úprimne - omega3 v tabletkách

Príspevok v téme: úprimne - omega3 v tabletkách
smart_leoni

Dnes som bola u lekárky a tá mi vysvetlila, ze porucha sústredenia, pamäti a učenia môže byť zapríčinená nedostatkom omega3 mastných kyselín a tak mi odporučila kúpiť si výživový doplnok s obsahom rybieho tuku... len tak akosi mimochodom ma čakajú v bud. semestri štátnice a mám toho teraz akosi strašne veľa a ozaj pochybujem, že mi pomôže užívanie kapsúl naplnených ktovieakou gebuzinou... nemala by som skôr navštíviť psychiatra, alebo si myslíte, že mám do seba liať ten tuk a veriť, že budem schopná sa škole naplno venovať? ďakujem za váš názor.

smart_leoni

luciano s tým máš pravdu, že keď človek nemôže, tak nemôže, darmo človeku s ťažkou depresiou rozprávať o pozitívnom myslení, keď už ani nevie, čo to je... moja dobrá kamarátka má BAP a je na tom sakra zle a začínala skúšať všetky možné alternatívne liečby a tak, ale koniec koncov skončila dvakrát hospitalizovaná... ten kto má diabetes tiež využíva LEN spôsob zdravého živ. štýlu a pozitívneho myslenia? nie, užíva lieky... tak je to aj s ťažkou depresiou, je to proste choroba a kto nezažil, nevie aké peklo to je... kamarátka vraví, že bodaj by mala radšej nejakú ťažkú fyz. chorobu ako ťažkú depresiu, pretože čo má človek z takého života, že? aj ja sa cítim ako mŕtvolka...

luciano

CHÚS,ktorý sa nelieči môže vyústiť do ťažkej klinickej depresie a psychózy. Moja známa - právnička to mala, neliečila to a skončila v psychiatrickej liečebni. Dnes je na plnom invalidnom dôchodku. Avšak berie lieky a je ako tak stabilizovaná. Dnes je veľká móda bagatelizovať psychické choroby a poruchy a odvolávať sa na zdravý životný štýl, zdravú stravu, šport, pozitívne myslenie a pod. Ale keď človek jednoducho nevládze, tak mu takéto reči moc nepomôžu.

smart_leoni

to je síce pekné, ale potrebujem momentálne žiť, aby som všetko stihla ;) a neľutujem sa, z takého som dávno vyrástla :) a keď proste cítim, že ledva vidím pre tú bolesť v hlave a ledva na niečo zaostrím, tak ťažko to ide zo dňa na deň, treba sa na to pozrieť trošku inak,... vieš ja si nemôžem dovoliť cestovať sto km od domu len tak, keď mám pocit, že každú chvíľku odpadnem, áno želám si, aby som bola ok, ale musí na to existovať nejaký logaritmus, ale kde začať, to je ten najväčší problém...

0mega

"následky neliečeného ú. syndrómu"

su podla mna take, ze cim viac vody naberie lod, tym hlbsie sa ponara a tym narocnejsie je ju dostat nad hladinu.

tj. cim viac sa lutujes, tym tazsie sa z toho dostanes.

cize:

Cim viac tej unave dovolis ta zlozit na zem, o to horsie bude to postavenie sa.

Ves si to skus.. Zozen tak 2 metre dhly tram, poloz ho vodorovne na zem a ukotvi ho tam kde stojis (jedna strana) a druha strana, tam to prevrtaj a prevlec tam lano. A traz to skus zvihnut.

Neviem ci rozumies a predstavujes si to ako ja. Tak prikladam stock4.pho.to pre ilustraciu.

V ktorom momente je to asi jednoduchsie zvdihnut :-)

Nedovol tomu tramu padnut uplne na zem !!

