Henna

me.myself

milCaa, na hennu ti farba nechyti, odskusane na mamine to mam. akurat na odrastoch. ked ale chces stiahnut niekolko vrstiev, vyskusaj olejovy zabal, nahrubo napatlat vlasy hocakym jedlym olejom, dat igelit, ciapku, niekolko hodin nechat a malo by to cast stiahnut. a zopakujes parkrat a postupne to mozno aj celu hennu odstrani, toto nemam ale vyskusane, len som sa docitala.

a ked chces predsa len hennu pouzivat, tak mozno skus si zopar vrstiev takto odstranit a potom ti ta nova chyti aj farebne lepsie. a ak chces tmavohnede a nie cervene: ked si das do zabalu daco kysle (napr. citron, tak to vytiahne to cervene farbivo z henny a zafarbi viac na cerveno), ked pouzivas aj indigo, tak to nesmie prist do styku s kyslym! aby to malo farbiaci efekt. cize sprav si taky zabal, ze das hennu, indigo, a skor cierny caj do toho, vodu, ale nic kysle tam nedavaj.
pozri si dalsie info na napr. hennaforhair.com ci tak nejak

JahO_Odka

Nehenuj toľko :) Ja myslím, že všetkého veľa škodí. Vysaď hennu na nejaký čas.
Ja som ju tiež cez leto vysadila úplne a až budúci týždeň si ju dám asi po štyroch mesiacoch. Som prírodná plavovláska, takže hennujem len občas, nakoľko hocijaká henna je, vždy stmavuje.

milCaa

proste chcem aby to malo niaky efekt .. a pred tym som aj videla ze je to tmavsie tak teraz nebudem farbiť alebo že už sa to vymilo ze to treba farbiť a teraz mi z toho vykukuju ryšava a tu preboha necchem :/ chcem tmavo hnede-až cierne

milCaa

no takze po dlhej dobe mi henna prestala chytať podla mojich očakavani , takze ja uz neviem.. ale tolko penazi som do toho vražala, a vysledok je poslednu dobu, skoro nulovy, iba mi regeneruje vlasy a mozno niaky lesk.. ale po farbe niekedy sa mi zda ze ani stopy.. a chcem ist na čiernu tak uz neviem co moze byˇť jednoduchšie.. neviem čo robim zle.. poradíte mi aby mi začala chytať? šak som si aj indigo kupila a nic sa nestalo :(

Heatherka

ja som si zacala henovat vlasky po dlhorocnom farbeni. a vysledok? henna neznasa chemicku farbu a atakuje ju :D hlava vyschnuta, lupiny, svrbi ma pokozka neskutocne. snad sa to casom upravi. ak nie, skoncim zase pri chem. farbach.

cize tak ako som si myslela, ze henna je super, az taka super nie je :) teda nie stale:)

milCaa

a chcem s tym skoncit, lebo uz to neni pekna farba uz je to moc tmave a ked cchem ist na cervenu alebo medenu tak mi to uz necche chytat uz len take odlesky.. preto najskor skusit ten sampon, alebo tu perfekt mousse aj ked asi to nepojde :(

milCaa

no praveze mam jemne vlasy odjakziva.... henna mi na zaciatku pomahala, ale aj tak ich mam dost tenke bez objemu akedze uz dlho a casto hennujem tak tmave.. no ja sa obavam ze ono sa to aj tak nevymyje uplne a mozem umyvat a umyvat... no povodne mam skor taky spinavy blond-svetlo hnede som chcela skusit aspon ten sampon,len nechcem mat zelenu hlavu alebo co sa stane toho sa obavam..

niky222

odstup minimalne 4 tyzde....

a preco chces skoncit s hennou? ja si myslim, ze by si prestat hennovst urcite nemala, henna je to najlepsie co vlasom mozes dat

a nemyslim si, ze na hennovane vlasy ti chyti chemia

Heatherka

no viem, ze pri henne je odstup 3 tyzdne. nahennovane vlasy ti sampon, ani farba velmi nechyti. skus nehenovat aspon mesiac, aj viac a potom skus sampon, ale bude velmi tazke aby ti to chytilo, lebo henna vlas uplne obaluje a ked si hennujes uz niekolko rokov. ale skusit mozes, snad neostanes nejak divne flakata :) ked mas hnede vlasy riskla by som to, ak ine tak neviem :) hlavne nechaj dlhsie nehenovane, nech sa ti to troska vyzmyva.

Bianca1236

tu asi kazda pouziva chemicke farby odjakziva...
ja ti neviem poradit, ale zaujima ma ci ti henna chyta, a aky mas typ vlasov? mama by chcela skusit, lebo ma moc krehke na normalne farbenie a potrebuje zakryt sediny. dik za odpoved ak bude :)