Prečo ju kontaktuje, lebo... prvá láska??

Príspevok v téme: Prečo ju kontaktuje, lebo... prvá láska??
staleuvazuj

Chcem sa spýtať, čo si myslíte o tom, keď muž, kt je vo vzťahu (dlhoročnom), kontaktuje svoju prvú lásku. Bola to prvá láska pre obidvoch, stredoškolská láska "takmer dokonalá, bezproblémová", určite to v minulosti toho muža veľmi zasiahlo, keď ho nechala. Tá žena, aj napriek tomu, že ho nechala kvôli inému, preňho stále niečo zrejme znamená. Najprv ho nechala kvôli inému a neskôr po rokoch ho prvá kontaktovala, lebo sa chcela zmieriť, oľutovala to, myslíte si, že to tomu mužovi lichotí. To ich vzájomne "zmierenie" resp. vysporiadanie si starých záležitostí prebehlo, keď bol ten muž už v novom vzťahu (kt trvá dodnes) bez vedomia jeho súčasnej partnerky. Tá sa to dozvedela až časom neskôr. Pre objasnenie ten kontakt nie je pravidelný, ale ide aj o osobné stretnutia. Ide skôr o to, že sa o ňu zaujíma, ako žije, čo robí. Ako má k tomu pristupovať súčasna partnerka. Myslíte, že to netreba preháňať so žiarlivosťou a považovať to za úplne normálne, alebo to môže v konečnom dôsledku ohroziť vzťah (ak to bude súčasná partnerka podceňovať). Ten muž to tají, lebo vie, že súčasnej partnerke to veľmi nevyhovuje, ale zároveň on s tým nechce skončiť, preto to radšej tají.
Aký vplyv má prvá láska, na život človeka? Ta ex sa rozišla momentálne po 7 rokoch s mužom, kvôli ktorému nechala môjho priateľa. Môže to medzi nimi iskriť? Jemu to môže lichotiť, že ho pred pár rokmi nechala kvôli inému a teraz "strúha dobrotu" a ona zrejme rozchodom s mužom (kvôli ktorého nechala môjho priateľa) si uvedomuje, že ten "prvý" bol predsa len najlepší.
Čo by ste robili v takomto prípade, zmierili by ste sa s tým, že potrebujú byť v kontakte, lebo to medzi nimi iskrí.
Ako by ste sa cítili, keby ste boli v mojej koži?

miladada

a preco ju kontaktuje?pretoze ju miloval,nemusi ju milovat,ale urco nieco malinke citi,aj ked si to neprizna.skus sa zamysliet aj ty keby sa tebe nieco take stalo.preco by si kontaktovala svojho ex?musis im to rozbit,lebo moze prejst velka iskra a on sa bude rozhodovat.je to tazke,ale ver mi,ono nikdy nevies

miladada

ahoj.mne sa stalo tiez nieco podobne a riesila som to asik takto.tu zenu som vyhladala na pokeci,lebo tam si s nou sem-tam vypisoval a tiez cez emaily spominali co ma totalne davalo dole,no ako som ju vyhladala tak sme si zacali spolu pisat ako kamosky,ale dlho to netrvalo,pretoze sa chcela s nami stretnut a trosku som si uvedomila,ze to nemusi mat dobre nasledky,asi by som neprezila keby sa aj oni skamosili,stretavali ako kamosi,lebo nikdy nevies,kludne by sa im ta iskra mohla vratit,tak som to cele rozbila.povedala som jej ze to nieje dobry napad a celkovo ze sa mi to nepaci.ona to chapala,prestali sme si pisat a svojmu manzelovi som povedal to iste,ze sa mi to nepaci,ze prezivam zle pocity a mam zle pocity z toho,ze jednoducho nech sa skusi do mna vcitit ake by to bolo keby som ja take nieco riesila,ze jednoducho nerobi to dobre na srdce.on sa mi snazil stale vnutit to,ze sa nemam coho bat,ze je to normlana vec,ze k nej nic neciti,ale vies,nikdy nevies,nemal na vyber,musel to skoncit.vedel ,ze to nebude mat z mysel mi nahovarat ze to nemysli s nou vazne.skus aj ty nieco take spravit,mozno to zafunguje,ale urco mu povedz o pocitoch.

staleuvazuj

Som tak strasne sklamana.....zo zivota.......z ludi.....ze sme vsetci taki sebecki......

