Hypo- alebo hyperglykemia a psychicke problemy?

Príspevok v téme: Hypo- alebo hyperglykemia a psychicke problemy?
Lemur

Co je horsie (nebezpecnejsie)? Hypoglykemia alebo hyperglykemia?
A ako velmi ovplyvnuje psychika hodnoty glukozy v krvi?
Moj otec ma uz skoro 70 rokov a cukrovku minimalne 20 rokov. Dlho bolo vsetko viac menej v poriadku, dokym si asi pred 3 rokmi zlomil nohu. Bol operovany, stravil niekolko dni v nemocnici, kde mu cukor "lietal" hore - dole a sestricky aj lekari na to uplne kaslali. Po operacii sa mu rapidne zacal zhorsovat zrak, dnes uz takmer nevidi a podla ocnej lekarky je to priamym dosledkom "starostlivosti" v nemocnici a zrejme sa to uz neda zvratit. V tychto poslednych rokoch zacal byt otec neskutocne negativne naladeny, vsetko je podla neho zle, vsetko co kupujeme su drahe zbytocnosti, vsetci sme hlupaci, iba on vie vsetko najlepsie ale kvoli svojmu stavu nemoze robit veci po svojom, ... naozaj som ho uz cele roky nepocula povedat co i len jednu peknu, milu, pozitivnu myslienku. Doma nas to priserne depta. Najhorsie je to asi pre mamu. Nakolko otec byva cele dni doma sam (ja, mama aj brat pracujeme kazdy den aspon do 16-17hod) je neskutocne nastvany ak mama pride domov co i len o par minut neskor nez mala. No namiesto toho aby sa tesil, ze sme doma tak je nervozny, ma zlu naladu a krici po nas aj pri beznej zivej konverzacii ze nemame hucat a pod. Ja aj brat sa kazdy zavrieme do svojej izby ale mama tuto vyhodu nema a ja zacinam mat pocit ze ju to z nas ubija asi najviac a to jeho spravanie zacina preberat aj ona.
No spat k otcovi... toto jeho spravanie je obrovskym problemom, mimo ine, aj v suvislosti s jeho cukrovkou. "Vdaka" svojej povahe ho dokaze vytocit skoro az do zurivosti aj obycajna hlupost alebo zle zapocute slovo. Napriklad pred par dnami som sa s mamou bavila o tom, ze k Vianociam chceme aj s bratom kupit roboticky vysavac... on zrejme pocul nasu konverzaciu a zapocul slovo "uver" (ktore v skutocnosti nebolo vobec zmienene a neviem ako k nemu dosiel) a hadka bola na svete. Zacal po nas kricat ze zase len miname peniaze, ze ani na jeho pohreb nebudeme mat a podobne keci a o par minut mu uz bolo velmi zle, horko-tazko sme ho donutili zmerat si cukor a zistili sme ze v priebehu asi hodinky mu klesol z cca 10 skoro az na 1,3 (tusim je to v mmol/g?, ale idealne by to malo byt okolo 5 - 5,5).
Uz sme z neho neuveritlene zufali :(((

vrba upotoka

mamhyperglykemiu zistenu terazv5/2012 pri vysetreni na vysoky tlak , absolvoval som inter, vys. kardio .v3/2012 som bol oper. na prostatu apo nej som mal zapaly aj..som.hospitalizovany bol.opet po mesiaci znova zapal semenikov,, octanove zabaly doma mam aj ine choroby tazka restrikcia pluc kyfoskolioza reumatoidna artritida polyt,vas. tlak myvamdenne 200/100 potabl,globtenrilmextrocha klesne. po poslednom vys.6/2012 vraj ked neklesne hospit, na int odd,v skalici. taky pripad som mal aj12/2011 aihned ma hosp.na internom.teraz nie je to v poriadku. dakujem vrba milan.letnicie.

jajka001_

problem je v prostredi v akom zije, on je cely cas sam, nema sa na co tesit, nema motivaciu, nikam nechodi, nic netvori, nic nezaziva a to ho neskutocne depta.
v ramci moznost vymyslite cokolvek ako mu spestrit zivot, vylety, vystavy, prechadzky, divadlo, cokolvek , dochodcovia maju aj narok na vselijake zlavy. ak dobre nevidi, este dobre pocuje, tak sa sustredte na hudbu.