Panicka porucha a lieky

komi11

JA SOM PLATIL 10 EUR ZA 60 KAPSULOVE BALENIE PLUS NEJAKE 2 ALEBO 3 ECKA ZA POSTOVNE TO SI UZ PRESNE NEPAMETAM...ALE AKOZE URCITE SA NATO NESPOLIEHAJ ZE TA TO NEJAKO VYLIECI PODLA MNA JE TO TAKA SKOREJ PSYXICKA PODPORA AKO NAPRIKLAD VITAMINY JAMIESON STRESSEASE ZE TO JE VAZNE LEN TAKY DOPLNOK...PP TO URCITE NEVYLIECI..!

RNG

Nic nie je 100% ucvinne, ako som uviedol dovodov v mozgu je hromada a ked neadresujes spravny tak ti to nepomoze.
Ale doplnky su aspon tak ucinne, ako lieky a teda nevidim dovod brat navykovu skodlivu chemiu.

komi11

tpch takze ja trpim PP uz deviaty rok...a som podotykam bez AD, s pp som vystudoval aj vysku a to v zahranici...ja sa nespolieham...ja praveze takmer normalne fungujem...stale cvicim xodim behat, cvicim jogu, na bicikel do prirody...ale aj tak som neni uplne fit...ja si myslim ze pp sa ani vyliecit neda...je to ako s cukroukou jendoduxo sa stym naucit zit...akurat teras mam horsie obdobie tak skusam utrpenie zmiernit a nexcem AD tak skusam vsetko- ako cele tie roky...

komi11

AHOJ RNG JA SOM BRAL 5-HTP A NEPOMOHLO MI TO...AKO DLHO TO CLOVEK MUSI BRAT ABY TO ZABRALO...ALEBO MAM SI OBJEDNAT TIE DALSIE VECI CO SI PORADIL..?

RNG

Neutransmitery aj ine ziviny sa v tele spotrebuvaju velmi nerovnomerne. V strese je ich spotreba ovela vyssia, preto dochadza k nedostatocnym hladinam a z toho roznym problemom.
Kazdy co trpi nervovo vie, ze stres predchadza nervovym problemom a depresiam.
Ak su tvoje problemy z nedostatku setotoninu, alebo aj melatoninu, doplnok 5-HTP ti doda polotovar na vytvorenie serotoninu(=5-HT), z ktoreho sa vytvara aj spankovy hormon, melatonin.
Zhruba 80% problermov z psychikou je spojene s nedostatkom serotoninu, zvysnych 20 % su ine neurotransmitery, najma norepinephtine, GABA a dopamin. Kedze nikto ti nevie povedat, ktory neurotransmiter mas v nedostatku, nezostava ti nic ine ako skusat.
Vyhoda potravinovych doplnkov je ze su nenavykove a neskodne, takze ich mozes skusat, kym nenatrafis na spravny, na rozdiel od predpisovych chemickych liekov, ktore maju plno postrannych skodlivych ucinkov a dokonca drogarsku navykovost.
Poradie je serotonin(doplnok 5-HTP, L-tryptophan,SAM-e alebo ST Johns Wort),
GABA(doplnok je Picamilon, zlucenina GABA a vitaminu B-3 , ktora sa vie dostat cez krvnu mozgovu barieru, GABA samotne sa nevie)
Dopamin(doplnok L-DOPA)
Spankovy hormon melatonin sa moze dodat priamo, ustne ako potravinovy doplnok, tesne pred spanim.
A potom su rozne ine, menej pravdepodobne, ako B-vitaminy, choliny, mineraly atd.

marcelina78

RNG objednala som si 5 HTP z Ameriky, zo stranky, ktoru odporucas, ako dlho sa to ma brat a ako casto denne v akych mnozstvach prosim? Kedy asi mozem badat nejake zlepsenie? Dakujem.