ako a kde si dat vybrat vajecniky a maternicu?

rruby

Ja som si myslela, ze 21 rocne "dievca" je uz v podstate dospela rozumna zena ale tu vidim priklad, ze som sa mylila.
Zuzka, ak si das vyoperovat maternicu (cisto teoreticky, lebo ZIADEN lekar ti to nespravi len preto, ze mas bolestivu menstruaciu), tak si myslis, ze budes mat po starostiach?Ved to, co by ta cakalo po vybrati maternice sa ani z daleka neda porovnat s bolestami, ktore mas teraz.Ako tu uz ostatne spominali, musela by si brat hormony, rozne tabletky, postupovat vysetrenia, boli by oslabene ine organy v tvojom tele atd atd...a to bude oveeeeela horsie ako tri dni v mesiaci pretrpiet s bolestivou menstruaciou. Koniec koncov, tazkosti pri menstuacii sa daju eliminovat uzivanim hormonalnej antikoncepcie a taktiez prejdu po porode. Mas len 21 rokov, co je podla mna priskoro na to aby si urobila vo svojom zivote taky razny krok, ktory sa uz nikdy neda vratit spat. Vezmi si, ze o par rokov sa zamilujes a stretnes muza s ktorym budes chciet prezit zvysok svojho zivota a on si bude chciet ako kazdy normalny zdravy chlap s tebou zalozit rodinu, co mu povies?Ze deti nemozes mat, lebo si si dala vybrat maternicu pre bolesti pocas menstruacie?Vies co urobi?Laska nelaska, pojde k takej zene, ktora mu dieta dokeze dat....

alica81

Ahoj zuzana. preco si chces dat vybrat maternicu? mas bolesti? kde presne ta boli a ako to boli? Moze to byt nieco vazne. napis mi email, vedela by som ti poradit aj ohladne tvojej otazky.

KIIIka

K uvedenych rozumnym nazorom pripajam este pripomienku. Ak ta trapi, co si druhi myslia.. ucitelia, ze sa ulievas, tak mnoho dalsich studentov musi vynechavat skolu, napr. len pre sproste caste chripky. A ked ta zacnu prilis zaujimavt nazory a reci druhych, nebudes v zivote stastna.

Mozem sa este opytat, kolko dni do mesiaca mavas bolesti?

No a zda sa mi zvlastne, ze sa nepytas najprv na mozno dostupne lieky, ale hned na vyoperovanie jednej patiny svojich vnutornych organov.

jankaaaaaaaaa

bez velkych zdravotnych problemov ti nikto vajecniky nevyberie. to by si aj tak musela cely zivot uzivat hormony a z tych by si mozno mala kazdodenne problemy a bolesti hlavy atd.
veru chod na gyn. nech ti spravia vysetrenia a zistia preco mavas take silne bolesti. ak sa nenajde pricina, vyskusaj hak, vela zenam pomohla proti bolestiam

eam

Maoam má pravdu. Keď ma niečo bolí a mám problémy tak idem k lekárovi. Choď za svojim gynekológom, povedz mu aké máš problémy. Možno stačí málo a budeš o.k.Prečo to takto radikálne hneď riešiť.A keď si teraz presvedčená, že nechceš deti, tak opäť ti poradí gynekológ. Buď tou antikoncepciou alebo ti podviažu vaječníky.Dokonca ti môže vysvetliť následky tvojho neuváženého rozhodnutia.

kafe

A prečo chceš hneď vybrať maternicu, keď máš LEN bolesti? To je akoby si chcela prísť o všetky zuby, lebo jeden ťa bolí.. nechápem.
Kámoške dávali infúzie a priväzovali k posteli, také mala bolesti pri menzese. Užíva HAK a je v pohode.
Mne pomohol Púpalkový olej (dá sa piť alebo natierať).. keby si chcela, našla by si desiatky iných prostriedkov, ktoré ženám pomohli od bolestivej menštruácie.
Neuvedomuješ si, že vybratie maternice je obrovský zásah do organizmu? Ak doktor niečo pobabre, nebudeš mať síce bolestivý menzes, ale nejaký iný problém (alebo aj dva).

Lulu2011

Maoam - veru, to vyzera na endometriozu, Zuzana ospravedlnujem sa, som myslela, ze si jedna z týh subnutých co sa boja tehotenstva, porozpravaj sa s gynekologom a pozru ta laparoskopicky a vyriesi sa to

mimochodom ja som mala velmi bolestive menstruacie a teraz o nej ani neviem, ked dostanem :) preslo to same po case

Maoam

zuzana12345 bola si vysetrovana na endometriozu? treba laparoskopiu, lebo ultrazvukom sa casto nic neda vidiet alebo len naznaky, treba sa pozriet do tvojho podbruska, ako to tam vyzera, mozes mat aj zrasty, ale skor tipujem endometriozu, to sa da operovat aj liecit, nemusis si kvoli tomu davat nic odstranovat