Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)

Príspevok v téme: Už neviem ako ďalej (poruchy spánku)
Tatiana85

Rada by som sa s vami podelila o svoj príbeh,resp.problém... keďže mňa samotnú odrádzajú dlhé články, budem sa snažiť byť čo najstručnejšia :)
Pred rokom a pol som bola doma,nezamestnaná a po večeroch som sa nudila a vysedávala na internete. Písala si s ľuďmi,priateľmi...a vysedávala som tam pri dobrých debatách aj do tretej-štvrtej... niekedey šla moja mamina o pol šiestej do práce a ja som vtedy len zaspávala. Teda som mala celý biorytmus prevrátený a vstávala som vždy po 9 hodinách,to bola moja celoživotná potreba spánku. 9 hodín a vždy pekne nerušene. Až kým jedného dňa nezačali susedia prerábať byt, vŕtať a to okolo 8-ej...no keďže ja som šla o 5-tej do postele, zobudila som sa po troch hodinách a ďalej len problematicky zaspávala. To bol vlastne začiatok všetkého a odvtedy už susedia stokrát byt prerobili a ja už rok a pol!!!!!! trpím tým,že sa stále budím. PO 2-3 hodinách sa celú noc budím,už ani neviem aké to je sa vyspať. Samozrejme som z toho nervózna,podráždená,schudla som, doktor mi povedal,že som neurotická, iná doktorka že som "rozbitá" ale skúste niekto rok a pol nespať. Tak som vyskúšala všetky vyšetrenie a najnovšie- Magnetická rezonancia- mi zistila,že mám nejakú cystu 1,6mm krát 1,1mm v epifáze mozgu,ktorá vylučuje(produkuje?) melatonín a je teda priamo zodpovedná za spánok. Lenže nik nevie či je len na okraji alebo v celom priestore a či to vlastne môže byť ono, skúšali zistiť kde sa dajú robiť testy na melatonín,aby vedeli či ho nemám málo atd.. Lenže testy sa nikde na SVK ani v Česku nerobia a tým sa zrejme moja zdravotná karta zavrela so slovami- Je mi ľúto. Tú to noc som chcela byť "šikovná",tak som si dala pred spaním Melatonín (tabletka) s tým,že ak ho mám málo,budem ho užívať istú dobu a uvidím či to niečo urobí. Ani neviem ako opísať túto noc. Ako v delíriu..ak som sa nezobudila 20 krát,prisahám že ani raz. Mala som milion snov, o smrti,diablovi...no proste blboviny a medzi tými asi 10 !! snami som sa stále len zobúdzala,no strach. Tak sa teraz bojím si ho dať večer znovu. Ani neviem prečo sem píšem... zrejme mi nemá kto ako pomôcť... podotýkam,že všetky vtipné veci ako mliečko s medom, bylinkové čaje a iné hlúposti sú môjmu telu na smiech, rovnako ako silné tabletky od psychiatričky. Nič môjmu telu nezabráni spať dlhšie ako 4 hodiny...ale to už sú tie rekordné lepšie noci.
(teraz pozerám,že som stručná aj tak nebola:) ale nedalo sa..)

slnco

doubledog- vidíš,toto ma nikdy nenapadlo,žeby mi tá cysta mohla brániť vylučovaniu melatonínu. Pôst som mala raz dva-tri dni, prečistila sa mi pleť (mám akné) schudla som,ale zmenu som v spaní nepostrehla. Možno ho však čoskoro opäť skúsim,i ked schudnúť b som nerada, odkedy nespím,tak som pochudla, aj v tvári vyzerám strhanejšie. A čo sa týka orgonitu, naozaj sa nechcem nikoho dotknúť,ale liečivé kamene fungujú pre toho,kto im verí. Nie oni liečia,ale viera človeke v ne.

slnco

doubledog- vidíš,toto ma nikdy nenapadlo,žeby mi tá cysta mohla brániť vylučovaniu melatonínu. Pôst som mala raz dva-tri dni, prečistila sa mi pleť (mám akné) schudla som,ale zmenu som v spaní nepostrehla. Možno ho však čoskoro opäť skúsim,i ked schudnúť b som nerada, odkedy nespím,tak som pochudla, aj v tvári vyzerám strhanejšie. A čo sa týka orgonitu, naozaj sa nechcem nikoho dotknúť,ale liečivé kamene fungujú pre toho,kto im verí. Nie oni liečia,ale viera človeke v ne.

doubledog

ty asi nemas problem s tym, ze mas malo melatoninu, ty budes mat naruseny rytmus jeho vylucovania, asi kvoli tej cyste.

to by chcelo nejaku ocistu, napada ma post, ten dokaze harmonizovat pochody v ludskom tele, ale je to dost narocna metoda. ale na poste clovek menej spi a oddychne si.

inak, ten orgonit mam aj ja a tiez ho odporucam, pomaha zlepsovat spanok.

pripadne vyskusaj jogove techniky relaxacie, umoznia ti oddychnut si s mensim mnozstvom spanku, alebo ine postupy, ktore su zamerane na oddych (napr. saunu, masaze)

RNG

Nie kazdemu melatonin zaberie a kazdy mame individualnu ucinnu davku, podla toho co telo samo vyluci, kolko treba doplnit a ako rychlo sa spotrebuva.
ASle melatonin nepomoze kazdemu a ak ma pri nom clovek zly spanok alebo kratky, zobudi sa s bolenim hlavy.
Vtedy treba skusit skor destresovat alebo rozne byliny na spanie.
Pozri cez Google.sk zadanim rng, stres. Pripadne aj spanok. Tam som dal aj rozne byliny pomocne.

Mariola

Moja mama sa bála zaspať , chcela byť stále v pohotovosti , keby ju babka potrebovala . To je asi nejaká narušená psychika .

slnco

Mariola, vidíš toto je vec,ktorej nerozumiem... mne to začalo tiež tým blbým vŕtaním a tvoja mamina je na tom rovnako,že tiež bola na niečo zvyknutá (budenie od babky) a už sa z toho nevie dostať... Prečo to tak je? To musí potom každá novomamička trpieť na nespavosť po zvyšok života, ked ju jej dieťa budí každé dve tri hodiny kvôli jedeniu.... A k tým ostatným debatám, po včerajšej noci si Melatonín v živote nikdy nedám do úst, to sa môžem rovno nadrogovať :((

RNG

Circadin je nic ine, nez potravinovy doplnok, melatonin, predrazeny a v primalej davke pre vacsinu aplikacii.
Aby potravinovy doplnok melatonin nekonkuroval farmaceutickym produktom, zakazali v mnohych krajinach jeho dovoz.

Maros75

Liečivo Circadinu, melatonín patrí do skupiny prírodných hormónov, ktoré telo produkuje. Circadin sa používa ako monoterapia pre krátkodobú liečbu primárnej insomnie charakterizovanej nízkou kvalitou spánku u pacientov starších ako 55 rokov.

Viac na: www.adcc.sk