Práca v anglicky hovoriacich krajinách

Príspevok v téme: Práca v anglicky hovoriacich krajinách
MajloSS

Zdravím všetkých ktorí by mi vedeli poradiť. Ide o to, že by som si rád nešiel prácu niekde v zahraničí. V.Británia, USA, Kanada, Austrália a pod. Som teraz v 4-tom ročníku na strednej. Viem, že som ešte mladý, neskúsený a aj trocha či skôr naivný ale tak po skončení školy by som sa ešte tak 2-3 roky venoval angličtine aby som ju dobre ovládal. Potom by som si chcel nájsť niekde prácu a skúsiť v cudzine nejako fungovať. Ak chcete vedieť dôvod tak ten je jednoduchý... pozrite sa okolo seba. Áno na naše Slovensko ktoré tak spastačila naša milá vláda a podobný úžerníci. Platy sú tu mizerné a ako to tak ide ďalej tak nám zoberú aj to posledné. Ale veď Vy viete aká je tu situácia. Nechcem byť obyčajný utláčaný občan ktorý bude mať mizerný plat okolo 500€ +/- 50€. Nechcem si zobrať hypotéku na byt a splácať ju do staroby. Chcem proste žiť na trochu lepšej dôstojnejšej úrovni než na tej akú nám poskytuje naša milá zlodejská vláda.
Možno mi teraz poviete, že ako cudzinec to nebudem mať príliš ľahké a podobne, alebo že v iných krajinách je síce vyšší plat ale aj vyššie výdavky, (nájom, potraviny atď.) Ok ja to beriem, preto som založil túto tému aby ste mi povedali plusy a mínusy a či sa vôbec oplatí vycestovať takto do cudziny za lepším zárobkom a možno aj životom. Máte niekto s prácou v zahraničí nejaké osobné skúsenosti alebo skúsenosti vašich známych? Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

jankaaaaaaaaa

pozerala som aj agentury aj gumtree.co.uk .. teraz ma vska najviac trapi, ze potrebujem si dovtedy zarobit aspon 1000e, aby som mala na prezitie na prvy mesiac v uk. potom zacnem seriozne riesit ubytko a pracu :D

Luulii

Myslim, ze s takymto pristupom sa to urcite podari :) ja som sem isla tiez s tymto mottom a nakoniec vseeetko vypalilo inak, ale aj o tom je zivot :)
Nie som tu dlho, cez rok. Som len zaciatocnik. No jedno viem urcite, domov sa nevratim tak skoro..ak vobec :)
Uz si pozerala ponuky prace a agentury? Lebo ja som cakala na tuto pracu cez 2 mesiace ak nie 3..

jankaaaaaaaaa

jasne, s tym pocitam ze to nieje jednoduche a toho sa aj bojim.. ale treba nieco skusit. nejdem tam s tym cielom ze cakam, ze si tam zarobim velke peniaze a pridem s5 na svk a budem si tu zit v blahobite.. to vobec nie. chcem ist do uk v prvom rade zit, nie setrit. takze snad sa mi to podari. drzim Ti palce aby sa Ti darilo :) ako si tam uz dlho?

Luulii

Opravujem mali, lebo je to sloveso :D boze, aka hanba a to som isla studovat slovensky jazyk a literaturu :D vidis? To mam za to, ze viacmenej pisem v anglictine :D

Luulii

Tak Ti drzim palce, aby si si nasla dobru pracu a mala len naj skusenosti, lebo vela ludi sem doslo s tym, ze zbohatnu po mesiaci a potom len nadavali a odisli spat domov. Vies, boli to tazke zaciatky, ktore mi ukazali, aka silna povaha viem byt a comu vsetkemu viem celit. Sama daleko od niecoho, co poznas a kde Ti tvoj jazyk nepomoze. To je skola zivota a viac nez dobra..

Hmm to ubytko. Platila som 75libier na tyzden, na zaciatku davas depozit spravidla 150 libier. Zaplatila som, nestarala sa o nic, ALE. Boli sme 10ti v dome, kde bol bordel, hurhaj a nikto nepozeral na nikoho. Mala som volno? Upratovala som. Vacsinou to su pripady ludi, ktori dojdu do UK len na polroka alebo rok zarobit co najviac, takze sa o ubytko nestaraju, len aby maly kde spat, jest, kde sa umyt a zabavit, pit a podobne. Takze ten privat, obnasal prenajom, platenie councilu (nieco ako dan), ucty za vodu a plyn a elektrinu, net a dokopy ma to vyslo menej, kedze sme 4. A teraz flat vyjde o nieco viac, ale bude to moje miesto, kde nikomu nebude vadit, ked necham spinave ponozky v kupelni alebo neumyty hrncek na stole a mozem si na priatela kricat ako chcem :)) stoji to za tie peniaze. A tiez zalezi, na aku agenturu narazis... ja u v podstate bojujem sama za seba a nemam uz s agenturou nic spolocne.

jankaaaaaaaaa

ja planujem odist do uk, len co dokoncim skolu o pol roka.. :) a velmi ma tesia take prispevky ako su tvoje, je pravda ze asi 95% vsetkych skusenosti ludi zo slovenska su podobne tvojim, teda ze sa tam zije lepsie ako tu...
ked mas ubytko mimo agentury nieje to ovela drahsie? alebo je to porovnatelne?

Luulii

Moje prve ubytko nasla agentura. Nikdy viac (share house). Vydrzala som tam 8 mesiacov a potom som si sama nasla cez kamosku izbu na prenajom v dome (private). Momentalne som tu, ale uz sme si s priatelom prenajali flat, do ktoreho sa stahujeme tento tyzden, on to chudak vsetko maluje a cisti :))
Pracujem ako warehouse operative zatial, ale po zlepseni jazyka, kurze, dufam, ze najdem nieco lepsie :)

Aj Ty si v UK? :)

Nepaci? Mozno len kusok vychova teens, ale ako tak rozmyslam, zatial ma nic nenapada... :D

Luulii

:) ahoj, ja zijem a pracujem v UK. Je to uplne iny zivot ako na SVK. Nemam sice extra plat a ani extra pracu, dokonca ani anglic´tinu este neovladam perfektne, ale pracujem na tom a vzdy je to lepsie ako doma. Ked som bola na dovolenke doma, len som sa smiala a neverila som, ake vedia byt rozdiely a to sme na rovnakej planete :) k tej anglictine..mozes ostat aj 5 rokov doma, aby si sa ju naucil lepsie, je to prd platne. Viem to, lebo som sa ju ucila dlhe roky, na skole som spravila maturitu z angliny najlepsie a ked som prisla sem, ufff. To bolo nieco strasne :D iny akcent, ina vyslovnost, casy ktore mna ucili v skole sa tu skoro vobec nepouzivaju, vsade sami slang a chyba, ktoru robia ucitelia anglictiny je, ze najprv by mali deti ucit vyslovnost a potom vsetko ostatne. A cuduj sa svete, najlepsie a rychlo sa naucili anglictinu ti ludia, ktori sem prisli uuuuplne bez znalosti a vedeli povedat hello, yes, no a thank u. Takze asi tak :) otazky?? :))