tretie dieta je problem?

Príspevok v téme: tretie dieta je problem?
viva34

Pisem do tejto kolonky i ked zdanlivo by moj problem mal patrit inam.
Mam dve deti, 6 -rocne a 4 -mesacne a som opat tehotna.Obe tehotenstva boli planovane a aj rizikove, obe som odlezala. Ked mal syn 4 roky snazili sme sa dva roky otehotniet ale nedarilo sa nam, bola som z toho dost nestastna.Teraz som otehotnela ani neviem ako, dokonca budem rodit zrejme v ten isty termin ako pred rokom...Problem je , ze moj muz tretie dieta nechce, ze to nezvladneme, ze on to nezvladne, ze to bude otrocina...Zamerne nepisem co ja, ake su moje pocity ale kazda zena si asi domysli, ze aj ked som s tym neratala tak nemam co riesit, kedze je uz tam kde je.Ako mam presvedcit manzela? Som z toho v soku ako reaguje, nikdy by som si to nepomyslela, ze bude argumentovat tak ako argumentuje, strasne ma tym zranil...Poslal mi priebeh miniinterupcii ako to prebieha, ze to nie je tak strasne...podla neho..Ja nie som schopna nieco take podstupit...Ako sa na to pozeraju na nechcene tehotenstvo ini muzi? Nemame financne problemy, pride mi to nepochopitelne...so synom mame problemy a je tam narocnejsia starostlivost ako o zdrave dieta ale...neviem sama....som strasne sklamana z neho...pride mi bezcitny.Ked som si ho brala tak som mala z neho pocit, ze je velmi rodinne zalozeny, o deti sa vie postarat ked treba...ale tie jeho argumenty su jednoducho strasne...dakujem

lulu22

my sme 5ti súrodenci. najmladšia má 22rokov a najstarší 38. Uplne v pohode si všetci vychádzame :) Ale jasné, že sme nemali napr.počítač, keď už postupne mali všetci, my sme si ho nemohli dovoliť, ale nechýbalo nám to. Hlavne, že sme zdraví a máme prácu :)

xy:)

ja v tom zase az taky rozdiel nevidim, ci dve, ci tri deti. iste, kazde samo o sebe predstavuje iste vydavky, ale nemyslim, ze rocny rozdiel spravi az tak vela pri vydavkoch ci vychove. ale asi z jeho strany ide asi skor o to, ze sa uz nechce starat o male dieta a ma toho uz plne zuby. co je dost blbe.

viva34

bibba preco mas ten dojem? Ze ste traja surodenci a je to dost? Z financneho hladiska?
Ja som tiez z troch deti a nepamatam si, ze by sme vsetko mali alebo zase nieco podstatne nemali, urcite sme sa ale museli v nejakych veciach uskromnovat..

Co sa tyka financnej situacie nasej rodiny sme na to viac nez dobre, cize financie by sme urcite nemuseli riesit...aj ked jasne, ze manzel musi makat...ale robi aj viac ako je nutne...ked porovnavam s inymi sme vyssi standart...tak neviem preco to tretie dieta nechce...

0mega

no mat 2 deti naraz v cca rovnakom (plusmnus 1 rok) veku (plus jedno vo vyssom veku), je menej narocne ako mat 3 deti v uplne rozdielnom veku..
Ale poznam aj uplne priemernu rodinu v 3izbovom byte (normalne biely slovaci) co maju 4 chalanov v uplne rozdielnom veku (cca 3 rocny rozdiel) z dovodu ze chceli dievca, ale nepodarilo sa im. Najstarsi ma teraz 25. Cize mozno "ina doba".
"Otrocina" hmm..
No aspon o jedneho viac, kto sa bude mat o vas postarat v buducnosti, popripade v pripade ze "jeden z nich nebude chciet" stale budu dalsi dvaja, tj 1 na mamu a 1 na otca :)

A ako by to zobral, ak by namiesto druheho dietata boli dvojicky?

bibba

ano, je to problem. my sme traja surodenci a vidim, ze v dnesnej dobe to je proste vela. max. 2 deti podla mojho nazoru. ja by som kludne mala v buducnosti aj jedinacika. len nechcem, aby bol sam. to je jediny dovod...