Umrel mi priatel, čo ďalej

Príspevok v téme: Umrel mi priatel, čo ďalej
Mel2412

Ahojte,obracám sa sem s otázkou,pretože som nikde na nete nenašla príbehy alebo témy keď niekomu zomrel frajer/ka. Chcem sa opýtať,či sa ste už počuli nejaký príbeh,že by sa ten,ktorému zomrela polovička,dal potom dokopy s najlepším priatelom alebo priatelkou toho jej frajera/ky.Pretože mne pred pár mesiacmi zomrel môj frajer :( a odvtedy mi veľmi pomáha jeho najlepší priateľ,dokonca sa mi aj priznal že niečo viac ku mne cíti,ale sám mi povedal,že teraz mi len chce pomáhať,pretože potrebujem ešte vela času. Ja ho mám veľmi rada,pretože mi naozaj vela pomohol ale určite k nemu necítim žiadnu lásku,je to z mojej strany iba náklonnosť a vďaka. No vela ludí mi hovorí,že si myslia že nakoniec ostaneme spolu. No ja sa bojím toho ako by reagovalo okolie a vecí podobných,teraz som na tom ešte psychicky nie moc dobre. A možno vás bude zaujímať aj môj vek,mám 21 rokov a s priateľom sme boli spolu 2 roky :(

lulu22

jahodka, ty sa možno čuduješ nad týmto.. ale u nás v práci zomrel tragicky jednej priateľ a ona chodila oblečená normal, žiadny smútok a ani nie do mesiaca mala nového priateľa... no čo ti poviem, všetci sme to stráášne riešili, ale nakoniec sme pochopili, že v srdci ho bude mať navždy, je mladá, tak načo má čakať?????? treba žiť a nie prežívať. ak sa Mel cíti na niečo nové, teda na ten bozk, tak nech to spraví..

Limberka7

... znova súhlasím s xyxyxy v knižnej podobe som to síce nečítala, ale film PS miluji te ma chytil za srdce.. veľmi krásny film a kniha určite o to krajšia.. možno si pritom poplačeš, pospomínaš, ale verím, že ti to v istom ohľade určite pomôže.

xyxyxy33

Limberka7 ma pravdu....a ver mi on sa zhora na teba pozera a urcite si praje aby si bola stastna,aby si sa zalubila a v buducnosti mala muza,deti-rodinu....on vie,ze budes vzdy nan mysliet,ze ho budes milovat a spominat v nan v dobrom a stavim sa, ze zhora sa tesi z teba, ze nesmutis:) daj si inu otazku-PRECO ZA TAKU KRATKU DOBU SI SA ZALUBILA?mozno ti z hora poslal lasku, aby si netrpela;) co ty vies, ze prave takto to nechcel?ja si myslim,ze nehneva sa a ze je rad,ze sa usmievas,tesis zo zivota:) skus to ozriet aj z tejto stranky.
PS: Zozen si knihu PS miluju te,hlavna hrdinka stratila manzela-kniha je velmi dobra,smutna aj vesela,mozno by ti pomohla odpovedat na tvoj chaos a otazky:) drzim palce verim tomu,ze to zvladnes:)

xyxyxy33

Limberka7 ma pravdu....a ver mi on sa zhora na teba pozera a urcite si praje aby si bola stastna,aby si sa zalubila a v buducnosti mala muza,deti-rodinu....on vie,ze budes vzdy nan mysliet,ze ho budes milovat a spominat v nan v dobrom a stavim sa, ze zhora sa tesi z teba, ze nesmutis:) daj si inu otazku-PRECO ZA TAKU KRATKU DOBU SI SA ZALUBILA?mozno ti z hora poslal lasku, aby si netrpela;) co ty vies, ze prave takto to nechcel?ja si myslim,ze nehneva sa a ze je rad,ze sa usmievas,tesis zo zivota:) skus to ozriet aj z tejto stranky.
PS: Zozen si knihu PS miluju te,hlavna hrdinka stratila manzela-kniha je velmi dobra,smutna aj vesela,mozno by ti pomohla odpovedat na tvoj chaos a otazky:) drzim palce verim tomu,ze to zvladnes:)

