Práca OVB

Príspevok v téme: Práca OVB
OVbkar

Momentálne plánujem začať pracovať ako finančný poradca. Na pohovore ma prijali a teraz ma jedna osoba učí čo a ako. Zatial žiadne školenia, som tam len ja a ona a vysvetlujemi ako ona začínala, kde urobila chyby, ako ona komunikuje s klientami. Teraz mi dala dotazníky a mám s niekym si ich nacvičiť aby som vedel neskôr komunikovať so skutočnými klientmi. Informácie o trhu táto spoločnosť odoberá s OVB (Alebo je to OVB?, po prečítaní si diskusií na intertene neviem čo si o tom myslieť). Pracol niekto z niečím takým? Je toho na nete ohľadom tohto obrovská kopa. Niekto na toto nadáva iný si pochvaľujú, jedine čo mi vyplýva z tohto všetkého, že záleží jedine od človeka, ktorý vám predstavuje produkty či naozaj chce na vás len zaborobiť a vy nakoniec skončíte v mínuse alebo je poctivý a naozaj chce pomôcť. Bolo mi povedané, že nebudem behať z domu do domu a vyhľadávať klientov. Proste pomôžem známim ak budú spokojný pošlú tieto informácie ďalej aby som mohol poradiť ďalším ľudom. Osobne ak by som s tým začal určite nechcem ľudí klamať, nemám to v povahe a ide mi teraz hlavne o to, že ak s tým začnem a niekomu prerobím poistku,hypotéku, úver, zmením banku alebo čokoľvek, nejde mi o to, či ja zarobím alebo nie, ale nechcem nikomu uškodiť. Hlavne nie známemu. Určite zo začiatku nebudem takéto veci riešiť ale posúvať ich ďalej človeku, kto ma to učí aby to spravil on a mne to ukázal. Chcem sa len spýtať čo si myslíte? Je táto spoločnosť dôveryhodná? Alebo teda naozaj netreba posudzovať spoločnosť ale len toho človeka čo s vami kumunikuje a snaží sa vám pomôcť?( Inak táto veta mi bola tiež povedaná na pohovore a čítal som ju aj na fórach, nie je to len naučená formulka?Naozaj už neviem čo si myslieť)

NieSomPriemer

adept ahoj... odkiaľ si? čítala som že ťa baví práca vo finančnom sektore.. kašli na ovb podvodníkov.. možno by som pre teba mala niečo oveľa zaujímavejšie :) napíš mi na -adresa odstránená-

Bubliii

ja ti poviem takto.. moja maminka robí pre inú firmu (ale tiež multilevel, fin.poradenstvo) už asi 3 roky a nemá z toho absolútne nič.. len ju proste opili rožkom a ona stále verí, že zarobí milióny. Zvýšilo sa jej síce sebavedomie, ale na úkor celej rodiny, nemá čas na manžela, na vlastné deti.. pracuje od 6:00 ráno často až do polnoci aj cez víkendy a sviatky, sú to hodiny prebdené nad telefónom (zháňa klientov), PC (klienti+firemná pošta), snaží sa postupovať po tých pomyselných stupienkoch, ale nejde to. Ale vidi okolo seba zvyšok tímu, to sú mladi chalani 25-30r. bez zavazkov, co sa venujú IBA tomu a zarabaju tazke tisíce. Na to musis mat proste povahu, ona je prilis milá a nevie rsp nechce odrbať, ale bez toho nezarobis v tejto oblasti /smutne, ale je to tak/. Druha vec, priserne to lezie do penazi. Skolenia, seminare, teambuildingy, firemne veci, cestovanie za klientami, motivacne knihy, CD a neviem co vsetko este, toto vsetko si platis z vlastneho vrecka + musi prispevat na prenajom a chod kancelarie a pod.. a toto vsetko sa deje uz 3 roky a my sa len modlime, aby nam nenarobila dlhy, co budeme do smrti splacat. Na takyto typ "prace" musis mat proste zaludok! a ano, musela si kvoli tomu zalozit zivnost, takze aj tam idu peniaze kazdorocne.

adept

OBNOVUJEM TEMU
Ahojte, dostala som ponuku robit pre ovb. Bola som na pohovore a mala som z toho dobry pocit aj ked viem co sa pise na diskusiach. Mala by som prepoistovat ludi do Dovery, zakladat im druhy pilier alebo uzatvarat investicne sporenia. Zatial som v tejto oblasti nikdy nerobila (mam celkom ine skoly) ale vzdy ma zaujimalo financnictvo a to ako to tam prebieha... Momentalne robim telemarketing, t.j. predaj produktov cez telefon v call centre. Som v tom najlepsia, vyhravam sutaze a preto by ma bavila praca s ludmi, stretavanie a obchodovanie. Samozrejme ze chcem to robit fer a nie len sa nabalit na ludoch a osklbat ich len aby boli provizie vo vacku. Otazka pre tych co robia v ovb alebo robili: treba mat zivnost? Lebo na pohovore mi bolo povedane ze by som dostala zmluvu, ale na nete v diskusiach sa pise nieco ine. Su skolenia spoplatnene? Myslim tie, ktore sa konaju skupinovo v prenajatych salach, lebo som citala ze ano ale na pohovore sa nic take nespominalo. Hlavne ma zaujima ci su tam nejake poplatky o ktorych mi nebolo povedane a ci nie je problem odist z ovb, lebo v diskusiach som citala kadeco. Vdaka

