Ži, nezufaj a chod si za svojim šťastim

Príspevok v téme: Ži, nezufaj a chod si za svojim šťastim
123nezufaj

Ahojte vsetci v prvom rade Vas chcem pozdravit :)
Napadla ma taka vec :) Zivot je len jeden vsak? Su ludia stastni su ludia menej stastni. Cim to je? Tí menej stastni sa menej snazia o to svoje stastie? Alebo je zivot ozaj tak nespravodlivy? Citam si tu rôzne problemy ludi, niektori poriadne uz zufaju im je venovana tato tema. Malo kedy tu niekomu nieco poradim, myslim si, ze niekedy ani nie je treba. Ved ked sa tu clovek s niecim zdôveri tak sa mu uz len tym, ze to napise ulavi :) Chcem Vam vsetkym odkazat, ze svet nemôze byt az tak zly. Na zdravi som spoznal dievca volam ju anjelik a zaviedli sme novy druh vitaminu tzv. vitamin U-usmev :) ten teraz posielam kazdemu kto je smutny :) chcem Vam odkazat, ze žite, chodte si za svojimi snami, neutapajte sa vo svojom ziali. Ak Vam tu niekto pekne poradi navstivit psychologa tak sa toho nebojte :) zivot mate len jeden a aj vy mate pravo na stastie na lasku na usmev :) o probleme rozpravajte niekto Vas obijme a den bude omnoho krajsi :)
ak to len jedneho cloveka povzbudi k tomu aby svoje nestastie premenil na stastie tak ma velmi potesi a urobi ma stastnym :)
posielam jednu velmi veselu pesnicku tak podme lietat :) a zabudnut na problemy :)
www.youtube.com

0mega

jajka001_

ta posledna veta sa mi pacila.

hodim sem jedno video, ktore vystihuje presne co si opisala, len v inej kapitole

je to o zlate, avsak najdolezitejsia veta je:

"I do not want to feel stupid. I do not want to be called strange and weird... I listen to a few people that everybody else listens to. Then, if I am wrong I don't feel stupid because everybody else made the same mistake."

www.youtube.com

123nezufaj

vy co tu riesite ugandu, vojny, hladomor, tyranie zvierat. Vy tomu fakt nerozumiete pre koho bola tato tema zalozena? Pre ludi, ktori zvadzaju boj vo svojej hlave. Ja som necakal, ze po mojom prispevku hned budu utekat za psychologom a riesit svoj problem, ale len trosilinku som ich chcel povzbudit. Ja som tu temu nezalozil aby sa tu riesil svet ten vieme vsetci aky je. Tu ide o to aby ten dany clovek, ktory ma problem trebars len vysjt do obchodu bez toho aby nemal strach ci sa nanho niekto diva a podobne. Hovorim napr. o socialnej fobii. Viete ake to môze byt prenho stastie? Ist trosku sebavedomejsie po ulici? Viete aky môze byt v ten okamih prenho svet krasny farebny? Kazdy vnima stastie inak a kazdemu ku stastiu staci nieco ine.
Chcel som aby ludia s takym problemom sa mali lepsie bez rozdielu na to ci su bohaty ci chudobny. Mozno ani po tomto prispevku ma nepochopite to je jedno.

sweater

to si teda myslim ze vacsina ludi co ma rolsrojsa je stastnejsia ako dieta co nema cele dni co jest, zije medzi odpadom a chorobami a len caka na smrt pretoze si je iste ze ona pride a nebude to zadlho. a ako vies ze plati nejake jing-jang? ze dobro +1 a zlo -1=0??? a ty nechapes ze oni proste myslia inak? lebo ziju v uplne odlisnom prostredi? si myslis ze keby si sa narodil/a niekde v uplnej prdeli, bez moznosti vzdelania, kde riesia uplne ine veci a maju uplne iny rebricek hodnot ako my, by si rozmyslal ako teraz? prostredie formuje myslenie cloveka

jajka001_

omega, kazdy by mal zacat od seba, jedine tak by sa mohol svet zmenit k lepsiemu. lenze ludia su "svine" sebecké, aj ked 80percent sa rozhodne byt dobrými, tych 20percent im to krasne pokazí. najhorsie je ze teraz aj ked sa stale najdu ludia ktori to myslia dobre, tak ich ludia neberu vazne a prinajlepsom ich vysmeju, alebo oznacia za naivnych, trapnych, idealistov, cudakov, aktivistov, teroristov :) proste drz sa davu, nevytrcaj, mas vacsiu sancu prezit a o ine sa nestaraj.

0mega

A velmi pozoruhodne je, to je globalne celosvetovy fenomen.

Co pomaha vykoristovat ugandu?

peniaze? zlato ? diamanty ?

co ine? (je toho viac, ale je to jedno teraz)

a kto pomaha vykoristovat afriku?

to len tak niekto pride do afriky, aby im ukradol vodu, zlato, diamanty a potom na tom doma sedi?

alebo to niekomu predava?

ja ked si kupim diamant (lebo to bolo v TV ze zene musim kupit diamantovy prsten)

tak mam krvave ruky, priamo-nepriamo.

ako si toto obhajite ?

"co ine mam robit?"

