Preklad pooperačného nálezu MRI

malaanka

helus
už mi tu chýbaš.
Konečne môžem povedať,že sa mám lepšie,môžem si už dávať magnet a tak nemusím brať tabletky proti bolesti.
Ešte stále síce pretrváva necitlivosť ľavej strany,ale naučila som sa s tým chodiť a tak som mobilnejšia.
Hned je svet krajší.

malaanka

ivanecenka
a čo z rehab.ti najviac pomáha?Mala by som byť hospitalizovaná na rehab.,tak aby som bola trochu v obraze.
Koľko môžeš nosiť a nemáš problémy s dvíhaním rúk?

ivanecenka

ahoj, malaanka:)
ja som 1,5 roka po operácii, zmenila som zamestnanie, v predchádzajúcom bola od októbra dosť zima a mala som problémy s chrbticou: bolesti, nedvihnutie rúk a podobne. Teraz mám síce výlučne sedavú prácu, ale je tu teplo, tak chrbát až tak netrpí. Mala by som cvičiť, ale na to som lenivá:) občas si doprajem, keď je veľmi zle, rehabilitáciu, tá pomáha. Vlani som mala 3 razy do roka po 7 procedúrach.

malaanka

Ahojte.
Ozývam sa až teraz,pretože 25.12 som dostala veľmi silný zápal obličky a bola som v nemocnici do 2.1.2012.
Ten zápal neprospel môjmu celkovému stavu,ale napriek tomu môžem dnes povedať,že hranica mojej citlivosti išla trochu dolu.To znamená,že hematomy sa mi asi začali pomaly vstrebávať.
Je to prvý krôčik k zlepšeniu môjho stavu.
Ked sa zotavím zo zápalu,tak by som mala ísť na rehab.,ale do nemocnice.
Prajem všetkým všetko dobré do Nového roku,hlavne veľa zdravia.

Helus

Ahoj Maalanka dufajme,ze sviatky prezijeme bez bolesti,a zhorsenia zdravia.To je teraz nase jedine zelanie,maj sa krasne,a drz sa mojka.

malaanka

Ja si zatiaľ nemôžem nič prikladať ani ničím mazať,až do kontrolného vyš.MRI a neurologa.
Teraz som na opiatových náplastiach,dúfam,že zaberú a budú pekné vianočné sviatky.
Prajem všetkým hlavne veľa zdravia a prežitie bezbolestných,pohodových vianočných dní.

Helus

maalanka,dnes v noci som mala silne bolesti,a aj citim,ze mam koleno napuchnute,kupila som si take gelove,co sa da do mrazaku,a prilozina koleno.Inac tie injekcie si picham aj ja na riedenie krvi,a mam ich este 10 ks.Drz sa moja zlata,myslim na teba,a piis,sme tu pre teba.

malaanka

Dnes dostala dr.z hematol.prepúšťaciu správu z neurochirurgie a zhrozila sa,že stále si pichám inj.do brucha,Na klinike mi ich dávali i napriek tomu,že som to mala okolo náhrad zakrvácané.A možno to nenápadne krvácalo dalej,kedže železo mi kleslo na 5.Až dnes som mala tie inj.vysadené a to som mala kontrolné MRI 12.12. a dnes je 21.12. A potom dôverujte lekárom.Som z toho skôr smutná
ako nahnevaná.
A neviete niekto poradiť ako si môžem sama pomôcť?
Helus
ty sama máš bolesti a ešte dlho budeš mať-ked ja taká dlhá čakacia doba,
myslím na vás všetkých,ktorým tiež bolesť nedá spávať a tá moja bolesť je hned menšia.