strach z ľudí

Príspevok v téme: strach z ľudí
Lukáš93

Mám 18 rokov a mám problém v komunikácii s cudzími ľuďmi. V poslednom čase mi to začalo robiť väčšie problémy ako kedysi.
Vždy som bol v škole tichý a nezapájal sa do kolektívu. Toto stále pretrváva. Sedím na mieste a celý deň nepoviem ani slovo. mám pocit úzkosti a strachu, z výsmechu. Pri rozhovore s niekym sa začnem potiť a triasť.
V poslednom čase sa škole vedome vyhýbam, preto si robím problémy doma aj v škole.

Tiež mám problémy ísť k doktorovi sám. Chodím tam s rodičmi. Cítim sa zle v čakárni, keď a mňa všetci hľadia.

Spoločnosti sa vyhýbam odmalička, nešiel som nikd na ihrisko plné detí, alebo som sa rozplakal keď ku nám domov prišiel niekto cudzí.

Začalo mi to vadiť a neviem čo mám spraviť aby sa to zlepšilo.

Väčšinu času som doma, von nechodím.
Jediná prechádzka je do školy a domov.

Mávam problémy s bolesťami brucha, vždy ráno pred školou.

Ďakujem za rady.

jajka001_

rodicia by mali byt radi ze chces na sebe pracovat, ze sa nechces trapit sam. okrem toho, nemusis im to povedat. mas uz 18.

ada777

pozri si film the secret (tajomstvo)
ked ides po ceste spomen si na nieco prijemne co si v zivote dokazal (hoci len 1 z pisomky z anglictiny, matematiky)
chod rovno predstavuj si to a hovor si aky si super, ze iní nemaju take stastie a nikoho si nevsimaj proste chod rovno a vzpriameno to ti da dost sebavedomia. Inych si v buse, mhd, vobec nevsimaj (ved ta nikto nepozna a aj keby uz ho nikdy nemusis stretnut) usmievaj sa! mysli na nieco pekne na ludi ktorych mas rad
daj si nejaky ciel a hovor si ze sa k nemu musis dostat
STRACH KLAME A TY MU VERIS - VYSMEJ SA MU ROVNO DO OCI!!! takychto ludi je urcite vela len treba skusat chod do obchodu a len tak niekoho popros o radu (napr. ktorý caj je lepsi?) ale nikdy sa sebe nedaj na javo ze sa niecoho bojis! Povedz si vzdy ze moze byt aj horsie PRETOZE KRASA JE SEBAVEDOMIE! :))))))) drziiiiim palce!

jajka001_

socialna fobia, s ktorou si sam neporadis. chod ku psychologovi, ten ti pomoze. neodkladaj to lebo cas ti uteka.