Zapalene cervene intimne miesto u maleho dievcatka

gastanko2016

ja v takýchto prípadoch používam mastičku bepanthen extra. Je veľmi šetrná k pokožke a dobre hojí. Pred natretím dobre vyumývam a nechám aj trochu vyluftovať.

naatii

Zaparenina moze byt prejavom alergie na potravinu.
Toto, co napisem, sa tyka malickych deti, ale podla mna sa to moze tykat aj vacsich. Moja vlastna skusenost.
Ked zacneme davit dietatu inu stravu po kojeni, treba zacas iba s mrkvou. Ak do 3 dni sa neobjavi zaparenina, to znamena, ze mrkva je vhodna strava a mozme pristupit k pridaniu dalsej zeleniny, napr. petrzlen a zase davame 3 dni. Ak je vsetko vporiadku, mozeme pridat dalsi druh.
Po nejakom case som pridala zeler a dieta sa vysypalo, teda po nasom zapar. Prestala som a zapar zmizol. Po nejakom case sestra omylom dala dcere polievku , kde bol zeler a zapar sa znovu objavil.
Tym chcem povedat, ze ten tvoj problem moze suviciet s nejakou alergio na potravinu, ktoru casto konzumuje.

Lili007 - Maria S.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o zapareninu.Mna lekárka hneď po narodení dcérky upozornila, že dievčatkám z času na čas treba natierať okrem zadočka i cikulu lebo v málo vzdušnej plienke, teple, v kontakte s močom sa rýchlo zaparí. Dávala som jej Bepanthen Extra a pokožka sa veľmi rýchlo dostala do normálu. Je vhodný pre bábätká už od narodenia, takže jemným dievčenským intímnym miestam neuškodí práve naopak.

Gima

V dnešnej dobe sa dá pre tieto účely kúpiť v lekárni špeciálny Detský intímny mycí gél, ktorý obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá reguluje pH a extrakt šalvie, ktorý zastáva funkciu prírodného antiseptika. Po omytí sa intímne miesta vždy musia utrieť dosucha. Samozrejme je veľmi dôležité k utieraniu používať celkom suchý uterák. Je všeobecne známe, že vo vlhkom prostredí sa veľmi rýchlo množia najrôznejšie baktérie. Známkou nedostatočného mytia je ukladanie smegmatu (odlúpané povrchové bunky kože) v záhyboch veľkých a malých pyskov ohanbia.