"pracoval som pre to?"

alebo ako ?

ste ochotny sa vzdat svojho luxusu pre dobro africanov?

dalsia otazka, preco sa africania tak rozmnozuju? preco nepouzivaju kondomy ?

ten problem nema ani zdaleka dve strany, ale tolko, ze 1 zivot na rozuzlenie nestaci.

ak by som mal zajst do problemu onkologie. a preco deti trpia, to je ina tema..

tak skusme..

co je dovodom ochorenia dietata?
ak vylucime brato-sestersky sex.
alebo nemanzelske deti, tj. podvadzanie (isto si to niekto cita, co uz podvadzal) a tym rozsiril/i pohlavne choroby.
alebo umyselne mnozenie sa aj ked mam geneticku vadu
alebo mnozenie sa v prostredi, ked na to nemam

alebo .. zaujimave je, ze vo vacsine pripadov by som sa mohol dopracovat k rodicom.

iste su defekty, ktore pridu z hola nic.. len tak..

alebo je to z ockovania? isteze je .. a kto je zas na vine?
peniaze.. chamtivost.. farmaceuticke firmy a ich akcionary

kto je akcionarom farmakoncernov?

mozno vas sused a mozno aj vy. (cez fondy v dochodkovom sporeni)

lebo chcete peniaze..

lebo chcete luxus

a takto zapredame a zadlzime svoje deti..

netrufam si ani predstavit, ako komplexny je dany problem. ale je to zaujimave..

jajka001_

ach, zuzanka, skus par dni nejest, byvat na ulici,a potom napis, ako si sa citila, ok? to su teda dristy, ze rozhodla by som sa byt stastna aj v ugande. vypni si na chvilu elektrinu a vodu. na jeden den. ok?

0mega

BJ

A co robia pre to aby sa vojne vyhli ?
cely cas zatrpknuto na to cakaju!

to je skaza a nie to ze "verim ze vsetko ma dovod"

uz len to, ze ide vojna ma dovod - cakaju na to a nic nerobia..

co by som urobil, ak by prisli militanti?

vyprasil ich.. (ochrana seba a svojich)

bolo to kokoti, ak sa nepripravili. tak nech sa nemiesaju do mojho taniera.

ja sa uz, pravdupovediac, nesmierne tesim, ked sa populacia trosku preriedi. (a mozno potom prevezmem oponu).

"Svet je chvilu dobry, chvilu kruty, a vobec to nieje rovnomerne rozdelene"
- no ja som sa ucil, ze +1-1=0 :))

zabudate na ten najdolezitejsi fakt, na ktory som narazal vo svojom prvom prispevku.

aky je rozdiel mezi MNOU a chudobnym dietatom v ugande?

kto je stastnejsi?

myslite, ze ak by ste mali vilu s plaveckym bazenom a do bochodu by ste chodili na rollsroyce, tak by ste boli stastnejsi, ako ten co trpi hladom v ugande?

btw,
vedeli ste o tom, ze v afrike si kupi decko iPhone, zadlzi svoje deti a deti ich deti, len preto, aby mohol machrovat ze ma iPhone a chodi si ho dobijat do 3 hodiny vzdialenej dediny busom, kde maju elektrinu, no doma ho pouziva na osvetlenie latriny, lebo tam nie je signal?

a kto za to moze, ze on si ten iPhone kupil?

isteze, je to extremny priklad.

a co chladnicky, ktore pouzivaju ako skrine, lebo nie je elektrina, ale mat chladnicku je luxus?

dalsi extrem? mozno.

avsak ja osobne by som radsej chcel byt niekde na pusti, byt vo svorke 6-12 ludi, ktorim mozem VERIT a nie v spolocnosti miliona ludi, kde si musim kupit spionske okuliare so zrkadielkom po stranach, aby som si moho lstrazit chrbat, lebo tu to je tak hostilne prostredie.

alternativne si platit SBS (rozujem zlegalizovanu vypalnicku mafiu), aby mi strazila biznis.

cize, pytam sa.

aky je rozdiel medzi slovenskom a ugandou?

kto je volnejsi?

a kde je zivot ferovejsi?

BJ

Sweater, zbytocne, im to nevysvetlis.
Vysvetli im to zivot. Uz coskoro sem prijde hladomor a vojny z tejto krizy, odhadujem tak rok-dva, potom si zuzanka bude moct vyskusat svoju teoriu priamo v praxi.
Nie ze by som jej to prial, ale ked nebude mat tyzden co do ust, a potom jej skupina militantov zabije bliznych v boji ojedlo, som zvedavy, ako bude rozdavat tie usmevy. A toto je realita zivota, ako aj v Ugande, coskoro aj tu.
Ale, co tak trosku potrenovat uz teraz, mozes ist rozdat trochu toho vitaminu U a pozitivna tymto zvieratam
www.youtube.com
ktore mavas pravdepodobne na tanieri.
Hovorim, clovek by mal vediet utrpenie prijimat, akceptovat, rozumiet mu, nebat sa pozriet mu do oci, aby mohol sucitit s trpiacimi a neutekal od pravdy. Nie im hovorit, ze maju nejaky problem len preto, ze trpia a svet je spravodlivy, a ze si za to mozu sami, a ja neviem co este.
Svet je chvilu dobry, chvilu kruty, a vobec to nieje rovnomerne rozdelene... jeden si odsere to najhorsie, kym druhy sa moze cely zivot valat v stasti.