Som závislý na liekoch na spanie

Príspevok v téme: Som závislý na liekoch na spanie
nespavec

Ahojte, mám taký problém, uz asi rok takmer kazdú noc (cca 95% nocí) berem sedativum Stilnox(Zolpidemi tartras), je to silné sedativum a je na predpis, ja ho získavan na čierno, bez neho nemám sancu zaspať a aj mám panický strach ze sa nevyspím a dalsí den budem hotový v robote, som závislák na tom lieku, odjakziva som mal problemy so spánkom, tak som zacal uzívat túto vec aby som sa vyspal, len to takto dopadlo, mám 27 rokov

nadej123

este dodam ze cajiky ktore pomozu zaspat su : kamilka (=harmancek), medovka, materina duska a mna osobne uspi aj mäta, ale su ludia ktorych mäta neuspi.

potom su prirodne antidepresiva : lyzica med, tmava vysoko % -tná cokolada, tie vsak jedz cez den nie vecer lebo od sacharidov mozno nebudes spat

od liekov na spanie a podobnych sajrajtov (prepac za vyraz) si precistis pecen pitim ostrobestra (sylibum marianske) 2x denne , neprekracuje dennu davku!

NIKDY si endavaj ibalgin ked nevies zaspat ani paralen a poodbne gebuziny ktore na to nie su urcene

tiez si ukludni nervy horcikom, v tbl kupis

nadej123

Stilnox raz rpedpisali aj men ked som 1 x v zivote mala riadnu nespavost, nezaspala som ani po 2 tabletkach a ten sajrajt som vratila do lekarne potom :) pomholo mi to ze po dlhsom enspani som sa proste unavila natolko az som zacala spat normalne :)
u mna bola pricina aj v tom ze som pila vela zeleneho caju atd. a mala mensi stres z 1 veci ale toho dotycneho problemu som sa zbavila :-)

mozne priciny tvojich problemov su skryte vo vztahoch s ludmi (
tie poznas len ty a mal by si si ich "upratat") a v stravovani, tiez v enspravnom relaxe:
pijes vela zeleneho, bieleho caju, maté caju, cierneho caju?
to su povzbudzovaky vela X povzbudia viac ako kava (ja ich pijem namiesto kavy)

jes vecer sacharidove jedla? (cestoviny, zemiaky, ovocie...) - tie ta nabduia, veceraj bielkovinove ( strukoviny, mliecne vyrobky ak nemas alergiu,... ryby. pozor na mäso! - ja osobne mäso takmer nejem a mäso prekysluje organizmus, prekyslenie moze prehlbit stavy uzkosti, depresii a nespavosti)

relax: vecer nepocuvaj rychlu, ale pomalu hudbu

POZOR MODRE SVETLO KAZI ZASPAVANIE!!! TO JE PARADOX LEBO MODRA FARBA UKLUDNUJE

-zaspat ti pomoze ak bdues mat doma len zlte, biele, cervene ziarovky zapnute PRED spanim (jasne ze ich vypni ekd pojdes spat) vedecke studie dokazuju dopad modreho svetla tak, ze v exterierovej architekture sa modre neony nesmu pouzivat blizko obydli. Viem o stavbe v KE ktora mala problem kvoli tomu

na zaver, dokazem ta pochopit a viem ze veci ktore som opisala su pravdive, mam 25 rokov ale to neznamena ze som nic nezazila je vela evci za ktore som vdacna napriklad aj za moju schopnost byt s dobrymi ludmi, zamysli sa nad tym ci nie je rpicina aj v okoli ze s niekym nevychadzas dobre a vydyskutuj si to. Mne pomohli aj stretka s ludmi ktori myslia pozitivne a zmena zivotospravy- menej teinu. samozrejme, obmedz kofein

NESPAVEC

JA MAM Už 4ROKI PROBLEM SPIHICKEJ STRANKI A VELA LEKOV UžIVAM NA SPANI UžIVAM ZOLPIDEN Až300KS A VJEM žE SOM ZAVISLA A MOJU DOKTORKU TO VOBEC NE ZAUJMA A čIM DALEJ TIM HORSIE SA Už CITIM KED NEKTO VJE POMOC RADA BISOM BOLA AJ ODSLOBODIT STICH LEKOV

Ruksak

Držím palce, nech sa z toho vysekáte. Podľa počtu rád a vidím, že všetko sú to rady k veci predpokladám, že toto je dosť rozširený problém. To sú svinstvá, tie tabletky, vymysleli blbosti a potom sa tu s tým trápi nejeden človek. Vytretý farmaceutický priemysel. Ja som z tých, čo zaspia tak do 5minút a milujem spánok! Je to jedna z najkrajších vecí. Ale musím zaspávať v tichu, bez hudby, telky, po tme. Akurát sa v noci MINIMALNE 2-3x zobudím na suchoty. Stále mám pri posteli 0,5L vody a to do rána skoro vždy vypijem. A to si ju ešte šetrím, aby som nemusel ísť do kuchyne po ďalšiu. Ale hneď, ako sa napijem, hneď do 2sekúnd spím. Poväčšine o tom ani neviem.

Neviem, čím to je. Neriešim to, len partnerky sa sťažujú, že ich tým budím. ale ja mám nadmernú spotrebu vody celý deň..

Marcodo25

Sice to nie je dobre Ze to uzivas ale su aj o dost silnejsie sedativa ktore ludia pouzivaju aby fungovali. A rok tiez nie je az taka dlha doba. Ak si davas celu tabletku 10mg skus ju zacat redukovat lebo aj polovicka bude mat dobry ucinok. Hlavne na prazdny zaludok ale to uz asi vies aj sam. Ak skombinujes unavu s malym mnozstvom stilnoxu tak by si sa mal vyspat. A postupne dokonca prejst na stvrtku, stale na prazdny zaludok len zapit vodou aby si mal co najvacsi ucinok.

Skusaj zaspat bez tabletky na noc ked na druhy den nepracujes.
Samozrejme vyhybaj sa hoci akym stimulantom aspon 6 hodin pred spankom: cafein-kava, caj, cukor, nikotin,

Citanie nudnej knihy je tiez dobre pred spanim. A zaspavat pri radiu s jemnymi melodiami moze pomoct.

Dufam ze nieco pomoze

Carie

Zober si dovolenku a vysad lieky. Prve noci zrejme spat nebudes, ale postupne sa to zacne lepsit. Ak mas problemy so spankom, daj sa radsej odborne vysetrit.

alexxxander

nespavec
urcite je to v psychike, mozno by pomohlo aj zmenit pracu a prostredie.
ja napr chodim do roboty na 11tu 12tu .. robim poobednajsie vzdy. su roboty kde sa napriklad robia nocne od 22hej vecer do 6tej rana .. a tak