Sú to lekári, alebo fanatici?

Príspevok v téme: Sú to lekári, alebo fanatici?
Info001

Na internete som viackrát narazila na nik RNG. a damian. Obaja majú dokonca aj svoje webové stránky, na ktorých sa vyjadrujú k všetkým možným medicínskym otázkam, dokonca aj k finančnej kríze...

Nikde som nenašla však informáciu o tom, či sú títo páni skutoční lekári, alebo ich medicína a liečba iba magneticky priťahuje. Keďže obaja vo svojich príspevkoch oficiálnu medicínu prakticky ustavične zavrhujú a kritizujú, obávam sa, že ich postoj zaváňa fanatizmom, a to je pre pacientov rovnako nebezpečné, ako nekompetentný lekár.
Vie mi niekto z vás povedať, aké je oficiálne zamestnanie a vzdelanie týchto dvoch pánov?

0mega

Ludstvo je este len v plienkach. Nevieme ani preco sme tu a nepozname ani zdaleka tak dobre nas organizmus, ako si myslime. Alebo nechceme poznat?
Vezmi si to z tejto stranky, si investor, kupis si tym lekarov, vynajdu ti liek na rakovinu, je to super jednoduche, za 2-3 roky mas super liek, ktory naozaj funguje. Avsak, kedze si investor, tak pochopitelne chces nehorazne peniaze a ked nie, tak ci tak si ta bankar kupi. A on tento liek strci do sejfu a vynajde liek, co ucinkuje na 10% alebo 5% a ten nazve chemoterapia. Dovod? Za 1 napad zije aj jeho pravnuk ako Kral. Dovod? Chamtivost.
A tak tito investori utocia na kohokolvek, kto pride s kreativnou, avsak uspesnou metodou ako vyriesit problem.
Vezmi si, priam do oci bijucu temu - ropa a vodik. Vodikovy motor nie je problem, je to super vec, lenze co potom s ropou? Zopar jedincov sedi na rope a teraz co budu robit? Ked nic ine ako drancovat matku Zem nevedia? Toto ked moze byt dovod pre vojny (a nie len lokalne), tak si myslim, ze neexistuje sposob, ako by mohol nejaku "fundovany" lekar povedat, ze henten alebo hentamten je sarlatan, alebo kuzelink, alebo gumovac mozgov.
Ako ty umyvas kupelnu? Najskor vanu a potom umyvadlo, alebo naopak? Tento problem je takmer taky isty - vysledok moze byt rovnaky, len kazdy hlada ine riesenie. Ak by sme izolovali Japncov, Australcanov, Euroazijcov a Americanov od seba (nemozu komunikovat) a kazdy musi vynajst svoje valtne veci, auta - tv - PRIBOR by bol iny... Ale funkciu by to splnalo priblizne uplne rovnako..
Takto ja vidim alternativnu medicinu..

Heatherka

kazda liecba moze uskodit ak je naordinovana zle. ja sama mam rada skor prirodnu liecbu, ale ak mi lekar raz povie, ze treba lieky tak ich brat budem... nie som fanaticka ani neviem co, ale znami mal rok bolesti, lekari nevedeli, co mu je, urobili sme tak ako povedal RNG a vsetko zmizlo.

je to len zdrava logika, ktora odpoveda na fungovanie ludskeho tela.. nic viac. nezastavam sa toho zubami nechtami ale na vlastnej skusenosti vidim, co robia lieky a co robia doplnky vyzivy.

Infoo001

Včera tu niekto hodil na jednej téme link na stránku alternamedica.sk Tam je taká ďalšia stránka ktorá sa volá Alternatívna medicína a ten článok čo tam je som si celý dôkladne prečítala. No a aj tam je napísané, že aj alternatívna liečba môže ľuďom škodiť. A je aj často neúspešná. Toto sa mi zdá oveľa objektívnejšie ako zastávať len jeden prístup.

Heatherka

podla mna su to ludia, hlavne RNG, ktori si zasluzia poklonu. Treba sa zamysliet, co robi normalna medicina s ludmi a co robi alternativna. prave ta alternativna pomaha ludom ovela viac. Rozne lieky z lekarni skodia ludom omnoho viac ako prirodne prostriedky... povedala by som, ze RNG pomaha tam, kde klasicka medicina zlyhala. cize absolutne v tom fanatizmus nevidim iba obratenie sa na prirodu a bratie z nej to, co nam ponuka ....