Dobry psycholog z Bratislavy?

Príspevok v téme: Dobry psycholog z Bratislavy?
bibba

Nejake rady? chcem radsej muza. s mojou psychologickou asi koncim. teda ja uz neviem poriadne jak to chodi, ale je to normalne ze mesiac sa mi neozve, potom sa mi ozve ci mi vyhovuje taky termin, ked som povedala nie, a ja sama som jej dala na vyber TRI INE terminy, povedala, ze si to overi ci bude alebo nebude mat cas a zase mlci. ja som si to predstavovala tak, ze by som tam chodila 2x do mesiaca. a nie raz za mesiac a pol. co tych posratych 45 minut ubehne jak nic, a v podstate si myslim, ze ma aj tak nechape, a co ma uraza, mam z nej pocit, ze moje problemy zlahcuje.

Takze nejaky kvalitny psycholog (muz)...
Pritom tato doktorka je velmi chvalena... ale na moj vkus je moc ticho.

levayova

no albrecht pisal este v roku 2011 ale odhadujem podla popisu ze to moze byt iba albertova. a ten jej pacient sa pomenoval troska podobne, co byva obvykle ked nam je niekto fest sympaticky a chceme sa mu podobat.
s albertovou sa naozaj da pisat mailami, tiez ju poznam ale ma to jeden hacik: nedavno mala uraz chrbtice a neviem ci vobec pracuje. ale je to super psychologicka len je tazke sa k nej dostat. ona je sukromna, cize sa u nej plati ale v porovnani s ostatnymi sukromnymi je to velmi slusne. tym ze si nepredvola desat ludi za den ako druhy psychologovia mozes u nej sediet dlhsie ked je to nutne.
tak ale myslim ze aj tak jej najvacsia deviza je ze ta zenska dokaze cloveku zmenit zivot. nerataj s tym ze keby ta aj zobrala tak k nej budes chodit kazdy tyzden. ona ma zaujem aby si zacala zo sebou pracovat a ten problem si si vyriesila. nie aby si len k nej chodila sa vykecat. a priprav sa aj na to ze ti povie vsetko na rovinu a nebude sa s tebou hrajkat a ofukovat ta. je to priama zenska ale mne to vyhovovalo, potrebovala som aby ma niekto nakopol. co viem tak ona sama prezila velmi tazke detstvo a ani potom sa s nou zivot nebabral takze nerataj s tym ze ta bude lutovat ked sa jej budes vykecavat. ale zase je pravda, ze pri nej citis ze ti rozumie. co teda u kazdeho psychologa clovek nezazije.

Albrecht

bibba ja som chodil k psychologovi muzovi, ale bolo tonieco podobne ako ty opisujes. potom som mal jednu psychologicku, to bola stara ochechula, uz len to tahala do dochodku a nemala vobec zaujem. najviac mi na tom prekazalo to, ze 45 minut a dost. ani som si este poriadne nesadol a uz aby som vstaval. kamaratka mi poradila potom sukromnu psychologicku a to je celkom ine kafe. nepatri medzi tie bratislavske vychytene psychologicky, ktorym musis zaplatit kazdu sekundu a dobre mastne, ale je tiez dost znama. ibaze ona robi aj terapiu, nielen psycho-terapiu. ale mne velmi sadla, lebo ma naozaj na mna cas, co predtym som nenasiel u nikoho. u nej som bezne aj tri hodiny, zavisi to od toho ci sme sa dostali k problemu alebo nie. vzdy skratka nieco uzavrieme, nenechavame to na buduce sedenie. a netvari sa premudrele, vidim na nej ze sa snazi ma pochopit a hladame riesenie spolu. ona ma tak navadza, aby som sam videl kde je problem. citim sa s nou velmi dobre a vidim, ze konecne sa niekam hybem. no a co je na nezaplatenie, mozem jej pisat maily a vykecat sa jej, ked mam potrebu. niekedy mi odpise naozaj dlhy mail a ked si ho potom mozem viackrat precitat, zas ma to kus posunie. myslim, ze takto by to malo u psychologov fungovat, ale viem ze to tak nie je. vsetko je preratane na minuty a to je strasna skoda.

abrhplus

ak si žena si hladaj muža psychologa a opačne myslím je to efektivnejšie. a inak ta obdivujem že vyhladávaš ich pomoc, ja neznášam ten ich rafinovaný manipulatívny sposob komunikácie nutený usmev a hovori niečo čo si myslí inak v snahe pomoct.je mi znich zle su to fylozofické hyeny pritom sami so sebou mali problem to je jediný dovod prčo sli študovat za psychologou.

blablablabla

biba, urcite zmen psychologa, nenechaj sa znechutit tym, ze je to zena, urcite nie je mizerna kvoli svojmu pohlaviu :D urcite je lepsie mat pozitivny vztah k svojmu psychologovi a minimalne raz dvakrat do tyzdna (zo zaciatku a podla toho o aky problem ide)

Oolympia

ak raz zacnes psychoterapiu, mala by si na nu chodit pravidelne aspon 1x za tyzden, aby sa zachovala urcita kontinuita a tvoje problemy sa postupne riesili. Ak mas chodit niekam 1x za mesiac a pol, tak to radsej chod s kamoskou na kavu a vykecaj sa jej. V takych intervaloch sa totiz o psychoterapii neda hovorit. Skus vyskusat psychologa, ktory je menej "IN", menej znamy a popularny, avsak bude mat na teba dostatok casu. Urobis pre seba viac ako takto

bibba

jaaaaj pardon a este jedna vec. ked som z jej ordinacie odchadzala minule, sme v jej kalendari hladali volny termin, ale dohodli sme sa tak, ze ona mi zavola a ponukne mi nejaky. je to normalne, ze som jej volala ja ze ci na mna len tak naaaaahodou nezabudla? alebo ja to vidim zle? povedzte nazor.