intolerancia/alergia na potraviny?

Príspevok v téme: intolerancia/alergia na potraviny?
popcorn

Dobrý deň. Už raz som sem písala ohľadom žalúdka a problémov.. nakoniec som rôzne skúšala vysadiť určité potraviny a všimla som si, že keď vysadím mlieko, syry a pod. tak som celkom v pohode. no hneď ako niečo také zjem (poprípade vypijem) mám cca týždeň postarané o posedení si na záchode, kŕče a nafukovanie a pocit na zvracanie. chcela som sa spýtať či s tým má niekto skúsenosti (je mi jasné, že áno) a či vám robili testy a čo ste potom jedli a ako ste si zamieňali potravu? A či neviete, kde niekde v Bratislave je klinika, kde by mi urobili testy na intoleranciu potravín. ďakujem :):) (btw mám 20 rokov a váhu 50)

pančuska

takze ako prve : u alergologa. Alergolog ti vie spravit krvne aj kozne testy.A po druhe : ak mas problemy s klasickymi mliecnymi vyrobkami (teda po ich poziti), treba ich jednoznacne vyradit z jedalnicka a nahradit ich alternativami. To jest : mlieko bez laktozy (kupis pomaly uz v kazdych potravinach -cena nie je o moc vyssia, ako u bezneho mlieka), syry vymen za napr. sojove tofu -da sa jest na akykolvek sposob,a mlieka su aj sojove -tiez v roznym prichutiach. Proste treba dat off vsetko, v com je laktoza -uvidis, ci to pomohlo