imunita

Príspevok v téme: imunita
sasa

Ahojte všetci, prosím o radu
mám dceru, 2 roky 4 mesiace. je chora už 5 týžden, už užíva tretie antibiotika. Pretože doteraz nebývala chorá, som z toho dosť nešťastná. Všetko sa to začalo chrípkou a nejak sa z toho nevieme vymotať. Kúpila som je Nutrolin sirup a bola som sa poradiť ajv homeopatickej lekárni. V nemocnici je robili vyter z hrdielka aj z nosa, je to v poriadku. Ešte nás čaká odber krvi. jej problem sú sopliky, dosť veľké, zapálené mandle a kašlík. Mýslíte si, že sa jej tak oslabila imunita, že chytí všetko čo okolo prejde? Dosť sa stretáva s chorými deťmi (nedá sa tomu zabrániť) ale doteraz sme problémy nemali. Budem rada ak mi niekto poradí, nechcem to zanedbať, bojím sa že sa z tohto začarovaného kruhu nedostaneme. Dakujem

dorija

colostrum,najlepsie biobol,alebo LR vyrobca,ale je to fest drahe,no najlepsie...ja som objednala uz v krajnej nudzi a pomohlo,potom nech urobia stery,vysetrenie krvi na chlamydie,mononukleozu,streptokoky,su to lahko vzduchom prenosne pliagy,budes aspon vediet odcoho sa odrazit,budovat imunitu prirodne,probiotikami,kloktat koloidnym striebrom,vytierat nostek s nim,je povolene aj pitie toho najslabsieho,s tym silnym zas dezinfikujem

pedag

Podľa môjho gusta by ste mali chodiť viac vonku, na vzduch, aby mal imunitný systém s čím bojovať. Treba aj viac vetrať a podobne.

LuciaS2611

ja by som tieto doplnky vitaminove neodcudzovala, urcite musia byt otestovane tak, aby boli vhodne pre deti... A my doma mame uz roky s martankami pozitivne skusenosti...

IvkaMyd

ja napriklad nemozem na martankov povedat krive slovo... decka ich beru uz roky a imunitu maju naozaj velmi dobru, lepsiu ako mali kym ich nebrali...

sasa

dakujem za príspevky
To je super zds, Citrovital poznám , máme to doma, ale je tam napísané nevhodné pre deti, tak som dávala aspon pár kvapiek malej do kúpela, alebo ked som niečo umývala na dezinfekciu, ale myslím, že nejakú jednu by som jej denne mohla dat.dakujem

71gloria

Deťom po antibiotikách prospeje
na vyčistenie organizmu: 7 dcl vody, 1 lyžica dubovej kôry, 1/4 hodiny variť. V tomto odvare kúpeľ nôh cca 10 minútový, 1 krát denne, cca 3 dni.

zds

- takéto veci poznám v kvalitných výživových doplnkoch, ibaže ide o koncentráty, ktoré všeobecne nie sú veľmi vhodné pre deti
- keď sme pri tom, multivitamíny Marťankovia – neuznávam kvôli rozličným prídavným látkam
- zoprá ale drobných doporučení - keď už tak, tak čisté C-čko (nie z dlhodobým účinkom), dobre zapiť čajov, max. 250 mg, aj ten rozdeliť na polovicu, odkonzultuj v lekárni
- prírodné antibiotikum sa na náchádza napr. vo výrobku Citrovital (cca 250,- Sk), je to výťažok z grepových jadierok. Pre dcérku môžeš skúsiť niekoľko kvapiek. Ale opýtaj sa v lekárni, či je to pre tvoje dieťatko vhodné. Citrovital zvyšuje aj chuť do jedla
- čaje na chuť do jedla – ľubovník, mäta, šalvia,

zds

Ahoj, Saska :)
-Vytlačíš to tak, že myškou onačíš blok, dáš do Wordr (upravy/prolepit specialen a zvoľ nefomartovany text) a tlačíš z Wordu
- s homeopatikami namám osobné skúsenosti. Čo o nich viem, že sú veľmi „láskavé“ ku telu, majú prírodnú podstatu (na rozdiel od klasických liekov, ktoré sú syntetické). Vyhľadaj skúseného homeopatika a spýtaj sa ho na 3 veci : prírodné antibiotikum, dobrý zdroj najmä antioxidantov a obnova črevnej mikroflóry
- ani homeopatiká ale neriešia podstatu problému, i keď na čas môžu pomôcť oslabenému organizmu

sasa

zds
veľmi Ti dakujem za obšírnu správu, ešte musím prísť na spôsob ako to vytlačiť. to o stravovaní,pár dní sa snažím, aby sme jedli zdravšie a hlavne bez sladkostí a ide to , veľmi ťažko, ale všetko sa dá, takže si musím ešte vsugerovať pár vecí. Tie čaje - to tiež zmením, som rada že to pije, ale asi je v tých ovocných fakt veľa bordelu. co sa týka prechádzok - od jej narodenia som bola pyšná na to že sme každý den niekoľkokrát vonku, či mrzlo, pršalo, lenže túto zimu sa dakázala prehrať aj vnútri, tak sme chodili von len raz za den na chvílu, asi (určite) sa aj to odzrkadlilo na jej zdraví. A to bola moja dilema ísť, či nejsť von, ked je chorá, ale aj to si napísal dakujem.
jee - a má rada piškotky s čajom, tak som rada, že aspon to je ako tak nezávadné. ak budem mať otázku napíšem, zatial vyzerá dobre, len tie mandle má stále velké, neviem, či to súvisí s imunitou, alebo zas bacil. Prosím ak budeš mať čas, chcela by som ešte vedieť Tvoj názor na homeopatiká. Este raz dakujem

zds

Antibiotiká
- niekedy zachraňujú život
- všeobecne pomáhajú imunitnému systému zlikvidovať votrelcov – baktérie, ale vírusy nie
- na druhej strane časté používanie antibiotík ničí črevnú mikroflóru, ktorá je veľmi dôležitá pre vstrebávanie potravy
- o ich používaní musí rozhodnúť lekár
- ak teda povie áno, daj si to vysvetliť, že prečo. A ak teda áno, tak si povedz: No dobre, posledný raz
.
Ako na to ísť:
- urob si vlastný názor na vec + vyhľadávaj ďalšie informácie o týchto veciach
- raď sa s lekárom, napr. aj z pohľadu potravín, opýtal by som sa ho napr. na sóju a hrach, nemám s tým skúsenosti pre malých človiečikov
- popýtaj sa lekára, ako pomôcť obnoviť dcérke črevnú mikroflóru
- ak sa pre niečo rozhodneš- asi nám je obom jasné, že treba ísť na to postupne, voliť cestou kompromisov, POSTUPNE PREBUDOVAŤ CHUTE
- zmeny sa nedajú urobiť bez zmeny v tvojom vlastnom prístupe (v strave) resp. celej rodiny, dieťatko kopíruje svojich rodičov
Je s tým dosť roboty. Ale s chorobami je viac.
Ak máš nejakú otázku a budem vedieť, napíšem.