Koprivka, zihlavka, svrbiace flaky po celom tele co mam robit?

Príspevok v téme: Koprivka, zihlavka, svrbiace flaky po celom tele co mam robit?
ericka777

ahojte
moj problem zacal cez leto, som sa vysypala ale vzdy to preslo, cim dalej tym je to ale agresivnejsie uz to mavam skoro po celom tele svrbive flaky ktore sa menia na tvrde hrce.

bola som pre tyzdnom aj v nemocnici na pozorovani, davali mi do zily infuzie asi kortikoidov to mi davali dva dni a dalsie dva som brala len 3krat denne tabletky na alergiu a drzala som tam dietu.

Ziadne prejavi som nemala ked som odchadzala, tabletky na alergiu stale berem 3krat denne nejedavam ziadne orechy, cokoladu ani citrusove plody
a predsa som si dnes nasla zasa po nohach flaky.

mate niekto stymto skusenosti co to moze byt co mam robit?

Jaro.pepko

Ahojte mam tie svrbive flaki hore na nohah su priblizne velke asi tak 7,8cm strasne ma to svrbi mam to us dva mesiace a dnes som sa sprchoval a videl som ze mam to us aj pod bruchom prosim poradte mi co mam robit alebo aki liek na to je dakujem

Kýčera

Gug, vyzerá to na ekzém, pleseň... Budeš musieť ísť k dermatológovi.
Chcelo by to poriadnu detoxikáciu organizmu, kúpeľ nôh v detoxikačnej soli a tiež sledovať materiály, ktoré prichádzajú do styku s pokožkou chodidla. Ak ich vypatráš a odstrániš, zbavíš sa toho.
Užívaš nejaké lieky? Nie si náhodou alergik? Nemenili ste prací prášok, aviváž? Na chodidlá používaj zvlášť uterák.

Gug

Nějaké podobné fleky se mi objevují na hodidlech, jen tam nesvedi to ale kdyz to mecham chvili tak to zmizne stoupnu si du, se to tam objevi, za chvili na jinych castech chodidla apod, co by to mohlo byt?

Kýčera

Alex, ak nezoberieš rozum do hrsti a nezistíš, čo Ti spôsobuje alergické reakcie a nezačneš detoxikovať, tak potom áno. Bude to trvať do konca života a bude sa to zhoršovať! Ak Ťa začne svrbieť telo, treba ho ochladzovať!!! Studená sprcha,...

Alex777

Ahoj liecim Sa na zihlavku od roku 2004 som navstivil lekara a bolo my povedane ze do konca zivota. Tato kozna choroba nezmizne co som stoho znepokojeni zihlavka Sa u mna prejavuje tak ze pomalicky ma zacina svrbiet hlava usi krk hrudnik chrbat trva to aj jeden den Kim my to zmizne najviac my pomahaju studene obklady a ked mozem poradit hlavne chranit telo pred tuhimy mrazmi zase ani teplo nerobi dobre nasmu telu.

renata393

dobry den ,ja mam dcerku ktora ma 10 rokou a ma taky isty problem z nicoho nic sa vyhadze ma velke mapovyte flaky po celom tele alebo jej to postupne prechadza z noh na brucho a na chrbat ,bola v nemocnici dva krat a nezistili jej z coho to vlasne je ,po drhej hospitalizacii nemala vyrasky asi mesiac a z nicoho nic zase brala 4 mesiace prednison ,ktory je tazky liek a zvlast pre 10 rocne dieta ktore je vo vyvine ,ja som uz s toho hotova velmi ma to trapi ze sa nevie co jej vyvolava tie vyrasky ,aj teraz lezi v banskej bystrici a este do teraz neviedia s coho je to len vedia ze je to koprivka je to hrozne

Ahojte. Mam podobny problem - zihlavku. Ale nie take male vyrazky ako po poprhleni. Vyrazky su mozno 3-4, ale zato poriadne velke. Vacsie ako 2 eurovka... V strede je mensi kruh, cervensi s priemerom 2 i viac cm a potom je dalsi kruh, menej cervensi a cela vyrazka je tak trochu vypukla. Na dotyk su pupence teple. Aj ked si ich nezvyknem skrabat, trochu svrbia. Co ma ale zaujima, moze byt zihlavka vyprovokovana nahlou stresovou situaciou, hadkou? Nic z toho, co sa pise, ze vyvovala zihlavku, som predtym, ako sa vyrazky objavili nejedla ale zato som sa pohadala so susedou a chvilu mi trvalo, kym som sa upokojila... Zihlavku som doteraz nikdy nemala, objavila sa len tento rok...