dieťa v neskoršom veku

igris

ahojte, mna tiez nasi mali v neskorsom veku a nevadilo mi to :), ja tiez mam deti v neskorsom veku a zatial im to nevadi :)

manka

Lea ja som nemala pocit ze mam staru mamu a ked som mala deti moja mama bola na dochodku a mohla sa ni one kedykolvek posterat. To je velka vyhoda co ty asi nezazijes

manka

Ahoj KAlinka ja mam medzi detmi 8 rokov ale moji surodenci su o 15 a 17 rokov starsi odomna s mojho pohladu to bolo super bola som poskrabok vsetci ma maznali aj ked podla reci mojej mami to museli rozdychat ale trvalo to iba chvilu. Myslim ze je to uplne super a velmi ti drzim palce. Vychutnaj si to.

helus

ja som mala druhé dieta ked som mala 37 rokov, teda mala som rozdiel 16 rokov. Starsia bola dcera, ktorá sa ako 20-rocna vydala a odišla z domu. Mne zostal malý syn, myslím že je to fajn, teraz nie som doma sama a mám syna s ktorým mám veľmi otvorený a kamarátsky vzťah, on má teraz na 17 rok a cítim sa rovnako stará ako ked som mala prvé dieťa no teda s tým že občas sa cítim staršia ale len ked sa "pozriem" do zrkadla inak je to fajn. MYslím že ani syn sa nesťažuje že má "starých" rodičov, hovorí že je to v pohode.

lea

Pre rodiča je to ok, ale čo to dieťa? Nemá celý život pocit, že má starých rodičov, starých súrodencov, že ho najprv všetci rozmaznávajú a potom všetci vychovávajú? Ja mám mamu staršiu odomňa o 20 rokov a som šťastná lebo si perfektne rozumieme.Moje vrstovníčky mali mamy staršie a ten vzťah už bol priveľmi autoritatívny a nie priateľský.

syma

nie nemali sme pocit, že sa nám rodičia menej venujú, otec s nami chodil hrávať volejbal a plávať a keď bráško narástol, otec ho brával s nami, ono je to o rodičoch a o tom, ako vedia svojim ukázať svoju lásku, my sme nepotrebovali dary alebo značkové veci, my sme mali to, čomu sa hovorí rodičovská láska a pekné detstvo
brat maturuje na rok, je skvelý študent a chodí aj na jazykové olympiády, dostáva prospechové štipendium, a naši mu uzatvorili študijnú poistku, takže ak sa rozhodne pre vysokú školu, bude mať na ňu, netreba sa báť, v dnešnej dobe je viac možností ako predtým :))

eli

moja zlata sestricka-teraz uz davno dospela :) sa narodila, ked mala mamka 41. ja som mala 11 a nedala by som ju za nic na svete-otec sa niekedy smial, ze mala ani nebude poriadne vediet, kto je jej mama...:) drzim palce!

kalinka

pre symu: Nemali ste so sestrou pocit, že sa Vám rodičia nevenujú toľko ako predtým, a že musíte všetko prispôsobovať tomu drobcovi? A ako to teraz zvláda mama? Mať vo vyššom veku starosti so stredoškolákom asi nie je jednoduché.

syma

ja som mala 14 a sestra 12, keď nám mamina priniesla bračeka, boli sme z neho také nadšené, že sme sa o neho starali ako mamy :), mamina si nás pochvaľovala, že si toto materstvo užila najviac, pretože mala dve skvelé opatrovateľky k malému šinterovi a keď sa vrátila do práce, jedna sme ho vodili do škôlky a druhá zo škôlky, doteraz, hoci už má 18 rokov, je pre nás tým sladkým chlapčekom o ktorého sme sa so sestrou doslova bili, aby sme ho mohli pokočíkovať :))
a ak mákm pravdu povedať aj ja tak v 37, 38 pomýšľam nad tretím zlatíčkom, tak držím palčeky

Marianka

kalinka, nemyslim si, ze je to problem. ja s tym skusenosti nemam, ale poznam vela rodin, kde je velky vekovy rozdiel, vacsi, nez pises. odporucam ti, aby si sa so svojimi dvoma detmi porozpravala aj o tejto teme, opytala sa na ich nazor. vysvetli im, ze preco by si chcela ty dalsie babetko. len ich neodstrc, lebo potom to bude dost zle. to je moja rada.