Anka222

s touto spoločnostou nemam tiež dobre skusenosti ,.. mam kamaratku ktora pracuje už 10 rokov v jednej spoločnosti ,. a každy si ju chváli ,... s ovb nema dobre skusenosti ani winers group, partners group , BFP , Acordia atd ,... ty poradcoviav tych spoločnostiach ponukaju len len toz čoho majú najvyšiu provyziu alebo ktorá poisřovna ich najlepšie plati ,.. A NA KLIENTOV NEPOZERAJU KED SA STANE DAJAKY URAZ ALEBO NEDAJ BOŽE HORSIE TAK VTEDY UŽ NEROBIA ALEBO MAJU VYPNUTE TELEFONY ,... a prave o to ide že Klientom treba vedieř aj poradit ,. a ta moja kamaratka ona fakt ma skusenosti už s netakymi podvodnikmi ,.. je ked zavolaju klienti tak si ju len chvalia všetko vysvetli poradi a do rodin prinnaša peniaze a nie že o ne prichadzaju ako to robia ostatny ,.. asi tolko k tomu ,... a Ruky preč Od takých Spoločnosti ,.. Fakt nechcem nikomu Zle !!!!

mmiguel

Co sa tyka OVB velmi velka nespokojnost a to nie len s mojej strany, ale aj zo stran mojich znamych. Prvu skusenost s nimi som mal pri vybavovani hypouveru kde mi narozpravali rozpravky ale pritom ma cely cas zavadzali. Netvrdim, ze cela spolocnost je zla urcite sa tam najdu aj sikovny poradcovia. Ja konkretne som mal skusenost s panom Venenim a neodporucam. Nic pravdive mi nepovedal a cely cas sa vyhovaral, ze chyba je niekde inde a nie v nom.

kleopatr

ako by povedal moj kamarat co vystudoval religionistiku-maju znaky sekty :D ovb ma vseobecne zle meno pre kvantum ludi co naboruje...naboruje kazdeho a tak to aj dopadne...tu ani tak neide o spolocnost ako o ludi co prenu pracuju...ak im ide o provizie nanutia ti poistku najlepsie investicnu...no kto trosku rozmysla vie ze najhorsie co moze byt je sporenie cez zivotnu poistku...je sice lepsie ako ziadne ale pridrahe...je mnozstvo lacnejsich produktov...taktiez robia vacsinou pre nemecke spolocnosti ako alianz a wustenrot co su tiez dost drahe...je na slovensku mnozstvo firiem ako ovb a neni sa tam tazke dostat...takze asi tolko odomna.ked chces pomahat tak budes a ponuknes produkt kde je mensia provizia ale pomozes ludom...alebo hrabnes proviziu vacsiu a ludia ju zaplatia...

lkdsjhf

Rozhodne nie OVB, ja som sa dala zlákať na jeden mesiac roboty, a to zo mňa ťahali iba peniaze na dva školenia a ešte cestovné k tomu, no hrôza, nikdy viac

hviezda01

Zdravim..ja mam nieco podobne...ZFP GROUP Akademia...mate s tymto niekto skusenosti prosim?..stale vaham,ci sa k nim pridat,alebo ne,manzel mi vravi,ze je to vsetko jedna banda,ze je to stale piramidova hra,kde potrebujem len pbhanat ludi..tak neviem..prosim,ak poznate niekto tuso spolocnost,budem vdacna za kazdy nazor a skusenost

JanaHoleckov

OVB určite nie! Ja som tam pracovala tiež a nebola som vôbec spokojná. Teraz pracujem pre istú spoločnosť, ktorá sa tiež zaoberá tým istým a je dôverihodnejšia a sú tam lepšie provízie. Ak chceš tak mi napíš na email a poviem ti viac. HoleckovaJanka@azet.sk

Prskalka

Kým to nieje call centrum a aktívny telemarketing. Ak máš známych, tiež mi to ponúkali ale nechcela som.

Neviem no, ak je to zdarma môžeš skúsiť. Mne to skôr príde ako vedlejšák. Ked máš už niečo stabilné tak s tým skúsiť začat a nie po domoch chodiť ale po známosti. A ak nemáš veľa priateľov tak sa na to radčej naozaj vykašli :-/ ako prvá robota nie a chce to ŽL myslím aj. Ale ako OVB mi nepripadá zlá spoločnosť.

Ale vždy sa mi to zdá lepšie ako aktívny telemarketing - ten nikdy viac :-).