Ona, ze ho nechala pred X rokmi a teraz, ked sa rozisla s muzom, kvoli ktoremu ho nechala si uvedomuje svoje zlyhanie

On, ze mu lichoti jej "lutost"

Ja, ze ho chcem vlastnit (mat iba pre seba) a ze chcem mat stastny vztah

Vsetci traja sme sebecki, kazdy zo svojich vlastnych pohnutok

staleuvazuj

viem, ze chce byt so mnou, asi vidi vo mne partnerku vhodnu do zivota...vzdy som drzala nas vztah nad vodou, on je pre mna prvou laskou a vzdy som mu dala pocitit, ze nas vztah je pre mna priorita

ale na druhej strane, si chce uchovat tuto "nostalgicku spomienku"....

ma potrebu vediet o zivote svojej ex, ako zije, ci sa jej dari, ci je stastna?

teraz, ked je ona rozidena po 7 rokoch s muzom, kvoli kt nechala mojho priatela, zaujima sa o nas vztah, ako nam funguje, ci planujeme svadbu a podobne...

citala som ich emailovu komunikaciu...a ked sa ho pytala na svadbu podotkla, ze mu to praje, lebo on si to zasluzi (citim, z jej slov, ze by ho chcela naspat, vidi v nom asi idealneho muza) a myslim si, ze jemu to lichoti

neviem, ci tuzim po tom, ze sa moze kedykolvek v zivote stat, ze si budu chciet oni dvaja nostalgicky zaspominat, tak to spravia tajne...bez mojho vedomia...neviem, ci by som takto dokazala byt stastna

nechcem, aby sa jej vzdaval, nechcem ho vlastnit....ale bolo by vhodne, ak by sa slobodne v srdci rozhodol pre nas vztah a netahal do toho "prvu lasku"

najhorsie na tom je, ze su to spoluziaci zo strednej skoly, maju spolocnych znamych, spoocne spomienky...spolocne stretavky zo strednej skoly....kde sa im tie nostalgicke spomienky mozu vracat

sandy21

prva laska je prva laska. maj sa na pozore.
aj ja som sa dnes po velmi mnohych rokoch rozpravala s prvou laskou. hovoril ze ma za chrbtom manzelku, ale aj tak som citila cosi viac ako bezny zaujem, vypytoval sa ma na moje vztahy a tak..
myslim ze kazdodenna realita nemoze konkurovat spomienkam na prvu lasku, je to nieco magicke a zvacsej casti aj zastrete fantaziou. aj ked sa v reali nic nestane, v spomienkach ti moze byt neverny, lebožiadna iná nebude už prvá. pekne to vsetko spievaju tu www.youtube.com

BuffyPretoze

Cez to vsetko si myslim jedno ze : Vsetko zle sa zacina tajne.
Keby chcel tak by ti to povedal ale zrejme nechcel. ... Mozno je to pre teba a mozno pre nu.Ale jednoznacne viem ze mne by to tiez vadilo a nevieme dna ani hodiny kedy sa to stane nam.Takze to radsej ries hned,hold zeleno treba kut za horuca.

0vecka

podla mna nemusi nutne je dost mozne ze ju ma zidealizovanu ... kedze ho nechala ona a je to prva a mozno ked ju teraz stretne tak zisti ze je to normalna zena....

[zruseny17]

prebrali sme to s manzelom,mame na to nazor ze asi k nej stale nieco citi...pozri,ak by ta naozaj a uprimne miloval, tak by nepotreboval kontaktovat ci zaujimat sa o kohokolvek ineho...

0vecka

ja som chlap a je mozne ze nieco citi a ma na nu dobre spomienky preto je prirodzene ze sa o nu zaujima... na tvojom mieste by som mu asi povedal ze ti to vadi ale bez scen alebo neprijemneho tonu len tak normalne a ze je to jeho zivot a nex si robi co chce...

Bubu****

podľa mňa sa nestresuj, lebo to že si volá s nejakou bývalou ešte nič neznamená. Buď mu veríš alebo nie. Opýtaj sa ho ako to berie a pokiaľ to je len z čisto kamarátskeho hľadiska tak sa nemáš čoho báť. Ale pokiaľ sa bojíš, to znamená, že mu neveríš, a pokiaľ nie je vo vzťahu dôvera - nemá to význam.

Pozri ja som tiež nechala moju prvú lásku, kvôli inému. Hazardovala som s jeho citmi lebo som si myslela, že ho kedykoľvek budem schopná získať naspäť. O niekoľko mesiacov sme sa znova dostali do kontaktu, ale on už bol s inou. Chcela som urobiť všetko pre to, aby sa dal opäť so mnou do kopy. On jej bol verní, a pokiaľ viem, ona o tom ani na okamih nezapochybovala. Takže buď mu veríš alebo nie. Záleží od teba.