Odchod z práce

Príspevok v téme: Odchod z práce
Prskalka

Pred cca dvoma týždňami som nastúpila do svojho prvého zamestnania. Nevedela som ani presne ako to v tom zamestnaní funguje, ale keďže na mňa dosť tlačili našla som si ho v priebehu pár dní.

Hneď na pohovore mi bolo zvláštne prečo sú tam všetci zamestnanci taký zamračený. Práca sa zdala byť jednoduchá, ale len na začiatku.

Hneď v prvý deň som po školení skúsila ako mi to pôjde. Už vtedy som pochopila že je to psychicky náročnejšia práca. Len pre informáciu, jedná sa o prácu v Call centru, aktívny telemarketing.

Prvý deň som ako tak vydržala ale potom to šlo dolu vodou. Bez prestania som v kuse volala novým a novým ľudom a dokookola opakovala to isté, dokonca v inom jazyku, takže to pre mňa je dosť náročné. Mám len 3 prestávky, 10 minútové, neplatené. Cez ne sa ani nestihnem najesť. Počas pracovnej doby musím v kuse volať. Okolo chodí vedúca a kontroluje či voláme, keď sa jej ukáže na monitore že dlhšie ako nejaký čas sme nevolali už na nás kričí že máme volať. Som tam stále pod dohľadom, na záchod môžem ísť len s dovolením a cítim sa tak ako v škole na zlej hodine. Nie ako v prvej práci. Na ktorú som sa inak tešila.

Keď prídem domov nič nespravím pretože hodinu ležím psychicky vyčerpaná a rozmýšlam čo všetko mi ľudia dnes povedali, koľký na mňa nakričali nech neotravujem a koľký mi v telefóne nadali, v lepšom prípade hneď zložili. Dnes som prišla domov s plačom, pretože som musela v práci hodinu stáť na nohách, dokým som neurobila zmluvu a jeden chlap na mňa naozaj hnusne nakričal. Vždy po práci ma celý deň bolí hlava, v práci je strašný hluk, zvučia tam dohromady 3 rádia ktoré hrajú odlišné pesničky a stále počujem dookola to isté čo musím hovoriť aj ja od mojich kolegov.

Dnes som si povedala že ak to takto pôjde ďalej tak to nevydržím a zbláznim sa. Myslela som že po týždni to bude lepšie, že je to len začiatkom lenže bolo to horšie a horší sa to každým dňom. Tlačia na mňa aby som uzavrela viac zmlúv. (Po telefóne naozaj tažko človeka presvedčiť alebo mu niečo vnútiť :-( čo neznášam).

Takže som sa rozhodla že s práce odídem. Lenže neviem či mi vyplatia mzdu keď normálne by som ju mala dostať až o mesiac a pol, lenže toľko tam nevydržím. Osobné ohodnotenie asi nedostanem, pretože mám málo uzavretých zmlúv.

Momentálne robím na dohodu o pracovnej činnosti, to sa má ale po mesiaci zmeniť na normálnu zmluvu. Prosím môžem odísť s práce len s tým keď donesiem zamestnávateľovi osobne list kde bude napísané že dohodu o pracovnej činnosti ruším? Vyplatí mi zamestnávateľ mzdu aj keď som tam vydržala len dva týždne? Prosím poraďťe :-(

[zruseny20]

soffa v tych callcentrach je to cista buzeracia.. a vo vacsine je to skutocne tak, ze system ti rata kolko casu si volala, kolko casu si stravila na wc :D, kolko si nevolala, atd.. a ked je ta hodnota nevolania a cikania vysoka, tak mas pruser :)

ja som si toho zamladi zazila v callcentrach dost a mam skusenosti za 3 ludi :)

a myslim, ze ona nema skusobnu 3 mesiace, pisala, ze momentalne robi na dohodu...cize aj ukoncenie je predpokladam vecou dohody..

soffa

ahoj,mozes odist kedykolvek.pocas 3mes.skusobnej doby mozes odist bez udania dovodu.teda nemusis povedal dovod preco chces odist:_)je lepsie odist teraz ako po mesiaci,ak to nezvladas uz od zaciatku tak si nezvyknes,ak ti ta praca nie je po chuti a ak mas mat potom psych.problemy,stesy,zaludocne nevolnosti hned rano ako vstanes,tak to za to nestoji.si mlada robit budes este dost dlho,ak vobec niejake dochodky budu..;_0a pracu si najdes mozno aj taku kde sa rano budes tesit.inak nerozumiem tomu systemu,ze ak chces ist na wc ze sa musis pytat???mas pravo ako na prestavku,tak aj na hygienicke veci a nikomu sa nemusis spovedat

[zruseny20]

Europe Calling? :D

Mzdu ti vyplatia za alikvotne obdobie, ktore si tam odpracovala.. a na to osobne ohodnotenie mozes podla mna zabudnut.. zamestnavatel si vzdy najde dovod preco ti nieco nevyplatit :) najma ked si tam stravila len 2 tyzdne..

a horsia praca nez aktivny telemarketing asi neexistuje.. na to musis mat jednoducho zaludok a hrosiu kozu, ze ti bude sumafuk, ked ti xy ludi vynada, alebo nablaci..

ano... pracu si clovek najde raz dva.. ale aku pracu :) pokial nemusis nevyhnutne pracovat, tak odid hned, pretoze este z toho fakt ochories.. a mas ponaucenie do buducna - ziadne callcentra a ked tak, tak skor pasivny telemarketing (infolinky, ze tebe ludia volaju a nie ty im).