Som závislý na liekoch na spanie

Príspevok v téme: Som závislý na liekoch na spanie
nespavec

Ahojte, mám taký problém, uz asi rok takmer kazdú noc (cca 95% nocí) berem sedativum Stilnox(Zolpidemi tartras), je to silné sedativum a je na predpis, ja ho získavan na čierno, bez neho nemám sancu zaspať a aj mám panický strach ze sa nevyspím a dalsí den budem hotový v robote, som závislák na tom lieku, odjakziva som mal problemy so spánkom, tak som zacal uzívat túto vec aby som sa vyspal, len to takto dopadlo, mám 27 rokov

nespavec

biba, nie zlé sny nemávam, ziadne mory nic také, vzdy sa mi snívajú len totálne nezmysly a absurdné veci, co mi nedávajú ziadny zmysel

alex, ked na druhý den nevstávam a nedám si ten sajrajt, tak moj spánok je od 05:30 do 09:45 cca, takze vzdy sa bojim si to nedat pred pracovným dnom, behávat chodievam, dost sportujem, lenze mna trening vzdy tak nabudí ze je to este horsie

neviem kde je prícina mojho problemu, bude to niaky psychický problem

Alexxxander

nespavec a co soboty a nedele tie mas hadam volne .. tak skus tak ze si to v piatok a sobotu nedas ... uvidis ze co a ako .. nemusis sa plasit ze sa nevyspis ... ked nezaspis v pohode tak pojdes spat az na druhy den vecer to neva ze budes pocas dna unaveny o to lepsie ... unav telo zabehaj si zacvic ... musis zaspat od unavy proste

bibba

nespavec. to je iste aj ja. keby som ich nemala tak sa bojim, ze sa nevyspim. a dokonca dala som si s nimi aj dvoj-mesacnu pauzu, ale proste som si povedala, ze budem to brat a hotovo. ten nechutny pocit, ked celu noc nespis a potom musis fungovat je uplne hororovy, aspon pre mna. to mam pokazeny cely den proste. a to mi zato nestoji... vies... co uz... lieky su svinstvo, ano, ale vela ludi berie lieky, lebo musia. niektori na srdce, niektori na ine choroby a my na psychicke problemy :/ co uz narobis... verim tomu, ze sa z toho raz mozno dostaneme. ale ja uz od puberty mam zly spanok. este jedna otazka... mas aj zle sny?

nespavec

inak co su veci v lekarni na spanok bez receptu, tak to je ako voda pre mna, necítil som ziadny efekt, ale tento moj Liebling Stilnox poondený, ten ma zlozí vzdy, ale zdravé to bohviejak nebude biba :(,... ostatným dakujem za rady, zvázim ich, no to s tým pozeraním filmu pred spaním ma este nenapadlo

nespavec

bibba

Väcsinou mi stací jedna, ale ak cítim na noc ze fakt nemám sancu zaspat ze som nabudený z niakeho dôvodu tak 2, alebo ak tesne pred spaním som nazratý niecoho mastného/tazkého tak tiez 2 tab., moj "rekord" je 3, na 4 nemam uz odvahu, inak velmi dobre reagujem na tento sajrajt, este sa mi nestalo aby som nezaspal, ked si to dám, pokazde som zaspal, dokonca raz po 3 tabletách som mal halucinácie,.. je to zacarovaný kruh, ked si to nedám pred spaním, tak som totalne v tom ,ze nezaspim a zacnem az panikárit, ale nezaspal by som urcite

bibba

kolko si davas tabletiek na noc? ja 2. a niekedy ani po nich sa nevyspim dobre. ale presne jak vravis. ja som mala tiez vzdy problemy so spankom...

bubak258

ahoj nespavec. odporucam ti najst si nejaky ritual pred spankom. kedysi som brala stilnox v kombinacii s inymi liekmi a nepomohol mi vyspat sa "do ruzova", tak som to riskla jednu noc som skusila bez neho. bolo to hrozne ale na druhu noc som si pustila na pc nejaky kratky serial a kym skoncil som zaspala aj bez lieku. odvtedy si takto pustam na noc napr par dielov simpsnov alebo coho. pc sa sam vypne, ja spim uz do 20 minut. niekomu to mozno pride ako neprirodzene ale ja som rada ze som sa zbavila liekov na spanie.
snad ti moj pribeh pomoze drzim palce aby si sa aj ty zbavil zavislosti

RNG

Stilnox/Zolpidem je poriadne svinstvo, co sa tyka zavislosti a skodlivych postrannych ucinkov.Viac najdes na
en.wikipedia.org. Na spanok a stres som napisal plno, mozes si to vyhladat na tomto fore alebo vygooglit pod mojim nickom a zadanim slova spanok.Podobne je to aj na stres, kde stres a stresove hormony su priamo zabranujuce relaxacii, ktora je potrebna na hlboke spankove cykly. Bez nich si totiz telo a najma mozog neodpocinie.A samozrejme treba dodrzat , ze clovek musi byt cez den aspon urcity cas na silnom svetle a v noci spat v uplnej tme. Inac telo nevyrobi a nevyluci dostatok spankoveho hormonu, melatoninu.
Na relaxovanie/ukludnenie pomoze aj GABA, Picamilon a L-theanine, co su vsetko neskodne potravinove doplnky..

atm

ak vravis ze si mal s insomniou vzdy problemy a teraz si navyse zavisli na liekoch, jednoznacne to ries u lekara. mozes si znicit zdravie a navyse ak mas vodicak, tak nielen to svoje...