pohlavne choroby

mrst

Ale pri klasickej preventivke ked zoberu krv tak musi byt v tej krvi nieco zle nieco inak ako ma a potom sa patra dalej co to vlastne je a preco to tak je.Ked to je aj pohlavna choroba musi sa v tej krvi ukazat ze nieco neni v poriadku asi ci nie?

daniela 222

Ako mám postupovať, keď sa chcem dať vyšetriť na AIDS? Môžem sa dať vyšetriť sama ,bez vedomia obvodného lekára?

123456

eve 84: myslim, ze o tych malych bielych bodkach na zaludi, ci vriedkoch ako to nazyvas ty, je tu aspon raz za tyzden jeden novy prispevok... skus sa pohrabat v starych prispevkoch....

123456

existuju aj rychlotesty na protilatky HIV a syfilisu a tiez na hepatitidy... disponuju nimi vacinou obcianske zdruzenia, ktore sa zaoberaju pomoci drogovo zavislym a ludom pracujucim v sexbiznise... v bratislave je to napriklad odyseus

v dalsiech mestach zdruzenie prima, v kosiciach pomocna ruka, v presove risen....

ten test sa robi tak, ze ti pichnu do prsta takou ostrou vecickou... vyjde ti kvapka krvi ,ktora sa ihlou nasaje a prenesie sa na test... potomm sa caka 15-20 minut na vysledok... v pripade, ze ti vyjde pozitivny vysledok, mala by si este na ine vysetrenie...

tieto rychlotesty zdruzenia robia bezplatne a anonyme....

eve84

Potrebovala by som zistit,co je za pohlavnu chorobu,ak ma muz len okolo zaluda (pod zaludom) malinke..akoby nahnisane vriedky.A takisto chcem vediet,ci a ako je to prenosne...vdaka

kat

Ak ma niekto herpes na pohlavnom ude, znamena to, ze strieda partnerky, resp. ze je promiskuitny, alebo sa tento herpes da ziskat aj inou cestou?

lucia6363

ahojte prosim chcela by som radu moc ma to trapi.Takze tu je moj problem.Mam 18 rokov.Stalo sa to velmi davno ked som mala nejakych asi 9 rokova spomenula som si na to az nedavno.Ked som mala tych asi 9 rokov tak som bola s mojou kamaratkou vonku a pri jej cinziaku sme nasli ihlu z injekcnej striekacky a vatu na kt. bola trocha krvi a ako male sme samozrejme chceli vsetko preskumat a tak som si to dala do vrecka aj stou vatou a isla som si domov pre lupu.Lenze ked som ju chcela vytiahnut z vrecka tak som ju tam uz nemala a teraz sa bojim ci ma nahodou ta ihla nepichla lebo uz si nepametam ci ma nieco zabolelo.A teraz sa bojim ze ci nemozem chytit aids.A ja by som chcela dat sparvit testy alebo bojim sa ze ci to nie je drahe.Lebo by som to chcela spravit tak aby to nevedeli moji rodicia.prosim o pomoc

marfuška

Pri klasickej preventivke sa na pohl.choroby nepríde.Na syfylis a kvapavku sa robia špecialne vyš.z krvi.Vyšetruje sa to na mikrobiologii a syfylis sa vyš.napr.aj darcom krvi na transf.staniciach.