mozem uz v 14 rokoch normalne pouzivat tampony

nothing

Foxee... a ty by si ako reagoval na to, keby si išiel do postele s pannou s zistil by si, že už nie je poctivá.. ako by ti potom mohla chudera vysvetlovať, že ´vieš... prišla som o to s tampónom...´... nechaj si prosím ťa tie svoje reči, ide mi z nich zle

nothing

a okrem toho, tak ako povedala pisateľka pod názvom Názor gynekologa, tampóny a panny nejdú dokopy. Dievča si pri vyberaní može poškodiť panenskú blanu. Stalo sa to aj jednej mojej známej, že sa jej odtrhla šnúrka pri vyberaní, ale chvalabohu už panna nebola vtedy. Stojí to za to??

nothing

.. lenže tampóny sú len pre tie ženy, ktoré slabo krvácajú.. ak máš silné krámy, tak je lepšie použiť vložku alebo aspoň si nejakú so sebou vždy zobrať. Osobne si ale myslím, že tampóny sú dosť nehygienické... krv sa ti zhromažďuje vovnútri čo určite nie je dobré... ale veď každý može mať svoj názor. Mne vyhovujú vložky.

mifor

Ja som ešte nikdy nepoužila tampóny. Používam vložky s lievikmi a krídelkami, dostatočne často si ich mením. Nie sú s nimi vôbec problémy.

lole

Ja pouzivam tampony od 14-tich a nikdy som s tym nemala problem. Nikdy by som uz nepouzivala vlozky, pretoze je to podla mna ovela menej hygienicke - vlozka sa vam lepi o pokozku, pripadne o chlpky, posuva sa, krci a nezabrania tomu ani "kridielka",pri chodzi suchoce, ak nemate oblecene tesne nohavice, ak sedite dlhsie (napr. v skole), tak potom ked vstanete, spusti sa vam hotovy vodopad, v lete sa vam poti posva, aj ked mate len 3 mm hrubu a to, co tvrdia v reklame, ze vlozka vsetko vsiakne a na povrchu je sucha, nie je vobec pravda, lebo pri ich pouzivani je bezne, ze mate celu vaginu(z vonku) zaspinenu od krvi, najprv je to lepkave, potom vam to prischne a nehovorim o tom, ako to polepi cele chlpky, ak si neholite uplne nahladko, nemozte sa v lete kupat, musite davat pozor, ake pohyby robite, aby sa vam nahodou cela nepokrcila,alebo neprilepila o zadok,a v noci? Neustale prehadzovanie sa a stale kontolovanie, ci je tam, kde ma byt, popripade pranie postelnej bielizne, ked pretecete....No proste hnus. Vlozka vas obmedzuje pri traveni volnehpo casu, pri dlhom cestovani...
pre nazor gynekologa - ked jej tam uviazol tampon, tak pravdepodobne nebol dostatocne nasiaknuty a prilepil sa na steny vo vnutri. A to ho mala tak hlboko strceny, ze jej netrcala ani snurka? To ze si natrhla blanu, je jej vina a nie tamponu. A ked sme uz pri tej blane, mozno to nema vobec z tamponu.A predpokladam, ze ta gynekologicka bola zo "starej skoly".

nazor gynekologa

Vcera som bola s 15 rocnou dcerou na gynekologii na pohotovosti,aj preto neviem spat... Tampon jej totiz uviazol a nevedela si ho chuda vytiahnut von. Doktorke sa to podarilo, ale hlavne neodporuca tampony a dokonca je proti nim! Dcera uz tampony nechce ani vidiet a to prosim pouzila len ten najtensi.
Dievcata ktore su panny by tampon vobec nemali pouzivat, to povedala gynekologicka a cudovala sa ze sa v skole take neucia.Mam zaznam zlekarskej spravy ak by niekoho blizsie zaujimalo, natrhla si pri vyberani blanu... Preco to na letakoch nie je, ze to nie je vhodne pre take mlade dievcata? Ja som jej to nechcela dovolit,ale tvrdila mi ze vsetky dievcata tampony pouzivaju.

micka

Tampóny môžeš používať ,hned aj po prvej menštruácii,je dôležité prečítať si príbalový leták,prvé zaavádzanie tampónu(pokiaľ si nemala zatiaľ pohlavný styk:))môže byť trochu komplikovné,ale časom si zvykneš ,a zavedieš ho za pár sekúnd,skús začať veľkosťou mini a ak ti to nebude spôsobovať ťažkosti prejdeš na normal a časom možno aj na maxi,podľa intenzity krvácania...