Cysta na vagine

samantha

Ja som sa s tým stretla, pred pár dňami som si na rovnakom mieste ako INGRID40 našla hrčku, gynekologička mi povedala, že je to retenčná cysta, nie je to nič nebezpečné, je to len dôsledok upchatia žliazok zvlhčujúcich pošvu. Poslala ma gynekológovi, ktorý vykonáva menšie gynekologické operácie, a o pár dní idem na extirpáciu cysty,teda vybratie alebo vylupnutie, bude to v lokálnej anastéze, zákrok trvajúci pár minút,vraj nebude treba ani stehy,pretože cystu mám malú,zahojiť by sa to malo do týždňa. Nie je to nič závažné a netreba sa báť. Jedine tak je to asi nepríjemné. Každopádne nečakajte, až sa to začne zväčšovať alebo kým sa to zapáli, vyhľadajte gynekologičku/ológa čo najskôr, myslím, že mastičky nie sú moc nápomocné, vyžaduje sa chirurgický výkon. Ak sa nestretnete s pochopením, vyhľadajte iného lekára.

fradley

To mas Bartholini cysta, to su zlazy po oboch stranach posvy, kde su take kanaliky na odcerpanie telesnych tekutin a ked prejdes nejakym zapalom tak sa ti moze upchat a vznikne cysta, ak ju nemas zapalenu, tak neboli, ale ked sa zapali, zevraj to je hrozna bolest.Treba vytiahnut tu tekutinu von(incize),ked sa ti to zopakuje, tak ti ju chirurgicky,nastrihnu vycistia a okraje zasiju, vola sa to(marsupialization), je toho vela treba si precitat viacej o nej na internete.

žaba

Mne sa tiež spravila cista pri vchode a tiež ma to nebolí, doktorka mi na to nič nedala, povedala že o mesiac mám prísť na kontrolu či sa to nevstrebalo, ak nie tak mi to prepichne a odsaje (na počkanie). Neviete či to bolí?? Ďakujem

INGRID40

Ivka 1/no u gyn.som bola az dnes pretoze mi to "narastlo teda zvacsilo sa" minuly tyzden pocas menstruacie.
Dala mi masticku a utorok mam prist na kontrolu.

Ivka 1

Ingrid a aky postup gynekologicka navrhla?
Cysty mozu rast a prasknut. Co je velmi nebezpecne. Pravdepodobne ju mas naplnenu hnisom a ked Ta to boli,prebieha tam zapal.Je tam potrebny chirurgicky zakrok.

INGRID40

maruska123/ to urcite je cysta! nazvala to tak moja gynekologicka. a ako som pisala v uvodnom prispevku, nezvacsovala sa ani nebolela dlhsi cas az doteraz..

maruska123

no to urcte nie je cysta...to je bud nejaky podkozny pupak, resp tukovy nador alebo nejake bradavice...ziadna cysta na vagine neexistuje

llloookk

ja mam v penise , bol som u urologa a ten ma ani nepochopil poriadne co to tam mam a do spravy mi napisal , ze pacient udava problemy s predkoskou , pritom nic pravda ... takze problem moj ostal nevyrieseny a ja neviem nacom vobec som :((