Po cievnej mozgovej prihode

Príspevok v téme: Po cievnej mozgovej prihode
viva1

Moj manzel mal pred 2 mesiacmi stredne tazku cievnu mozgovu prihodu. Chodi, ale s problemami a ruku ma tiez postihnutu a jeden kutik ma nakrivo. Zaujimalo by ma, ci sa niekto z vasho okolia z toho dostal bez viditelnych nasledkov a za asi aku dobu. Este ma zaujima, ci sa vyplati ist s touto diagnozou na liecenie a ktore kupele su na toto najlepsie.

RNG

Mozgovym "prihodam' a inym cievnym treba v prvom rade predist,a to cistenim si ciev lecitinom, spruznovanim antioxidantmi a ciastocnym riedenim krvi a odstranovanim zrazenin fibrinolytickymi enzymami, ako nattokinaza, lubrokinaza, ciastocne serrapeptaza a seanol. Pomahaju aj rybacie/krill oleje, ktore nielen riedia krv, ale obsahuju EPA a najma DHA, ktore su potrebne na regeneraciu nervovych obalov, okrem ineho, v mozgu.
Aj po porazke to plati, inac sa moze zopakovat.

viva1

Na rehabilitacie chodi, aj doma si cvici. Tak ci maju tie kupele vobec zmysel, ci tam poskytnu nieco viac ako rehabilitacie.

teta dora

Rehabilitacia po MCP trva pomerne dlho a 100% ustup tazkosti je prakticky nemozny, aj ked sa to moze velmi podstatne zlepsit. Ale treba cvicit, cvicit a este raz cvicit a nevzdavat to! Do kupelov by som urcite isla, naucia ho, ako rehabilitovat.