zahustený obsah žlčníka

Príspevok v téme: zahustený obsah žlčníka
julia712

Na sonografickom vyšetrení som sa dozvedela, že mám zahustený obsah žlčníka a môže to viesť neskôr ku kameňom a operácii, čomu by som sa samozrejme chcela vyhnúť.Tak Vás chcem poprosiť o rady ako to nezhoršovať,prípadne úplne napraviť.Snažím sa jesť zdravo,nejem väčšinu priemyselne spracovaných výrobkov a tiež mäso,každý deň jem veľa zeleniny,ovocia,klíčkov,celozrnných obilnín...tak mám pocit,že stravou som si takýto problém nemohla spôsobiť.Budem ale vďačná za každý názor a radu :-)

- mira

Julia, snažíš sa byť zdravá. Nenapísala si, či jedávaš mlieko a mliečne výrobky, aké tuky ješ. Zahustenie môže spôsobovať nasýtený tuk, ktorý tuhne a hustne pri normálnej teplote. Taký tuk obsahujú všetky živočíšne výrobky, priemyselne upravené rastlinné maslá, tuky dodávané do pečiva, koláčikov, čokolády, nátierky a pod. Ale i priveľké množstvo rastlinného oleja, alebo jedla vôbec, ktoré sa v nadbytku v tele mení na nasýtený tuk.
Okrem toho príčina môže byť v soli alebo pečených výrobkoch a chleboch.
Nenapísala si, ako dlho sa zdravšie stravuješ, možno sú to len pozostatky z minulosti a telo sa postupne vyčistí.