Zhrubsene cievy, varixy

Príspevok v téme: Zhrubsene cievy, varixy
blablabla...

tak fajn babule, prosila by som vás o radu, alebo teda aspoň o váš názor .. mám strašne ojedinelé ochorenie, a môj lekár sa s tým u mňa prvý krát stretol (môj vek, a rozsiahlosť ochorenia,...) .. mám 18 len a mám strašne zhrubšené cievy, na oboch stranách pri vaječníkoch (tzv. varixy)..už istý čas, teda min. týždeň, som mala aj bolesti pri sexe, že ma pichal ľavý vaječník a tak. Došla som včera k nemu, a oznámil mi, že u 18 ročnej baby ešte nikdy až také veľké varixy nevidel, že dokonca ani u starších, a že pri každom pohl. styku ma to už bude bolieť, ako keby mi do toho bodli niečim. Potom som sa spýtala, ako sa to dá odstrániť, a povedal len toľko, že operácia... Vačšinou ženy, čo to mávaju majú približne 1,6mm veľké varixy, alebo 3mm a ja mam okolo 7mm, čo je viac ako o polovicu, a druhý ma necelých 17 mm :/ ževraj sa operacie vykonávajú vačšinou po pôrode, ale, že ak by mi to narástlo bude treba asi skôr, lebo ma to bude strašne bolieť. ak máte prosím vás s takým niečim skúsenosti alebo viete ako na to, tak mi skúste poradiť .. :) ďakujem

Neli33

ahojky, no to ti teda nezávidím, neviem asi to bude znieť ako blbosť, ale bola som nedávno na jednom seminári o zdraví. zmienka bola aj o cievach, že veľa ludí ich má zanesene, upchaté a podobne..odporúčali na to jeden výživový doplnok, ktorý pravidelným užívaním cievi uvoľnuje a čistí...neviem či sú cievy ako cievy, ale ja by som na tvojom mieste vyskúšala najskôr všetko iné okrem operácie...ak by si chcela vedeť viac..napiš mi na dao@post.sk keďže tu moc nie som