odsudzuju ho!

Príspevok v téme: odsudzuju ho!
zorne

Ja studujem v Rakusku a moj priatel je "typicky dedincan"...moji kamarati a mozno aj rodicia si myslia, ze ma "brzdi".. skaredo povedane: je pre mna prilis primitivny. Ale oni nevidia, ako sa ku mne krasne sprava, ked sme sami.. laska je pre mna dolezitejsia ako uspech.No aj tak ma trapi, ze sa tak moji blizki na neho pozeraju.. ako to mam riesit? vysvetlit ostatnym, ze mam iny rebricek hodnot?

Magnum699

nevysvetľuj aj tak to nepochopia! máš pravdepodobne výborného priateľa, ktorého vidno že naozaj ľúbiš tak sa ho drž a kašli na ostatných veď spolu si poradíte vo všetkom :)

veves

jednym uchom dnu druhym von. a oficialne ich poziadaj aby sa prestali na danu temu vyjadrovat.
inak su to vsetko hluposti. ja som na VS, moj priatel nema ani ucnak. a vysledok? obcas sa pri nom citim ako totalny idiot. preco?ja neviem, proste si pripadam obcas dokonala a vzdelana, vsade bola vsetko vie, nacitana odborna literatura a on ma vie zotriet obycajnou jednoduchou faktickou poznamkou ktora mi okamzite zruca moj hrebienok a kukam nanho ako tela na nove vrata.a to je jedna z veci co mam na nom rada - ma silnejsie argumenty

Erula

Preboha ludia, ved to neznamena to, že ked je niekto z dediny chova sliepky a sviene atd... a keby aj , to sa človek podla tochto posudzuje ? Ja osobne mám takú skúsenost , že ludia z dediny su ovela priatelskejší, milši,zdvorilejší k dámam. Ved ked si mala pred ním iného priatela vieš porovnat...

zorne

dakujem za nazory, ludia ;)

uz ma to trapi pomenej, lebo mi zase raz dokazal, ze je super :) ale bude to horsie, ked zacnem planovat silvestra,pretoze najradsej by som bola aj s tym najlepsim kamosom, ale bude mi to cudne, ked teraz viem, ako nas vztah vnima

Bubu****

na začiatku som tiež riešila túto otázku (na začiatku môjho vzťahu) ale keď som pochopila, že niekedy rozmýšľa človek bez maturity racionálnejšie ako študent VS tak mi došlo, že reči mojich blízkych sú len pre to, že ho nepoznajú. Neriešila som to, o ničom som ich nepresviečala, nič som im o ňom nerozprávala, nech si urobia oni mienku akú chcú. Časom sa o tom úplne prestalo hovoriť.

atm

aha. no tak konkretne v takejto situacii poradit neviem, ale vseobecne ak chcem presadit svoj nazor a nejake riesenie, tak postupujem zhruba tak, ze sa pripravim na potencialnu protiargumentaciu opozicie, podla toho pripravim taktiku, povyberam argumenty, nejak ich presvedcivo sformulujem a co najviac asertivne ich prednesiem a obhajim sa;)

zorne

atm: tu nejde to, ako ho vnimam ja, ale o to, ako mam tym blizkym vysvetlit,ze ho vnimam inak ako oni

a inak je zaujimave, ze vramci uspechu ste spomenuli Einsteina- za vacsinu uspechu vdaci svojej zene, bez nej by nedosiel k nijakym vypoctom

atm

inac keby ste riesili taketo kastovnictvo v stredoveku tak pochopim, ale v 21. storoci?:) ze on je dedincan, dokonca napriek tomu, ze ty si z tej istej dediny:D a ze jeho rodicia maju sliepky, alebo ze sa neprechadza po auparku aspon 5 hodin denne ako blbecek, alebo ze nechodi do viedne robit reklamu na biedu, co dnes povazuju urciti slovaci ako prejav nejakej 'vyssej sfery'...?:D ked uz chces vidiet, ci za nieco stoji a nejak ho posudzovat, tak si aspon vsimaj ci ta klame, ci je ochotny ti v zivote pomahat, ci je k tebe ohladuplny a ochotny ta podporovat, ci sa s nim dobre citis, ci ta vie rozosmiat... takych malickych slovacikov ktori povazuju fajcenie davidoviek v predrazenej kaviarni a masturbovanie nad tym kto ma ake handry a kde byva.., za nejake zivotne priority je kopec, ale ludi ktori s tebou budu drzat v dobrom aj zlom a vdaka ktorym mozes byt aj stastna, je podstatne menej. proste klasicka volba medzi pozlatkom a obsahom.. inac zas nehovorim ze ten tvoj frajer musi byt automaticky skvely, len proste ze ak uz chces cosi hodnotit, tak treba zvazovat aj ine kriteria, nez len ci je dostatocny snob a co na to povedia druhi a podobne prizemnosti