akne vo veku 22!!!

Lenka2583

uvxy: a asi si zle prečítal otázku, lebo sa tam píše, že misa22 u lekárky bola a nijako jej nepomohla, tak žiada o radu a je veľa takých ľudí, čo im kožná vôbec ale vôbec nepomohla i ked sú aj výnimky:)

uvxy

Lenka2583...Tvoj clanok znie celkom fajn, len ma par chybiciek krasy...Mal som akne este v 24...A keby som sa riadil tym, co pises, nedopadol by som dobre...V ziadnom pripade sa nemozno spoliehat len na kozmetiku, ze akne vyriesi, to je holy nezmysel a plati to tak mozno u velmi miernych prejavov. Nie je pravdou, ze po 20tke nemozno pouzivat lieky proti akne - to mas odkial taku "mudrost"?? Vsak ta holka co pisala prvy prispevok by mala jednoznacne ist ku koznemu, ktory nasadi adekvatnu liecbu...a nie sa trapit so zapalenou tvarou kydanim kozmetiky, ktora sa v tomto pripade absolutne mina ucinkom...

uvxy

Lenka2583...Tvoj clanok znie celkom fajn, len ma par chybiciek krasy...Mal som akne este v 24...A keby som sa riadil tym, co pises, nedopadol by som dobre...V ziadnom pripade sa nemozno spoliehat len na kozmetiku, ze akne vyriesi, to je holy nezmysel a plati to tak mozno u velmi miernych prejavov. Nie je pravdou, ze po 20tke nemozno pouzivat lieky proti akne - to mas odkial taku "mudrost"?? Vsak ta holka co pisala prvy prispevok by mala jednoznacne ist ku koznemu, ktory nasadi adekvatnu liecbu...a nie sa trapit so zapalenou tvarou kydanim kozmetiky, ktora sa v tomto pripade absolutne mina ucinkom...

simba

babenka: sorry, ze tak neskoro.. ten Propolis kupis na trhu u ludkov ktori predavaju med.. je to taka mala flasticka so zltou vodickou - davas na vatovy tampon a tym potieras tvar ako pri pletovej vode.. zabralo to asi po 2 mesiacoch :(( s tym ale, ze kamoska mala na to alergiu, bo predsalen - je to vceli produkt. Antiac je supis, len treba fakt aspon 2krat denne aplikovat.. zabral asi po 10 dnoch, ale pocula som, ze niektorym uz na druhy den.. vedlajsie ziaaaadneeeee! kupis v lekarni - ak si z BA, tak Tesco Lamac, tam je dolu pri zadnom vchode lekaren. Ak nie, tak tusim sa da aj cez net objednat, ale to som sama neskusala. je to totiz dost tazko zohnatelne. kdyby neco, tak sa este ozvi.

Lenka2583

tanulik3: droždie naozaj pomáha, ak to konzumuješ v tom množstve, čo píšeš. ja som ho tiež jedla, ale oveľa menej, pomohlo mi naozaj len minimálne ak vôbec, a mávala som z neho zvýšenú kyseliny v žalúdku. no jednoducho mi narobilo viac škody v žalúdku ako osohu na tvári. veľmi chutí, tak si ho dám len občas, lebo viac naozaj nemôžem

tanulik3

Misa22, ja osobne mám osvedčené dva recepty. Doslova a do písmena jesť surové droždie, každý deň asi tak polovicu balíčku z obchodu, alebo aj celé. Alebo skús piť urologický čaj. Ako dlho uvidíš sama na sebe, a kľudne sa dá praktizovať aj oboje naraz. Taktiež prispôsobiť stravovanie, resp. mať bohatú stravu na všetky zložky. Čiže jesť všetko kľudne môžeš, ale s mierou. Neprejedať sa. A nezabúdať na ovocie a zeleninu. :-) Na kožnú sa môžeš vykašlať. Mne nič od nej nepomohlo. Teraz mám kozmetiku francúzskej značky Bioderma (z lekárne), ktorá je síce drahá, ale stačí len trošku krému a vydrží to dlho. Oplatí sa investovať... Veľa šťastia... :-)

P.S.: vety typu: čokoláda, alebo mastné jedlá upchávajú póry=spôsobujú akné sú bludy len v tom prípade, ak sa nič nepreženie.