Odúčanie od plienok!

Príspevok v téme: Odúčanie od plienok!
rencita

Maminky ktoré ste na tomto fóre chcela by som nejaké triky ako ste vy odúčali svoje deťúrence od plienok ? Moja Zara má už takmer 17 mesiacov a chcela by som začať s nočnikom.sedavala na ňom už keď vedela riadne sedieť vicikala sa aj vykakala ale chcela by som ju naučiť k tomu tak aby plienky boli minulosť :-)

ach jaj!

Davat 7 apol mesacne dieta na nocnik, tak to je fakt sila! Nase mamy a babky nas vysadzali na nocnik od 6 mesiacov. Teraz uz kazdy vie, ze to bolo strasne skoro. Ja som toho nazoru, ze na vsetko ma prist ten spravny cas. A ten je, zialbohu ( alebo nastastie ) u kazdeho iny...

??!!??

no ja som malého odnaúčala v lete ...o to lahšie....dala som kraťasky bez plienky a zabalila aj 10 kraťasov do tašky a šli sme von.....každú pol hodku som ho dávala cikať. samozrejme že niekedy "nemusel" a vápetí sa pocikal....ale tak myslím že v celku to išlo šup šup......a noc som nechalal na neskor ale...cez deň bol bez a v noci až po pár mesiacoch .....a to som tiež patrične 2 x za noc stávala a dávala ho cikať aby sa nepo.... proste každú pol hodku treba dieťa davať cikať. a bez plienky a nakupiť zásobu panšušiek či teplákov na prezliekanie :-)

watermelon

mna by tiez zaujimali nejake tipy. Vcera som drobecka posadila prvykrat na nocnik a rozplakal sa chudatko moje. Ma len 7 a pol mesiaca ale vo vsetkom je dost popredu oproti ostatnym dietkam a rozhodne nechcem aby nosil plienky este ako 3rocny.