chorý syn

Príspevok v téme: chorý syn
lea02

domnievam sa že môj syn má psychickú chorobu, má 23 rokov , pracuje, je šikovný, ale len čo dostane výplatu o pár dníju minie bez vysvetlenia, nič si nekúpi, neviedno kde peniaze dal, dáva ná mna domácnosť 100 Euro mesačne, to istérobil aj jeho otec s ktorý mso msa rozvidla, oni ak vidia peniaze už aj je po nich, za 4 dni minul celú výplatu a nestaral sa že má rodinu, bol alkoholk, ale syn nepije, prišiel triezvy, nič si nekúpil, viem že požičiava peniaze kamarátom ale či m uvrátia t oneviem.
Prosím Vám nemá niketo s tým skúsenosti ?

george303

ta3
Nebodaj si sa prihlasila do toho farmara alebo podobnej reality show ? :D
Takmer tyzden som uspesne odolaval alkoholu aj hazardu len vcera nastal zlom a odtrhol som sa z retaze presiel som vsetky podniky ktore navstevujem vsade som pil a nakoniec som sa zbavil zvysnich penazi v kasine ale myslim ze aj taketo zlyhania ktomu patria pretoze dnes mi je tak zle ze ledva pisem a este som ktomu zabil aj cely dnesny den ...
Telo sa uz asi brani pretoze ked som volakedy pil den co den tak mi absolutne nebyvalo zle rano som sa zobudil a bol som sviezi dnes som sa zobudil az teraz na obed a totalne zlomeny ;)
Tak dakujem za podporu a maj sa na tej farme dobre :D Tiez by som najradsej usiel z civilizacie niekam daleko :D

ta3

George
pravdaze je to velka vyhoda, ale nielen, ze mozes ist kedykolvek potrebujes autom, ale ze moze robit zmysluplne veci ktore Ti robia radost (viem :-)) aj alkohol a automat Ti robia radost, ale to je iba na chvilku a falosna radost, lebo po vytriezveni je to spravidla este horsie a oboje odcerpavaju financie, ktore by si mohol vyuzit na skvalitnenie svojho zivota, na duchovny rozvoj, minut ich s priatelkou, ktoru mas rad, setrit si na buducnost, aby si si mohol zalozit rodinu, ked si triezvy aj vztahy ci rodinne, ci priatelske lepsie funguju, ludia okolo Teba su stastni, ked Ta vidia, ze si v poriadku, George, zivot bez alkoholu a hazardnych hier je nieco celkom ine, ako to, co zijes momentalne, si mlady, stanov si ciele, neboj sa ani odvaznych a chod za nimi, s uskutocnovanim aj vysokych cielov ma len tie najlepsie skusenosti, preto tak apelujem na Teba, lebo je strasna skoda, aby si nezil naplno, chvilu budem asi mimo internet, tak sa neboj, ze som na Teba zabudla, alebo zeby sa mi nebodaj nieco stalo, George, idem za svojou novou laskou (mam 58, dobre co? :-)) ) na jeho farmu dost vzdialenu od civilizacie, no budem na Teba mysliet a len co budem moct sa sem urcite vratim, tak hlavu hore chlapce, drz sa

george303

mmmm hranolecky ;) aj tie milujem .... No dufam aj ja ze to raz budem moct napisat ale dnes to asi obmedzim mam ist do mesta a nechce sa mi ist po tejto zime busom dam si radsej nejake nealko a pojdem autom ;) To je tiez strasna vyhoda ludi ktori nepiju ze mozu vsade chodit autom ... Pekny vecer :)

ta3

chapem George, ale skus nad tym zvitazit, drzim palce, ja by som bola stastna, keby si tu po nejakom case napisal, ze uz neholdujes tymto nerestiam, ja mam tiez zavislost, ale urcite menej skodlivu - vyprazane hranolky, preto proti tomu nic nerobim, naopak "svonam" (stare narecove slovo, makcen nad s a v) si to :-))

george303

ta3
Dakujem za podporu ... Som rad ze sa zo svojimi problemami mozem zdoverit aspon tu na fore kedze v realnom zivote si to nemozem dovolit ...

pravda1

lea02
ako tu už viacerí spomínali, príčinou môže byť všeličo..ale prikláňam sa k väčšine že môže naozaj ísť o gamblerstvo
v rodine máme gamblera, tiež sa mu rýchlo minula výplata a tie dlhy čo si narobil, škoda reči, obrovské problémy, nechápem načo ešte čakáš...zlyháva u vás komunikácia...reči aby si sa do toho nestarala nepočúvaj, pretože syn stále býva v tvojom dome/byte, je to tvoj syn a máš právo vedieť čo sa s ním deje, neodkladaj to, čo ak je to vážne? on si narobí dlhy a čo myslíš, kto ich bude splácať? no TY predsa lebo on nebude mať z čoho...naozaj sa s ním porozprávaj, svojho syna musíš dobre poznať a musíš vidieť kedy klame...z mojej skúsenosti viem čo je to mať gamblera v rodine

ta3

viem, ze nie je, ale ked si uvedomis, ze je tragediou, ked si sami nicime mlady zivot, malo by sa to podarit, dufam, ze si na to este dost silny, drzim Ti vsetky prsty, som rada, ze si sa do tejto temy este vratil, zalezi mi na Tebe, tak to aspon skus, drz sa, ahoj

ta3

George
ocenujem, ze si takyto uprimny a velmi dufam, ze tento moj prispevok nebude celkom hadzanim hrachu na stenu, aj sam si uvedomujes skodlivost svojej zavislosti na hazardnych hrach a alkohole a podla tohoto Tvojho prispevku si to nielen uvedomujes, ale sa koli tomu aj trapis, inych oklames, ale seba oklamat nemozes, inych chranis pred trapenim sa nad Tebou a preco nieco neurobis nieco aj pre seba?, nemas sa ani trosku rad?, pocitam, ze si mlady, to chces tymto sposobom premarnit cely svoj zivot?, hry Ti odcerpavaju nehoraznym sposobom financie a alkohol Ti pomaly ale isto rozklada Tvoju osobnost, ak svoju zavislost neprekonas, pojdes iba nizsie a nizsie az do bodu, kedy uz nebude v Tvojich silach dany stav zvratit, George, sprav s tym nieco, 5 rokov je velmi dlho, ale ak sa patricne naseries, zvladnes svoju zavislost, koruny nepchaj do masin, radsej si najdi dievca, zaloz si rodinu a zi plnohodnotny zivot, prosim