0mega

blbost ze to nejde bez liekov ;)

a cvokar ?

naco ?

pokecat s tebou mozem aj ja.

rozmyslaj logicky a racionalne vramci fzikalnych zakonov.

nevladzes zabehnut 5km, ako kedysi. myslis si ze cvokar ti da zazracnu pilulku pomocou ktorej to pojde ?

sorry, ale toto je 3,1415covina

luciano, ty si cvokar ? ked to tak promotujes?

smart_leoni
ak nevladzez zabehnut 5km, skus 1km
ak ujde
daj 2km
ak ujde
daj 3km
a takto pokracuj..

kazdy z nas skor ci neskor moze schytat akusi UNAVU, mozno z nedostatku tych mineralov ci coho (toto je jedine, co by logicky sedelo) a tie MUSIA ist doplnit aj bez cvokara a farma-tabletiek.

omega mas aj v rybach, ja to robim tak.. aspon mam o jednu vec viac preco zit (psychologia, cize zjem ryby, ktore mi chutia a este ziskam omega)

ver mi ze mozog sam o sebe je daleko silnejsi ako tie male davky omega, ale ak toto spolupracuje, tak to musi ist.

hlavne je nehadzat flintu do zita.

clovek dokaze zabehnut tak vela km, az si t oani neuvedomi, ale je prilis pohodlny a prilis presyteny negativizmom. (nase svalstvo zriedka pracuje nad 30% jeho REALNEHO potencionalu). zvysok sa da aktivovat cisto mozgom (avsak je tam velke riziko poskodenia).

vezmi si to ako zadrzanie dychu.

kolko sekund vydrzis?

vela ludi vela nie, ale pytam sa.

CO musim urobit pre to, aby som vydrzal o JEDNU SEKUNDU viac?

:)

co ine ako nenadychnut sa ?!

a co musim urobit pre to aby som vydrzal o 2 skeundy viac?

no nenadychnut sa 2 sekundy

a co musim urobit pre to aby som vydrzal o 3 skeundy viac?

a takto pokracuj.

som zasadne proti cvokarom, lebo je to nezmysel.. rovnaky nezmysel ako bankovy frakcny system. je to pyramidova hra. je to zlegalizovana droga..

(v takto lahkom pripade, ako je "unava")

smart_leoni

ja viem že ako každý iný, len mám málo času chodiť po lekároch, a mám teda k psychiatrovi, či k internistovi? lebo moja detská sa s tým moc neserie... a aké sú následky neliečeného ú. syndrómu?

luciano

Psychiater je lekár ako ktorýkoľvek iný. Ja by som to nebagatelizoval. Neliečený Chronický únavový syndróm môže prepuknúť do vážnej choroby. Ak sa podchytí v začiatkoch, tak je prognóza liečby veľmi dobrá.

smart_leoni

no hej o tom syndróme som počula... aj to mi nejde do hlavy, vždy som veľa športovala a teraz už ani zabehnúť 5 km nevládzem :/ takže bez liekov to asi nepôjde... a musím ísť k cvokárovi? nie je to zbytočné len kvôli takémuto čomusi?

luciano

Môže ísť o prvé prejavy chronického únavového syndrómu. Odporúčam navštíviť psychiatra, ktorý nastaví adekvátnu medikamentóznu liečbu. Zvyčajne sa v takýchto prípadoch predpisujú antidepresíva s psychostimulačným účinkom a liek, ktorý sa nazýva Piracetam.

smart_leoni

vieš čo, ja som to mala aj v lete, hneď po skúškach bez akéhokoľvek oddychu som išla na brigádu.. brigádovala som osmičky vo výrobe celá zhrbená, dvíhala som ťažké veci, vtedy sa mi začala motať hlava, bola som neskutočne vyčerpaná... objednala som sa na masáže, dopriala poriadny oddych a cítila som sa ako znovuzrodená, ani nie mesiac dozadu mi začal semester a zase sa to vrátilo, ale ako sa mi posledné dva dni motá hlava je neuveriteľné a tie tlaky za očami... podľa doktorky som úplne zdravá aj krvné testy mám ok a aj všetko, len som psychicky vyčerpaná :D no neviem ako dlho dokážem takto fungovať, lebo k tomu mám aj depresie, ale to som jej nepovedala, predsa je to detská lekárka, tak čo jej budem hovoriť... sa už cítim ako hypochonder alebo čo, ale ozaj mi je nanič, mám pocit, že raz ma porazí a už nevstanem, taká som vyčerpaná :/