahlivy a tie capiky su uplne v pohodicke, len sa neda kombinovat s oral, lebo to fakt nechuti :D

Pupino

Hej o tom som pocul, ze je to vo forme cipkov a aj v kremovej podobe. Ci je to neprakticke? no mozno by sa krem mohol stat sucastou nejakej zaverecnej fazy predohry, v tom by asi problem nebol:P