Limberka7

ahoj mel, je mi veľmi lúto čo sa stalo a myslím si, že máloktorá z nás si to vôbec dokáže predstaviť :(. prajem ti veľmi veľa síl :) a vo všetkom súhlasím s xyxyxy.. k tvojmu poslednému príspevku..pocity, že ťa "zhora" vidí a hnevá sa na teba lebo... sú podľa mňa prirodzené. ľúbila si ho a tým pádom si cítila k nemu aj istú zodpovednosť, chcela si mu byť verná a tieto pocity nevymiznú hneď..nato treba čas. ale nemyslím si, že je to niečo začo by sa mal na teba hnevať.. nie je už medzi nami a určite nechce aby si sa zožierala jeho smrťou, ale chce ťa vidieť vysmiatu.. aj v náruči iného ak on s tebou už byť nemôže. a ak to bol jeho najkamarát a vídi ťa, určite je aspoň spokojný, že si v dobrých rukách človeka, ktorému veril.. nemáš mať prečo výčitky.. konaj podľa svôjho srdca, tak aby si bola šťastná. či sa dáš časom dokopy s dotyčným alebo bude to niekto nový je jedno. hlavné je aby si sa s tým dokázala zmieriť a aby si bola šťastná.. budem ti držať palce!

Mel2412

Veľmi mi tvoje slová pomohli a začala som nad tým aj ináč rozmýšľať,máš pravdu a ďakujem ešte raz. No čo sa týka tej situácie,nie nebolo to len tak že teraz sa cítim zle poboskám ťa,neviem prišlo to tak zvláštne,ale na druhej strane mám ho moc rada,láska to určite ešte nie je to som si istá,ale viem že keď príde čas že sa budem cítiť na druhý vzťah,tak sním by som si to dokázala predstaviť. Nie som prelietavý tip,keď sa zamilujem dokázala by som s tým človekom byť celý život. Myslím že moja pravá láska bol môj frajer,ktorý mi zomrel,ale keď nám to nebolo dopriate,už to jednoducho nevrátim,aj keď je to teraz ešte veľmi ťažké si priznať,že sa už nevráti. Ale trápi ma zase ďalšia vec :( ... neviem možno je to mojím psychickým stavom,ale mám pocit,že teraz keď som pobozkala toho jeho najlepšieho kamaráta že sa na mňa hnevá,ak niečo existuje a on ma vidí a stále si to vyčítam,nechcem aby sa na mňa hneval :( ... A stým vzťahom máš pravdu,sadnem si sním v klude niekde na kávu a otvorene sa sním porozprávam,aby vedel ako to je,ak keď on to asi sám dobre vie

UznavamTa

Uznavam ta, ze ta to nepolozilo. ja si to neviem a nechcem predstavit.

A uzivaj si zivot, sama vidis, ze moze rychlo skoncit..

xyxyxy33

Pozri ak si sa nahodou don zalubila a pobozkala vobec to nevadi. Osobu,kt si stratila vzdy budes mat v srdci a vzdy ho budes lubit,ale ty si tu-ako vidis sama zivot je kratky,netreba ho premrhat,kazit,treba zit. Ale ak si toho druheho pobozkala len tak,tym myslim napr situaciu ze bolo ti nanic a on ti daval rady,utesoval ta a bola taka atmosfera atd... tak to uz neurob,lebo ako vravim ranis jeho city. Ako ti to vysvetlim - on ak ta miluje,tak zneuziva situaciu (aj ked si myslim, ze nevedome) a potom sa nestihnes spamatat a budes vo vztahu a potom sa nebudes chciet s nim rozist, LEBO ON TI POMAHAL,UTESOVAL,STAL PRI TEBE a ty nebudes chciet ranit jeho city. Ak si don zalubena,tak preco nie...ale pises,ze je to nieco ako "vdacnost",preto vravim neries s nim viac ako kamaratsvo pokial si nebudes 100% ista,aby si sa nedostala do zamotanej situacie a aby si jeho city neranila(lebo ak mu budes davat raz nadej a druhy den nie a zas dookola,lahko on prides).Musis sama porozmyslat nad vsetkym,ale urcite to nerob z nejake vdacnosti. A ako vravim "nie si svina ani zla",ked budes uvazovat o novom vztahu,bez ohladu kolko casu ubehlo.Ty si tu a zi,neutapaj sa v ziali:) Treba cas:)

Mel2412

Ďakujem za radu :) ... a ešte by som mala takú otázku,nechcem aby si o mne myslel niekto niečo zlé,ale je to strašné keď po 4 mesiacoch by som pobozkala druhého chlapca? ... 4 mesiace sú od jeho smrti :( .. ja už fakt neviem čo robiť