Krvacanie dasien

valika

presne ako sa pise, odstranit zubny kamen to je najdolezitejsie, a zubna pasta aj ustna voda lacalut...a cistit po umyti aj zo zubnou nitou...ja som si vytrpela svoje so zubami, od zapalu som dostala ulceroznu gingivitidu a brala penicilin....

71gloria

všetky rady, čo prišli sú dobré, ja posielam ešte ďalšie
ZÁPAL ĎASIEN

Celozrnná diéta funguje ako prevencia zápalu ďasien. Preventívne pôsobí protizápalová ústna voda z arnikovej tinktúry/dostať v lekárni/ a 200 ml destilovanej vody. 50 ml tinktúry zmiešať s destilovanou vodou, preliať do uzatvárateľnej fľaštičky. Pred použitím pretrepať. Po dôkladnom vyčistení zubov si ústnou vodou vyplachovať ústa. Použiť 1-2 PL do pohára vody

.Každý deň zjesť dávku surovej zeleniny: najemno nastrúhanú mrkvu s kalerábom, reďkovkou či jabĺčkom. Každý deň zjesť1-2 grapefruity. Vitamín C v sladko - horkej kombinácii pôsobí antibakteriálne a podporuje hojenie.
Prvá pomoc :jedlá sóda. S malým množstvom vody ju zmiešať na kašičku. Naniesť na zuby pozdĺž ďasien a vyčistiť si chrup bežným spôsobom. Sóda neutralizuje kyslé zvyšky jedla, čistí a leští zuby.

- postrúhanú mrkvu povariť v mlieku a odvarom si jemne masírovať ďasná.
Mrkva dobre hojí rany aj vredy.
- rozmliaždiť čerstvé strúčiky cesnaku, pridať trochu vody, rozmiešať na kašičku. Tú si postupne vmasírovať do ďasien, nechať pôsobiť 10 minút. Po niekoľkých dňoch sú ďasná pevnejšie a nekrvácajú.- bazalkové kloktadlo : - za hrsť sušenej vňate bazalky dať do studenej vody, priviesť do varu, ihneď odstaviť a scediť. Chladným odvarom kloktať alebo si vyplachovať ústa.

Zápaly ústnej dutiny
kloktať odvarom majoránky, alebo kvetu bazy čiernej, alebo šalvie lekárskej, alebo tymiánu. Na 1/2 litra vody 1 polievková lyžica majoránky, na 1/2 litra vody 2 polievkové lyžice kvetu bazy čiernej, na 1/2 litra vody 1 polievková lyžicia šalvie, na 1/2 litra vody 1 polievková lyžica tymiánu. Kloktať viackrát denne.
vyplachovať odvarom šalvie lekárskej. Príprava: 1/2 litra vody, 1 lyžica šalvie, variť 2 min

drnda

švajčiarska zubná pasta LACALUT na krvacanie dasien ti určite pomože,a aj potom by som používala LACALUT iné druhy. Je drahá 90 Sk ale určite ti pomôže, máme s nou skúsenosti. Niekedy je aj v drogeriach, ale v lekarni dostaneš určite

klikac

mas pravdu, pretoze trosku som sa informovala po nete. Zistila som, ze mi na jar zacali malicke ranky, co inokedy boli zahojene do 3 dni, hoja sa mi teraz 2 tyzdne. No a prave vitamin C pomaha pri takomto probleme. aljoska vdaka za radu :ň

aljoska

Vitamín C a nejakú dobrú zubnú pastu.Kedysi bolo dostat Ajona sa volala.Neviem či sa ešte vyrába.Skús v lekárni.